پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

زندگینامه شهید علیرضا احمدی

4

 

زندگی نامه شهید علیرضا احمدی

شهید علیرضا احمدی  فرزند محمد، در سال ۱۳۴۷ در روستای اروست بخش چهار دانگه شهرستان ساری متولد شده است . ایشان در خانواده ای مذهبی پرورش یافت. این شهید بزرگوار به علت مشقت زیاد و گرفتاری والدین فقط تا پایه پنجم ابتدایی به تحصیل در مدرسه ابتدایی روستای اروست ادامه داد و ترک تحصیل نمود و به امورات و کمک خانواده ادامه داد تا اینکه به خدمت مقدس سربازی اعزام و از طریق لشکر ۳۰ پیاده گرگان به منطقه عملیاتی کردستان منتقل شد.

 shahid - ahmadi

شهید احمدی حدود ۱۵ ماه خدمت مقدس سربازی را گذراند تا اینکه در صبحگاه ۵/۴/۶۷ که جهت اقامه نماز برابر گواهی و شهادت همرزمانش بیدار و بطرف چشمه کنار سنگر جهت ساختن وضو آماده بود توسط اصابت ترکش خمپاره مجروح و به بیمارستان صلاح الدین ایوبی کرمانشاه منتقل شدو پس از ۲۴ ساعت تحمل ، رنج جراحت در بیمارستان، به علت شدت جراحت وارده به کمر و باسن به لقاء الله پیوست و با ترکش خمپاره جشن بزم عروسی بپا کرد و با خون خود حنابندان و با ترکش و خمپاره به حجله گاه رفت و به زندگی ابدی پیوست و در نزد پروردگارش عند ربهم یرزقون شد و جسم پاکش در میان غم و اندوه دوستان در زادگاهش آرام گرفت.ر وحش شاد و یادش جاویدان متنعم شد.

 

با تشکر از غلامرضا عالیشاه که این مطلب را در اختیار پایگاه خبری چهاردانگه قرار داد.

4 نظرات
 1. امیر کیاسری می گوید

  شهیدسیدمرتضی اوینی
  شهدا ازدست نمیروند بلکه بدست می ایند

 2. کمال می گوید

  روحش شاد

 3. حامد خليلي ازني می گوید

  درود خدا بر شما و روحتان شاد و قرین امام حسین(ع) در بهشت باد.

 4. محمد کیاسری می گوید

  سه ماه آموزشی را با هم در پادگان شهر گنبد بودیم، آدم بسیار شوخی بود همیشه لبخند بر لب داشت. بعد به کردستان اعزام شدیم منطقه عملیاتی غرب گردان ۱۸۸ خط مقدم.
  چشمه ای در آنجا بود که تحت نظر نیروهای بعثی بود، این شهید بزرگوار برای گرفتن وضو و آشامیدن آب به کنار چشمه رفته بود که توسط ترکش خمپاره مجروح شد. فورا با آمبولانس به بیمارستان کردستان انتقال داده شد. ما از او بی خبر بودیم تا شنیدیم که علیرضا احدی شهید شده است.
  روحش شاد راهش مستدام.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.