کد خبر:135296
پ
صید ماهی در دریای مازندران به بیش از 1000 تن

صید ماهی در دریای مازندران به بیش از 1000 تن رسید

قاسم کریم‌زاده امروز درباره آخرین وضعیت صید ماهی‌های استخوانی در دریای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از آغاز فصل صید تا ۲۰ دی ماه امسال صید ماهی در دریای مازندران به یک‌هزار و ۲۲ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱درصد کاهش یافت. وی افزود: […]

قاسم کریم‌زاده امروز درباره آخرین وضعیت صید ماهی‌های استخوانی در دریای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از آغاز فصل صید تا ۲۰ دی ماه امسال صید ماهی در دریای مازندران به یک‌هزار و ۲۲ تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۱درصد کاهش یافت.

وی افزود: ارزش اقتصادی این میزان ماهی صید شده در دریای مازندران ۶۱ میلیارد تومان بوده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران با بیان اینکه سرانه صید هر تعاونی ۱۹.۵ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: ترکیب گونه‌ای صید هم شامل۴۵ درصد ماهی سفید، ۳۰ درصد کپور و ۲۵ درصد ماهی کفال بوده است.

کریم‌زاده در ارتباط با دلیل کاهش صید ماهی، بیان کرد: دلیل کاهش نامساعد بودن شرایط آب و هوایی بوده که موجب شد تعداد مراحل پره‌کشی ۱۴ درصد کاهش یاید و همچنین کاهش دمای آب منجر به این شده که ماهی در اعماق قرار بگیرد آلات و ادوات صیادان برای صید ماهی پاسخگو نبوده است.

وی درباره میانگین قیمت ماهی در بازار، یادآور شد: قیمت ماهی در بازار به عرضه و تقاضا بستگی دارد و درحال حاضر نیز متوسط قیمت ماهی در بازار حدود ۷۰ هزار تومان است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران به وجود ۵۴ شرکت تعاونی پره در استان از رامسر تا میانکاله اشاره کرد و گفت: دو درصد از تعاونی‌های پره ما امسال به دریا نرفتند؛ به این دلیل اینکه نقدینگی کافی برای خرید آلات و ادوات صیادی در اختیار نداشتند.

 /۸۶۰۳۴/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194