پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خط انتقال گاز دامغان-کیاسر-نکاتیرماه به بهره‌برداری می‌رسد

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از بلاغ، علی‌محمد شاعری در سخنرانی پیش از خطبه این هفته، اظهار کرد: روش کاری که به‌عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پیش گرفتم اولویت‌بندی رفع مشکلات مردم است و مسایل مهم در دستور کار قرار دارد و آنچه را که در توان دارم دریغ نمی‌کنم.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات منابع آبی، حمل و نقل، نیروگاه، بهداشت و درمان، گازرسانی و منطقه آزاد شدن امیرآباد از جمله مسایل مهم منطقه است که در دستور کار قرار دارد و تمامی رسیدگی‌ و پیگیری‌ها از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از فرصت‌ها بهترین استفاده را برای حل مشکلات مردم داشته باشیم و به‌گونه‌ای کار کنیم تا شرمنده مردم نباشیم، تصریح کرد: سد گلورد باید در نخستین فرصت به بهره‌برداری برسد تا مشکل منطقه حل شود.

این مسؤول با اعلام اینکه تا سه ماه آینده سد گلورد افتتاح می‌شود، گفت: اتمام سد، شبکه‌ها و کانال‌ها ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شاعری اظهار کرد: در بحث گازرسانی نشست‌هایی با وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز ایران انجام شد که تا تیرماه سال آینده خط انتقال گاز دامغان به مازندران به بهره‌برداری می‌رسد که دامغان، سمنان، کیاسر، ساری و نکا مسیرهای گازرسانی به استان است.

وی خاطرنشان کرد: گازرسانی به ۱۵۲ روستای هزارجریب با اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی از کلت تا کنت در حال انجام است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی هدف اصلی فعالیت خود را حمایت از کشاورزان اشاره کرد و ادامه داد: دولت حمایت از مصرف‌کننده را در اولویت قرار دهد.

این مسؤول با بیان اینکه با افزایش قیمت برنج و به تعادل رسیدن آن رضایت کشاورزان بعد از ۲۰ سال محقق شد، ادامه داد: دستور ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه مشوق صادراتی اخذ شد.

شاعری اظهار کرد: تلاش داریم جاده بهشهر به امیرآباد، نکا به دریا و رستمکلا به امیرآباد به بهره‌برداری برسد و ۱۵ کیلومتر تا امیرآباد دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ روستا تا پایان سال مالی ۹۶ آب‌رسانی می‌شود، افزود: آب شرب شهرها و روستاهای این منطقه تا پنج سال آینده از سد گلورد تأمین می‌شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی درباره منطقه آزاد شدن امیرآباد، گفت: منطقه آزاد امیرآباد با کار کارشناسی و براساس شاخص‌ها بعد از ۶ ماه با نظر شورای عالی مناطق آزاد به تصویب رسید که این کار درگیر مسائل سیاسی شد و تمام تلاش ۶ ماهه را برهم زد.

این مسؤول ادامه داد: دولت و رئیس جمهور باید براساس کار کارشناسی تصمیم‌گیری کنند و ما هم منتظر تصمیم دولت و رئیس جمهور هستیم.

شاعری با طرح این سؤال که آیا ما با آزادراه تهران ـ شمال و متروی آمل تهران مخالفت کردیم؟ پس آنها هم با منافع منطقه‌ای را بر منافع شخصی و شهری ترجیح دهند.

وی از افتتاح بیمارستان ۲۱۷ تختخوابی شهرستان بهشهر در خردادماه سال ۹۶ خبر داد و گفت: سه دستگاه آمبولانس که ارزش هر کدام آنها یک میلیارد تومان است به بیمارستان شهرستان بهشهر و گلوگاه تحویل داده شد و تحویل پنج دستگاه دیگر در حال پیگیری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.