کد خبر:11696
پ
Dehbandi Mohammad Reza 7

محمدرضا دهبندی بالادهی، جوان شایسته و قاری ممتاز قرآن

آقا محمدرضا به ورزش علاقه خاصی دارند و در ورزش گلبال نیز دارای افتخاراتی هستند. در باره ورزش می گوید: « عضو تیم منتخبین ورزش گلبال نوجوانان استان مازندران هستم که در سال ۱۳۹۳ در لیگ کشوری، مقام ششم را کسب کردیم.»

 

آقای محمدرضا دهبندی بالادهی فرزند علی، نوه ی پسری مرحوم عین اله دهبندی و نوه ی دختری حجت الاسلام حاج سیدرسول ساداتی بالادهی، متولد ۱۵ تیر ۱۳۷۶ در شهر نکا می باشد. در باره بالادهی بودنش چنین می گوید: «من مفتخرم که اهل روستای سرافراز و عزتمند بالاده هستم و بین مردم غیور و شهید پرور بالاده زندگی می کنم». در باره تحصیلات و شرایط تحصیل نیز می گوید: «بنده دوره ی تحصیلی ابتدایی را در مدرسه استثنایی نشاط  نکا و با سختی های زیادی  گذرانده ام. در دوره ی راهنمایی و از آنجایی که مدرسه استثنایی ویژه روشندلان در شهر نکا وجود نداشت، به اجبار در مدرسه عادی ثبت نام کرده و مشغول تحصیل شدم و در این دوره بود که وارد اجتماع شده و به توانایی خود برای رقابت با بچه های سالم و عادی پی بردم. هم اکنون در سال چهارم دبیرستان در رشته علوم انسانی  در مدرسه امام خمینی (ره) نکا به تحصیل مشغولم.»

 

آقا محمدرضا در کنار درس و مدرسه و شرایط خاصی که دارند، به یادگیری، قرائت و حفظ قرآن کریم نیز همت کرده وچنین می گوید: « من قرائت قرآن، یادگیری اذان و ذاکری امام حسین (ع) را از دوران کودکی آغاز کردم. قرآن را در محضر دایی عزیزم حاج سید محمدمهدی ساداتی آموختم و دارای افتخاراتی در این زمینه هستم.»

 

آقا دهبندی به ورزش علاقه خاصی دارند و در ورزش گلبال نیز دارای افتخاراتی هستند. در باره ورزش می گوید: « عضو تیم منتخبین ورزش گلبال نوجوانان استان مازندران هستم که در سال ۱۳۹۳ در لیگ کشوری، مقام ششم را کسب کردیم.»

 

شرایط زندگی یک روشندل در این روزگار پیشرفتگی تکنولوژیک، شاید برای ما افراد عادی قابل درک نباشد. وقتی می بینیم در شهری مثل نکا یک مدرسه ویژه روشندلان وجود ندارد! مزاحمتهای فیزیکی زیادی در سطح شهر و مسیر عبور آنها وجود دارد، کف پیاده روهای شهری فاقد علایم برجسته ویژه روشندلان می باشد، امکانات اندکی برای ورزش و گذران اوقات فراغت آنها وجود دارد و ده ها مشکل ریز و درشت دیگر، اما یک روشندل همه این سختی ها را برای زندگی آرامتر تحمل می کند. آقا محمدرضا خود در باره سختی های زندگی اش می گوید: « من در دوران زندگی خود متحمل سختی ها بسیار شدم و با توکل به خداوند و ائمه و کمک پدر و مادر عزیزم و کوشش خودم توانستم پله های ترقی را طی کنم و به موفقیت های فراوان رسیدم.»

 

۱ . رتبه اول در پاسخ به فراخوان مسابقات فرهنگی هنری و پرسش مهر ریاست جمهوری، در رشته قرائت قرآن در سطح  دبیرستان های شهرستان نکا / سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰

۲ . رتبه اول در پاسخ به فراخوان مسابقات فرهنگی هنری و پرسش مهر ریاست جمهوری، در رشته اذان در سطح  دبیرستان های شهرستان نکا / سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱

۳ . رتبه اول در پاسخ به فراخوان مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری و پرسش مهر ریاست جمهوری، در رشته شعر در سطح  دبیرستان های شهرستان نکا / سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲

۴ . رتبه دوم مسابقات فرهنگی کشوری اذان / پاییز سال  ۹۳۱۳

5 . مقام ششم لیگ کشوری گلبال نوجوانان به همراه تیم استان مازندران/ سال ۱۳۹۳ .

 

تلاوت قرآن مجید از روی خط بریل در یادواره شهدای منطقه دوسرشمار در روستای بالاده/ مرداد ۱۳۹۰

نقل از وب سایت انجمن فرهنگی سادوای بالاده

……………………………………………….

چهاردانگه ساری: ضمن آرزوی موفقیت برای این جوان شایسته بالادهی و چهاردانگه ای، لازم به ذکر است که منطقه دوسرشمار شامل روستاهای بالاده، پایین ده، تیله بن، قلعه، واوسرنو و میرافضل واوسر در دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه ساری واقع شده و در سالهای جنگ تحمیلی 34 شهید تقدیم کرده و با برگزاری سی و یک یادواره شهدا، پیشرو در برگزاری یادواره شهدا در ایران می باشد.

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • اشرف نژاد 18 آذر 1393 / 21:35

    با آرزوی موفقیت برای این عزیز چهاردانگه ای
    سرافراز مانی هموطن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194