کد خبر:130047
پ
zobalehsooz-4dangehnews

گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز از پیگیری یک سال اخیر از ساخت نیروگاه زباله سوز ساری

در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ مردم چهاردانگه که دیگر از وعده های مسئولین خسته شده بودند تصمیم گرفتند جلوی انتقال زباله ساری را بگیرند و مدت ۲۰ روز این کار را با تمام توان انجام دادند، اما در انتها با مصوبه شورای تامین، با مردم معترض برخورد و زباله را مجدد به چهاردانگه منتقل کردند.

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، پایگاه خبری دارای مجوز، جزء اولین رسانه های استان مازندران بود که با مجوز  وزارت ارشاد اسلامی بدون وابستگی به هیچ جناح و گروهی فعالیت خود را شروع نموده است. هدف اصلی این پایگاه خبری که خوشبختانه مورد استقبال احاد مختلف مردم شریف چهاردانگه قرار گرفته است، دفاع از حقوق مشروع مردم بخش چهاردانگه، معرفی توانمندی ها و نارسایی های این خطه زرخیر اما مظلوم می‌باشد.

یکی از معضل های بزرگ بخش چهاردانگه در ۱۴ سال اخیر، انتقال حجم انبوهی از زباله شهرستان ساری به این بخش و دپوی غیر بهداشتی آن در دهستان پشتکوه چهاردانگه می‌باشد که باعث آلودگی آب و خاک منطقه و شیوع انواع بیمارها شده است.

مردم فهیم چهاردانگه به روش های مختلف  و مسالمت آمیز نارضایتی خود را از انتقال زباله شهرستان ساری  به چهاردانگه نشان دادند و حتی مجبور به نوشتن نامه به مقام معظم رهبری شدند، اما مسئولین در این مدت طولانی کمتر به شکوایه‌های این مردم مظلوم توجه کردند.

در شهریور ماه سال ۱۳۹۸ مردم چهاردانگه که دیگر از وعده های مسئولین خسته شده بودند تصمیم گرفتند جلوی انتقال زباله ساری را بگیرند و مدت ۲۰ روز این کار را با تمام توان انجام دادند، اما در انتها با مصوبه شورای تامین، با مردم معترض برخورد و زباله را مجدد به چهاردانگه منتقل کردند.

رضایی  فرماندار شهرستان ساری که در مدت اعتراض مردم چندین بار خود را  به جمع مردم  معترض رساند و از آنها خواست که فرصت کوتاهی به ایشان بدهند تا نیروگاه زباله سوز ساری تکمیل شود. وی قول دادند تا پایان سال ۱۳۹۸ و  با شروع ویروس کرونا و تعطیلی ساخت و ساز تا پایان دی ۱۳۹۹ زباله سوزساری را به بهره برداری برسانند.

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز در این مدت سعی کرد در کنار مردم چهاردانگه باشد و نظرات و نگرانی های آنها را به مسئولین ذی ربط  انعکاس دهد.  از شهریور سال ۱۳۹۸ تا کنون پیگیری زیادی  از سوی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به نمایندگی از مردم فهیم بخش از روند تکمیل زباله سوز را انجام  شد که گزارش آن به اختصار به شرح ذیل به  استحضار مردم شریف چهاردانگه می رسد:

۱-  چهاردانگه نیوز تنها رسانه ای بود که در مدت اعتراض مردم  به انتقال زباله ساری در کنار آنها بود و علی رغم فشارهای وارده به انتشار اخبار اعتراض مردم اقدام نمود که نتیجه آن شکایت از پایگاه خبری چهاردانگه نیوز بود.

۲- مدیران چهاردانگه نیوز در زمان تحص مردم،  سعی بر آرامش آنها و پیگیری از طریق افراد ذی نفوذ نمودند،  مانند حجت الاسلام محمد کاظمی و بزرگان دیگر  تا آسیبی به مردم مظلوم چهاردانگه نرسد و تا آنها به حق قانونی خود برسند.

 

۳- گفتگو با معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بابت وضعیت زباله بیمارستانی و انتقال آن به محل دپو در چهاردانگه

لینک مطلب گفتگو با دکتر آگاه، مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران

…………………………………………………………………………………………………………

۴- گفتگو با مدیرکل محیط زیست استان مازندران پیرامون وضعیت انتقال زباله به منطقه و پیگیری های انجام شده  این نهاد مسئول.

لینک مطلب گفتگو با مهندس ابراهیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران ( بخش اول )

لینک مطلب گفتگو با مهندس ابراهیمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران ( بخش دوم )

…………………………………………………………………………………………………………

۵- در خواست کمک از آیت الله لایینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران برای پیگیری حل معضل زباله چهاردانگه

…………………………………………………………………………………………………………

۶- سه بار بازدید میدانی خبرنگاران پایگاه خبری چهاردانگه نیوز  از میزان پیشرفت نیروگاه زباله سوز ساری، تهیه فیلم و عکس و انتشار در پایگاه خبری

تازه ترین تصاویر از روند پیشرفت کارخانه زباله سوز ساری – ۱۷ شهریور ۹۹

بازدید معاون استانداری به همراه فرماندار ساری از نیروگاه زباله سوز ساری – ۲۱ تیر ۹۹

فیلم: گزارشی اختصاصی چهاردانگه نیوز از جدیدترین وضعیت کارخانه زباله سوز ساری – ۳ مهر ۹۸

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید