پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نخستین جشنواره مجسمه ها و بازی برفی در شهر کیاسر برگزار می شود

نخستین جشنواره برفی مازندران با هدف طراحی، ساخت و اجرای مجسمه، حجم و سازه های برفی، در راستای فرهنگ اسلامی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و زیبای معنوی، یادآوری خاطرات قومی و بومی، ادبیات غنی، ضرب المثل ها، اداب رسوم برگزار می شود.

4

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، به نقل از روابط عمومی شهرداری کیاسر، خلیل انتظاری امروز ( شنبه 8 آذر 1393 ) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین جشنواره برفی مازندران با هدف طراحی، ساخت و اجرای مجسمه، حجم و سازه های برفی، در راستای فرهنگ اسلامی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و زیبای معنوی، یادآوری خاطرات قومی و بومی، ادبیات غنی، ضرب المثل ها، اداب رسوم برگزار می شود.

 

وی افزود: نگرش ویژه به جاذبه های شهر کیاسر به عنوان محل برگزاری این رویداد به عنوان مقصد گردشگری زمستانه، جذب گردشگران زمستانی، ایجاد رقابت سالم و گسترش روحیه همکاری بین جوانان و علاقمندان، معرفی و فروش صنایع دستی با برپایی غرفه و نمایشگاه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

شهردار کیاسر با بیان اینکه از ظرفیت گردشگری زمستانی در کیاسر فرصت ارزشمندی بوده که از آن استفاده نشده است، تصریح کرد، مناطق متعددی در کشور پیشرفته و در حال توسعه که از نظر آب و هوایی مشابه مناطق برفی و سردسیر ایران مانند کیاسر بوده که به راحتی توانسته اند با استفاده از پتانسیل برف و کوهستان گردشگری زمستانی خود را توسعه دهند.

 

انتظاری افزود: با استفاده از پتانسیل برف در بخش چهاردانگه و شهر کیاسر و اتخاذ تدابیر مناسب در قالب فرصتی بی نظیر در زمینه گردشگری سبب افزایش اشتغال، درآمد زایی و عامل سرعت بخشی در رشد و توسعه این منطقه خواهد شد.

 

وی گفت: شهر کیاسر به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی بکر و بی نظیر و آب و هوایی مناسب و زمستان برفی می تواند به قطب گردشگری زمستانی در مازندران و کشور تبدیل شود.

 

4 نظرات
 1. آزاد می گوید

  به نام خدا
  جناب شهردار فراموش کردند یعنی کلمه دنیا فراموش شده است:
  “شهر کیاسر به قطب گردشگری زمستانی در مازندران و کشور و دنیا تبدیل شود.”

  حالا خوب است از این مدیر محترم و اعضای شورای محترم کیاسر پرسید که عرض این جاده ورودی به کیاسر که بتدریج همه کشاورزان را برای شکایت به سمت دادگاه می کشاند توسط کدام کارشناس انتخاب شده است؟!.
  نکند جاده 4 کیلومتری ورودی به یک شهر کوهستانی کوچک سه منظوره است،. البته دو منظورش را که از قبل فرمودید، ماشین رو و ارابه رو ولی با این عرض می توان هواپیما رو نیز نامید،…. خسته نباشید!

 2. کیاسری محمد می گوید

  به عنوان یک تحصیلکرده کیاسری؛ با خواندن متن خبر از پرتال شهرداری کیاسر چند نکته را لازم دیدم یادآوری کنم. شاید مفید واقع شود و چون سایت شهرداری کیاسر متاسفانه بخش یادداشت ندارد، ناچار در سایت وزین چهاردانگه نیوز نوشتم و امیدوارم شهردار محترم و مسئولان سایت شهرداری این متن را بخوانند:

  1 . انگار سایت شهرداری کیاسر هر آنچه که جناب شهردار در مصاحبه اش می گوید را مو به مو پیاده کرده و در سایت منتشر می کند!!
  همه سایت های خبری به این نکته واقف هستند که سخنران یا مصاحبه شونده ممکن در حین صحبت؛ فعل و فاعل را جابجا بگوید و یا نتواند یک جمله را جمع و جور کرده و یا منظورش را برساند. لذا حتماً در هنگام پیاده کردن متن سخنرانی یا مصاحبه به ویرایش ادبی با حفظ مفهوم اقدام می کنند.

