پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حادثه در معدن زغال سنگ کیاسر/ بی توجهی در درمانگاه کیاسر

6

 

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: در روز دو شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ، حدود ساعت سه بعد از ظهر که کارگران معدن زغال سنگ کیاسر مشغول کار بودند ،معدن زغال سنگ ریزش نموده و در این حادثه سه نفر مجروح شدند که دو نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و یک نفر از ناحیه کمر به شدت آسیب دیده و در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری می باشد.

 

در سال گدشته دو نفر از روستای ایلال در معدن زغال سنگ کیاسر جان خود را از دست دادند.

 

ناصر وسکر فرد آسیب دیده در این حادثه می گوید، بعد از مصدوم شدن مرا با واگن حمل زغال سنگ معدن خارج نمودند و معدن زغال سنگ کیاسر فاقد آمبولانس می باشد و با ماشین شخصی مرا به درمانگاه کیاسر انتقال دادند.

 

وی می گوید وقتی به درمانگاه مراجعه نمودم فقط یک امپول مسکن به من تزریق نمودند و گفتند باید سریع به ساری منتقل شوم.

 

ناصر وسکر می گوید، هر چه التماس کردیم آمبولانس بدهند تا با آمبولانس مرا به بیمارستان ساری منتقل نمایند نپذیرفتند و بهانه آوردند ممکن است یک مریض بد حال دیگر بیایید و ما نیاز به این آمبولانس داشته باشیم. به ناچار ،مجبور شدیم با ماشین خطی به بیمارستان امام خمینی (ره)ساری منتقل شوم.

 

وی گفت، درمانگاه کیاسر می توانست با هلال احمر، درمانگاه زلم و شهر داری کیاسر هماهنگ نمایند و آمبولانس در اختیار من قرار می دادند.

 

این مصدوم ابراز داشت، حتی معرفی نامه به بیمارستان ندادند و بعد از عکس و معاینه پزشکان تشخیص دادند که مهره کمر من له شده و دچار خون ریزی داخلی شدم.

 

وسکر فرد مصدوم در این حادثه با ناراحتی می گوید چرا هیچ کس به داد مردم مطلوم منطقه نمی رسد و حد اقل امکانات درمانگاه کیاسر که مرکز بخش می باشد موجود نمی باشد.در صورتی که با آمبولانس به بیمارستان منتقل می شدم آسیب دیدگی من کمتر بود.

 

در معدن زغال سنگ کیاسر ۷۰ نفر مشغول کار می باشند.

6 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  اقای وسگری _ اصل مشکلات معدن رو نگفتند مهمترین مسئله یه مسئول عملیات بی سواد رو اونجا گذاشتن اگر معدن هم ایمنی داشته باشد یا نداشته باشد مجبوری کار کنی برای حفظ ابرو وگرنه اخراجی مسئول معدن برای در امد خود این کارها رو میکند اقای خلیلی هم کاری ندارد فقط زغال می خواهد چه کارگر گشته شوند یا مجرح برایش فرغی نمی کند ای مسئولین هستند که بایدبه داد کارگر باید برسند

 2. مطالبه گر می گوید

  انگار مسوولین مساله درمانی منطقه چهاردانگه را شوخی می گیرند ٬ خدا بیامرزد دکتر ابریشمی را که سال ها در منطقه خدمت کرد و جان خیلی خیلی ها را نجات داد. اما الان در این عصر و زمانه این قدر باید در سختی باشیم ٬ ای خدا ! تو به داد ما برس!ما مردم چهاردانگه انقلاب را دوست داریم ٬ ولایت را علاقه مندیم اما ادم که بیمار شود بعد خدا ٬ طبیب می خواد. ای بزرگان ٬ ای سیاست گزاران منطقه ٬ ای کسانی که در سخنرانی هایتان افتخار می کنید مردم چهاردانگه خوبند و افتخار بجا و ارزنده ای است به داد این مردم برسید٬ ای کسانی که خود را اماده می کنید که وکیل این مردم شوید در جمع ما از اصولگرایی و اصلاح طلبی سخن نرانید که برای ما بی مفهوم است اگر می خواهید وعده انتخاباتی دهید به ما همین بهبود بهداشت و درمان را بدهید و به ان عمل کنید ! وعده های کلان ندهید که بعدها خود شرمنده می شوید ورنه مردم انقدر بزرگوارند که حتی شما را مورد پرسش قرار نمی دهند که پس چه شد ان وعده وعیدها ! چه شد ان کارخانه ها ! چه شد ان اشتغال ها ! چه شد بحران اشغال ها ! چه شد ایجاد دانشگاه! چه شد تعامل ها! چه شد صدای رسا! چه شد زبان گویا! چه شد حمایت از کشاورزها! چه شد ! چه شد!

 3. کاربر می گوید

  جالب اینجاست که فرد اسیب دیده از کمر مشکل جدی دیده و با امبولانس داشته باشد یه بصورت دراز کشیده تا بیمارستان هدایت شود به او میگویند شاید فرد دیگری حالش بد شود و او نیاز به امبولانس داشته باشد پس امبولانس را دیگه کار نزنید پارک کنید یک گوشه برای دکور شاید یک نفر دیگه حالش بد بشه ادم نمیدونه بخنده یا بگرید

 4. كياسري می گوید

  تنها میشود گفت متاسفیم برای خودمون و برای همه

 5. علی می گوید

  اگر آمبولانس می دادند برای خرید تا کیاسر ماشین نداشتن

 6. موسی وسگر کیاسری می گوید

  چه کسی به داد مردم نگون بخت چهاردانگه میرسد چون همه چهردانگه ای ها کارگر زحمنکش هستند ودر زمان انتخابات صف بلندی در مسجد راه بند درست میکنند وبرای کاندیدای محبوبشان رای میگزارند وارمانشان را به قیمت ۴۰ هزار تومان میفروشند وهیچگونه پاسخی هم از نمایندگان نمی خواهند دو نماینده مجلس خدوم الان از سال ۱۳۸۴ تاالان تا تاکام را میخواهند دوبانده بکنن جاده کیاسر را چها بانده بکنند گاز بیارند معدن شن وماسه را بصورت غیر مجاز از بستر رودخانه ماسه برداشت میکنند و سطح ابدهی رود خانه را پایین میبرد را کمک میکنند وبیمارستان ۱۰ تخته خوابی با۵۰ پرسنل زبردست اماده خدمت هستند الان در چهاردانگه مادستگاه زباله سوز طبیعی داریم در جهان بینظیره بهترین اب شرب در کیاسر وساری داریم بیشترین مسوولین را داریم دریغ از یک خدمت صادقانه وبی منت عجب صبری خدا دار اگر ماجای او بودیم جهان را با نعره ای مستانه ویرانه میکردم بخاطر این بی عدالتیها وبتند بازیها به داد ما روی زمین نمیرسند چه بداد افراد زیر زمین که برای روزی حلال زحمت میکشندصمم بکم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.