پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

صادرات 200 هزار تنی مرکبات از مازندران/ پیش‌بینی افزایش صادرات

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، پیش از ظهر امروز عزیزاله شهیدی‌فر در حاشیه بازدید از صادرات مرکبات به کشور افغانستان گفت: تاکنون حدود ۲۰۰ هزار تن مرکبات از مازندران به ۱۲ کشور صادر شد.

وی ادامه داد: مرکبات استان مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر، کشورهای حوزه خلیج فارس، هندوستان و روسیه صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مازندران از ظرفیت و توانمندی بالایی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی به‌ویژه مرکبات برخوردار است،گفت: تولیدکنندگان این خطه آشنایی لازم را در تولید محصولات صادرات محور دارند و به همین منظور اقدام به تولید مرکبات باکیفیت می‌کنند.

 

شهیدی‌فر اضافه کرد: مرکبات سال گذشته را توانستیم در انبارهای فنی ذخیره سازی کنیم تا اکنون بتوانیم اقدام به صادرات محصول کنیم و نشان دهنده این است ضایعات محصولات کشاورزی کاهش پیدا کرده است و توان نگهداری محصولات کشاورزی از جمله مرکبات تا ۹ ماه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: باغداران دغدغه و نگرانی در مدیریت باغ را داشته باشند و از لحاظ تغذیه‌ای و مدیریت علف هرز در باغات خود توجه جدی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: به طور حتم صادرات محصولات کشاورزی در سال ۹۹ بیش از سال گذشته است.

 

شهیدی‌فر از کشاورزان و باغداران خواست در زمینه کنترل و مبارزه با مگس میوه هوشیاری کافی را در باغات خود داشته باشند تا همانند سال قبل مدیریت خوبی برای این آفت صورت گیرد.

 /۸۶۰۳۵/ج/و


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.