پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

پارک کیاسر؛ آرزوی کودکان دیروز، سرخوردگی کودکان امروز!

وقتی کودک بودم، کیاسر روستایی کوچک بود که غیر از طبیعت بکر و خداداد، فاقد هرگونه امکانات و تسهیلات یک زندگی معمولی بود. در عالم کودکی آرزو می کردم که خدا کند روزی کیاسر هم شهر شود تا من بتوانم غرق در امکانات شهری اوقات خوشی داشته باشم.

6

 

وقتی کودک بودم، کیاسر روستایی کوچک بود که غیر از طبیعت بکر و خداداد، فاقد هرگونه امکانات و تسهیلات یک زندگی معمولی بود. در عالم کودکی آرزو می کردم که خدا کند روزی کیاسر هم شهر شود تا من بتوانم غرق در امکانات شهری اوقات خوشی داشته باشم.

 

سال ها طی شد تا این که کیاسر هم به لطف خدا و مدد بعضی های بنده ی خدا، شهر شد و صاحب تابلویی به نام « شهرداری کیاسر ». اما صد حیف که دیگر کودک نبودم تا در دریای امکانات و تسهیلات رفاهی یک زندگی شهری، کودکی ها کنم.

 

اگر چه خودم کودک نبودم اما خداوند به من کودکانی هدیه داد تا بتوانم آرزوهای فروخورده ی بچگی هایم را در وجود آنها شکوفا کنم.

 

در یک عصر نه چندان خنک تابستانی، از آنها پرسیدم: «دوست دارید کجا برویم تا به ما خوش بگذرد؟»

هر دو یک صدا در جوابم گفتند: «پارک!»

 پارک جایی است که می تواند انتخاب اول کودکانی باشد که در یک « شهر » زندگی می کنند.

 

دستان کوچک شان را در دستانم گرفتم و با ذوق و شوق به طرف پارک کیاسر یا همان «بوستان ولایت» به راه افتادیم و آنها هم خوشحال. نام وسایل بازی پارک را با خودشان زمزمه می کردند. از در پارک که وارد شدیم با باغچه هایی سبز و پرگل مواجه شدیم و با خود گفتم: سال نو از بهارش پیداست! این جا همان جایی است که سال ها آرزویش را داشتم! و با بچه ها شاد و ذوق زده چشم به چپ و راست چرخاندیم تا هر چه زودتر به وسایل بازی آن برسیم. ناگهان با منظره ای عجیب مواجه شدیم. منظره ای که شما را هم به دیدن آن دعوت می کنم!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

7

 

8

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

19

 

20

 

و دوباره سرخورده دست بچه ها را گرفتم و از در بوستان ولایت بیرون آمدیم. با خودم گفتم: آیا می شود کیاسر هم روزی روزگاری در آینده ای دور ……!!!!

 

نویسنده و عکاس: ابوالفضل قنبرنژاد

 

6 نظرات
 1. م . رضايي می گوید

  به نظر می رسد وقتی مدیریت شهری عوض می شود مواردی که توسط مدیران گذشته ایجاد شده هیچ اهمیتی ندارد و حتی اگر از بین هم بروند مهم نیست پارک شهر کياسر هم یک نمونه از آن است که مظلوم واقع شد امیدواریم مهندس انتظاري عزيز و زحمت كش پارک شهر را نجات دهد و کودکان شهر را خوشحال کند.

 2. ع می گوید

  با سلام
  آنچه من در جریانم متاسفانه همسایه کناری که وصل به وسایل بازی میباشد تحت هیچ عنوان اجازه تعمیر و احداث و راه اندازی وسایل رو نمیده و پارک هم جای خالی دیگه ای نداره.

 3. اتابک می گوید

  بادرود . یک زمانی پارکها محل ارامش واسایش خانواده بود ولی الان محل استعمال مواد مخدر

 4. reza می گوید

  با تشکر از اقای قنبرنژاد به خاطر ارسال این خبر
  متفاوت

  حالا خدا کنه شهرداری یه فکری به حالش بکنه ما که بعید میدونیم

 5. دلیس می گوید

  همسایه این پارک نمیذاره شهرداری چند بار خواست این کار انجام بده ولی جلوش ایستاند و نگذاشتند کار انجام بشه مردم همکاری ندارن

 6. 811 می گوید

  سپاس از اقای قنبر نژاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.