پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

درخواست 1500 میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های مازندران در دور دوم سفر رئیس جمهور

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، رضا علیخانی امشب در نشست با مدیران حوزه راه مازندران، با بیان اینکه ۱۱ طرح عمرانی حوزه راه‌سازی استان مازندران در حال اجرا است، اظهار کرد: در سفر دور نخست رئیس جمهور به مازندران، اعتبار مورد نیاز طرح‌های حوزه راه مازندران پیشنهاد شد که ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار و هزار میلیارد تومان از محل قیر مصوب گردید.

وی از بررسی طرح‌های جدید برای دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران خبر داد و افزود: جلسات تخصصی این بخش در حال برگزاری است و برای دور دوم سفر نیز هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سمت استان پیشنهاد خواهد شد که با تصویب و تخصیص آن، شاهد تحول عمرانی در بخش راه استان خواهیم بود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در مصوبات سفر طرح های زودبازده گنجانده می‌شود، یادآورشد: طرح‌های با پیشرفت کم تر نیز از محل تهاتر نفت و تهاتر زمین پیش بینی می‌شود تا اجرا طرح‌های راه سازی در مازندران شتاب بیشتری گیرد.

علیخانی درباره طرح‌های مصوبه سفر رئیس جمهوری در حوزه شرکت ساخت و توسعه گفت: اجرا بزرگراه انزلی به رامسر، آمل، ساری و بهشهر، ساخت باند دوم رودهن به فیروزکوه و قائم‌شهر، طرح راهسازی جاده اصلی کیاسر به سمنان، دامغان، جندق و اردکان، بهسازی راه اصلی کرج به چالوس و ورامین و همچنین مرزن آباد به کلاردشت، بهسازی راه اصلی هراز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ساخت باند دوم قائم‌شهر به کیاکلا و بهنمیر، ساخت باند دوم نکا به نیروگاه و جاده بهشهر به بندر امیرآباد، بهسازی راه اصلی ساری به جویبار و کیاکلا، نور به چمستان و آمل، نکا به امیرآباد، توسط راه و شهرسازی در حال اجرا است، تصریح کرد: بهسازی جاده قدیم آمل به بابل و ایمن‌سازی این محور، ساخت بزرگراه ساری به خزرآباد و لاریم_ بهنمیر_ بابل_ آمل و فریدونکنار، بهسازی راه اصلی گلوگاه به دامغان نیز توسط راه و شهرسازی در حال اجرا می‌باشد.

معاون عمرانی استاندار مازندران از مدیران حوزه راه مازندران خواست تا برای دور دوم سفر رئیس جمهور به مازندران برای تصویب، طرح پیشنهاد بدهند، خاطرنشان کرد: در طرح‌های پیشنهادی الویت‌های در نظر گرفته شود و پروژه های بر زمین مانده و مهم از جمله آزاد راه ویژه دیده شود.

 /۸۶۰۳۱/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.