  2 . به این جمله توجه فرمایید: «نخستین جشنواره برفی مازندران با هدف طراحی، ساخت و اجرای مجسمه، حجم و سازه های برفی، در راستای فرهنگ اسلامی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و زیبای معنوی، یادآوری خاطرات قومی و بومی، ادبیات غنی، ضرب المثل ها، اداب رسوم برگزار می شود.» واقعا منظور از این جمله بی سر و ته چیست؟
  الف. «طراحی، ساخت و اجرای مجسمه، حجم و سازه های برفی» در اینجا هر سه واژه ی طراحی، ساخت و اجرا، یک واژه «ساخت» را برای مجسمه سازی معنی میدهند. چون چیزی به نام طراحی و اجرای مجسمه وجود ندارد و در کارکرد هنری، واژه «ساخت مجسمه» به معنی هم زمان طراحی و اجرا می باشد. در مجسمه های برفی آن هم در مناطق دور افتاده چندان نباید امیدی به خلق آثار هنری برفی داشت.
  ب . « در راستای فرهنگ اسلامی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و ایرانی با نگاه نو به ارزش های انسانی و زیبای معنوی، یادآوری خاطرات قومی و بومی، ادبیات غنی، ضرب المثل ها، اداب رسوم …» واقعاً این جمله به چه مفهوم و کاردکردی است؟ یا « نگاه نو به ارزش های انسانی و ایرانی» با «نگاه نو به ارزش های انسانی و زیبای معنوی» چه تفاوت و مفهومی دارد؟
  چه رابطه ای بین برف بازی یا مجسمه های برفی (دارای نمادهای مدرن و تجسمی) با «ادبیات غنی، ضرب المثل ها، آداب و رسوم» (دارای نمادهای فولکلوریک و معنوی) کیاسر وجود دارد؟
  پ . «مناطق متعددی در کشور پیشرفته و در حال توسعه که از نظر آب و هوایی مشابه مناطق برفی و سردسیر ایران مانند کیاسر بوده که به راحتی توانسته اند با استفاده از پتانسیل برف و کوهستان گردشگری زمستانی خود را توسعه دهند.» جمله واقعاً مفهوم نیست! «کشور پیشرفته و در حال توسعه» یعنی کدام کشور؟

  3 . خواهشاً اینقدر هر چیزی را «قطب» نکنید. مگر کیاسر چه اسم و رسمی و یا جایگاه و بودجه ای دارد که به «قطب گردشگری زمستانی» تبدیل شود؟ قبلاً هم مسئولان گفته بودند چهاردانگه به «قطب کشاورزی»، «قطب دامداری» و «قطب طبیعت گردی» و قطبهای دیگر تبدیل می شود! آیا چنین شد که حالا به «قطب گردشگری زمستانی در مازندران و کشور» تبدیل شود؟ خیر! اصلاً ظرفیتهای چهاردانگه و کیاسر در حدی نیست که چنین شود! چشمه منحصر بفرد سورت! دریاچه الندان! دریاچه چورت! پارک ملی کیاسر، قله شاهدژ! کوه چهارنو! حیات وحش، معماری روستایی و روستاهای خالی از سکنه، فرهنگ اصیل بومی، زبان مازندرانی و … در چهاردانگه همه در حال نابودی هستند.
  ساخت و نصب بلندترین پرچم ایران در شهر کوچک و گمنامی مثل کیاسر، جاذبه گردشگری نیست. بلکه نوعی فرار از مسئولیت اعضای شورای شهر و شهردار در بهسازی شهر کیاسر است. بودجه هنگفتی برای چه باید صرف ساخت سازه پرچم شود؟ بلندترین پرچم همیشه در پایتخت سیاسی کشور نصب میشود که نشانه غرور ملی و اعتماد به نفس ملی شود. نه در شهر دور افتاده ای مثل کیاسر با دو سه هزار جمعیت و تعداد اندکی مسافر که روزانه از کنارش رد می شوند!!

  4 . زیرساخت گردشگری برای کیاسر و چهاردانگه، «جاده ایمن» است؛ نه جاده ای که هر روز چندین تصادف در آن اتفاق می افتد و به «جاده مرگ» معروف شده!! این جاده فردا تبدیل به قتلگاه گردشگران بیخبر از پیچ و شیب و مه و بارندگی و … خواهد شد و گناهش گردن کیست؟

  5 . آقای انتظاری اگر لطف کنند و جلوی زباله های ساری به چهاردانگه را بگیرند، خیلی به رونق گردشگری چهاردانگه کمک کرده اند.

 3. علی کیاسری می گوید

  کاملا بانظر محمد موافقم اما اینو بایدقبول کرد که توقضیه زباله که تمامی 4دانگه اییها که توایران سمت دارن باید کمک کنن امامتاسفانه اقایوون بفکر 4دانگه نیستن وکار فرد خاصی نیست که جلوی زباله روبگیره بایست دست در دست هم بدیم .یکی از این عزیزان صندلیشوبخاطر 4دانگه اییها بیخیال بشه .درسته شاید صندلیشواز دست بده اما تودل ماواییندگان جا پیدا میکنه .حتما4دانگه ییها داستان مرحوم خلسه ومامور شاهنشاهی روشنیدن که ایشون بخاطر مردم (مالیات سربازان)در گیر شد ومدتی رو توحبس بود وبعد ها دیگه نتونست تواموردخالت کنه من این داستان روتوبهشهر هم شنیدم .کار این اقاطوری بود که هنوزم که هنوزه ماندگارشد و اونجابهش خدابیامرزی میدادن .دوست مسول نترس ما 4دانگه اییها پشتتون هستیم

 4. رضا11 می گوید

  سلام اقای شهردار لطفا به فکر جاده پشت قلعه جار (لترم) هم باشید ممنونم از شما .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.