کد خبر:132383
پ
13990528000645_Test_PhotoN.jpg

فارس من| حل مشکل اینترنت روستاهای غرب تنکابن با اعلام آمادگی دهیاران

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان «مشکل اینترنت روستاهای غرب تنکابن»  در سامانه فارس من خواستار پیگیری این سوژه شدند. در توضیح این سوژه عنوان شده است؛ در روستای جل آخوند تنکابن محله زندگی می‌کنیم، اینترنت هشت مگ از مخابرات خریداری کرده‌ایم اما مثل dial up (اولین سرویس […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس مازندران، مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان «مشکل اینترنت روستاهای غرب تنکابن»  در سامانه فارس من خواستار پیگیری این سوژه شدند.

در توضیح این سوژه عنوان شده است؛ در روستای جل آخوند تنکابن محله زندگی می‌کنیم، اینترنت هشت مگ از مخابرات خریداری کرده‌ایم اما مثل dial up (اولین سرویس هایی که برای راه اندازی شبکه‌های گسترده مورد استفاده قرار می گرفت) هم جواب نمی‌دهد.

کل خانواده این روستا فرزندانشان را به مدرسه می‌فرستند، چون اینترنت در برنامه شاد و واتس آپ جوابگو نیست، به مخابرات مراجعه کردیم می‌گویند باید یا آنتن نصب شود یا فیبر نوری بکشند که برای مخابرات به صرفه نیست، اگر سرعت مورد خریداری جواب نمی‌دهد چرا از مردم زحمت‌کش روستاها پول سرعت بالا می‌گیرند، همراه اول و وای فای ایرانسل هم پاسخگو نیست، فقط اینترنت همراه ایرانسل بهتر است و مجبور شدم بروم خط و اینترنت همراه ایرانسل خریداری کنم که آن هم بسیار گران است. معلم‌های بیچاره شب در منزل ویدئوها را به اشتراک می‌گذارند که تا دانلود شود بسته ما تمام می‌شود. چه کسی پاسخگو است؟

رسول علی‌اصغرپور مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی با حجم انبود درخواست‌های اینترنت پرسرعت مواجه شدیم که این موضوع فشار مضاعفی را به این شرکت تحمیل کرده است.

وی افزود: با توجه به هزینه بالای فیبر نوری برای دسترسی به اینترنت پرسرعت ضرورت همکاری و مشارکت دهیاران و شوراها در این زمینه ضروری است که معمولا بحث حفاری را انجام می‌دهند.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران در ارتباط با مشکل اینترنتی در روستای جل آخوند تنکابن محله، خاطرنشان کرد: روستای همسایه همکاری بسیار خوبی داشت و الان به اینترنت مجهز شده ولی این روستاها شاهد همکاری دهیار روستا نبودیم.

علی‌اصغرپور افزود: در صورت اعلام آمادگی دهیار در زمینه مشارکت در بحث فیبر نوری هیچ مشکلی در این زمینه نداریم و این مشکل برطرف خواهد شد.

وی در پایان به همکاری خوب دهیاران روستاهای مازندران اشاره کرد و گفت: منطقه شورکای جویبار هیچ دسترسی حتی به تلفن نداشته است که با همکاری خوب دهیار در حال حاضر به سیستم اینترنت پرسرعت مجهز شده است.

 /۸۶۰۳۴/ج


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید