کد خبر:130936
پ
shahid

معرفی دو برادرهای شهید چهاردانگه

بخش چهاردانگه در زمان مبارزات علیه شاه، دوران پیروزی انقلاب اسلامی، سرکوب شورش ها و جنگ داخلی که توسط منافقین تمامیت ارضی را مورد هدف قرار داده بود، جنگ تحمیلی، امنیت کشور و دفاع از حرم نقش بسزایی داشت.

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، بخش چهاردانگه در زمان مبارزات علیه شاه، دوران پیروزی انقلاب اسلامی، سرکوب شورش ها و جنگ داخلی که توسط منافقین تمامیت ارضی را مورد هدف قرار داده بود، جنگ تحمیلی، امنیت کشور و دفاع از حرم نقش بسزایی داشت.  در همین راستا در طول عمر چهل ساله انقلاب اسلامی بخش چهاردانگه ۲۱۸ شهید والامقام به اسلام و ایران عزیز تقدیم کرد. در این بین چهار خانواده ( مطهری منش، شمشیربند، عالیشاهی و فتحی) در چهاردانگه دو پسرشان  را در جنگ تحمیلی تقدیم ایران عزیز کردند.

برادران مطهری منش از روستای مالخواست

شهید سید رمضان مطهری منش فرزند میرباقر در۳ فروردین ۱۳۴۳ در روستای مالخواست متولد شد. وی به عنوان بسیحی عازم جبهه شد و در ۴ دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۴ در  ام الرصاص به شهادت رسید و پیکر مطهرش در روستای مالخواست مدفون شد.

 شهید میرقربان مطهری منش، فرزند میرباقر، در ۶ مرداد ۱۳۳۵ در روستای مالخواست متولد شد . وی متاهل و عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود در ۱۷ مهر ۱۳۶۷در جزیره مجنون به فیض شهادت نایل آمد و پیکر مطهرش در روستای مالخواست به خاک سپرده شده است.

 

برادران شمشیربند از روستای ولویه

خلیل شمشیر بند، فرزند قنبر اول آبادن ۱۳۲۱ در روستای ولویه بالا  متولد شد. وی متاهل و فرمانده گردان مالک اشتر لشکر ۲۵ کربلا بود و در ۱۹ تیر ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران در آمد  در  ۲۳ اسفند ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ به مقام رفیع شهات نایل آمد.

 

شهید یزدان شمشیر بند فرزند قنبر در ۱۰ مرداد ۱۳۳۴ در روستای ولویه دیده به جهان گشود. وی متاهل و به صورت بسیجی عازم جبهه جنگ شد و در۱۲ اسفند ۱۳۶۶  در عملیات کربلای ۵ در شلمچه به مقام رفیع شهادت نایل آمد و  پیکر مطهرش در روستای ولویه علیا به خاک سپرده شده است.

شهیدان فتحی از روستای واوسر

 

شهید رحیم فتحی واوسری  فرزند رحمن در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۰ در  روستای  واوسر چهاردانگه متولد شد. وی  مجرد  و به صورت بسیجی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در ۱۸ آبان ۱۳۶۱ در منطقه موسیان شهد شیرین شهادت نوشید  و در جوار رحمت الهی جای گرفت.یکر پاک شهید فتحی  در گلزار شهدای آجند نکا دفن شد.

 

شهید  حجت الاسلام رحمت فتحی واوسری فرزند رحمن  در سال ۱۳۴۵ در روستای واوسر متولد شد. وی در ۴ دی ۱۳۶۵ در ام الرصای در عملیات کربلای ۴ به مقام رفیع شهادت نایل آمد.  . پیکر پاک شهید فتحی پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۷۵/۰۶/۲۶ تشییع و در گلزار شهدای آجند دفن شد.

 

شهیدان عالیشاهی ازروستای قلعه

شهید نصرالله عالیشاهی  فرزند رمضان در سال ۱۳۴۱ در روستای قلعه دیده به جهان گشود. وی بمجرد و به صورت بسیجی عازم جنگ شد و در ۴  اسفند ۱۳۶۲ در چیلات دهلران شهد شهادت را نوشید و در جوار رحمت واسعه حق آرامش ابدی گرفت و  پیکر پاکش در روستای لله مرز مدفون شد.

 

دانش آموز شهید نورالله عالیشاهی فرزند رمضان در اول فروردین ۱۳۴۹ در روستای قلعه چهاردانگه متولد شد. وی مجرد و به صورت بسیجی به جبهه عزام شد و در ۱۹ دی ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهد شیرین شهادت را نوسید و آسمانی شد و  پیکر پاکش در روستای لله مرز مدفون شد.

 

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • آزادی - قم ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۰
    1 0

    رحمت و غفران الهی بر والدین این شهیدان که تربیت یافتگانشان راه زندگی خود را اینگونه انتخاب کردند و سلام و درود بی پایان بر روان پاک همه شهیدان والامقام و این شهدای عزیز انشاء الله پیرو راه آنان باشیم و امیدوارم روز قیامت شرمنده آنها نباشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید