کد خبر:15585
پ
soort-thum

چشمه بین المللی سورت متولی مشخصی ندارد

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ساری گفت: چشمه سورت به عنوان ششمین چشمه طبیعی خاورمیانه هنوز متولی مشخصی ندارد.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری به نقل از  مهر، سید حجت هادیان ظهر دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی توسعه خدمات سفر که در فرمانداری ساری برگزار شد، خواستار ساماندهی امکانات اولیه در چشمه سورت و آب بندان الندان شد و گفت: امسال برنامه ریزی شود تا وسائل نقلیه به حوزه چشمه سورت وارد نشود و فضایی برای پارکینگ ماشینها در نظر گرفته شود.

soort

وی اظهار داشت : هنوز متولی چشمه سورت مشخص نشده است و به همین دلیل در این مکان هیچ اقدام رفاهی نمی توان انجام داد که مردم در این مکان با امنیت کامل استقرار یابند.

 

وی تصریح کرد: برای ارائه بهتر خدمات سفر به مسافرین نوروزی در استان هر یک از مسئولان کمیته های سفر یک نماینده ثابت در ستاد اسکان داشته باشند.

 

هادیان با بیان این که کمیته های  مختلفی برای ارائه تسهیلات سفر در ایام نوروز در نظر گرفته شده افزود : هر یک از این کمیته ها مسولیت اجرای برنامه های خدمات سفر به مسافران را بر عهرده دارند.

 

هادیان گفت: بروشورهای مربوط به مناطق گردشگری و خدماتی در ایام نوروز توسط کمیهای نوروزی در استان پخش خواهد شد و افراد راهنما نیز در این زمینه آموزشهای لازم را دیده اند.

 

جلوگیری از اسکان مسافران در پارکها

معاون سیاسی فرمانداری ساری تصریح کرد: امسال از اسکان مسافران در فضای پارکها جلوگیری می شود و در همین راستا تمام شهرها و  بخشها باید مکانهای مناسب برای اسکان مسافران را در نظر بگیرند که در همین زمینه آموزش و پرورش برای در اختیار گذاشتن مدارس همکاری لازم را داشته است.

در بخش دیگر معاون فرهنگی شهرداری ساری با بیان این که ساری جزو ۵ شهر گردشگری از نظر امکانات بیتوته شبانه شناخته شده است افزود: ساری یک ارتقای ۳۵ پله ای داشته ولی استقبال نکردن مسئولان مربوطه از این جلسه خلاف این مطلب را بیان می کند.

کلانتری گفت: سال ۹۴ سالی متفاوت از سالهای دیگر خواهد بود و با توجه به استقبال بالای مسافرین از شهر ساری، المانهای مناسب این ایام در نظر گرفته شده است که به زودی در سطح شهر نصب خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی برای فعالین کمپهای نوروزی تصریح کرد: پاکسازی گروهی محله ای توسط رفتگران شهرداری و مردم خود محلات آغاز شده استتا با مشکل تجمیع زباله در پایان سال مواجه نشویم.

وی خواستار همکاری شرکت برق و سازمانها برای روشنایی ساختمانها و معابر شد و گفت برای زیبا سازی فضای شهری برنامه روشنایی ساختمان بانکها و مراکز اقامتی و بیمارستانها را در دستور کار داریم.

شایان ذکر است کمیته های متعددی برای ساماندهی خدمات سفر از سوی دستگاههای مختلف در نظر گرفته شده است که هر کدام در حوزه تخصصی خود در ایام نوروز به مسافران و گردشگران خدمات دهی می کنند.

 

کلیدواژه : چهاردانگهسورت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید