پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جدیدترین آمار کرونا| تعداد موارد ابتلا طی شبانه‌روز گذشته در مازندران به کمتر از ۲۵۰ نفر رسید

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، نیمه دوم تیر ماه امسال آژیر قرمز کرونایی در استان مازندران به صدا درامد و همچنان این وضعیت تداوم دارد.

برای دومین بار بود که شاهد پیک مجدد کرونا در استان شدیم و آمارها به‌صورت صعودی افزایش یافت به‌طوری‌که تعداد امار مبتلایان و بستری چندین برابر شد.

باتوجه به امکانات محدود درمانی وضعیت مازندران از نیمه دوم تیر ماه امسال قرمز شد که همچنان شاهد وضعیت نگران‌کننده‌ای هستیم.

طی روزهای اخیر شاهد روند کاهشی ابتلا و موارد بستری هستیم که امیدواریم با رعایت موارد بهداشتی این روند تداوم یابد.

 دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۰۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۲۴۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد:  هم اکنون  ۱۳۸۵ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یکی از ضرورت‌هایی است که باید به صورت جدی در شرایط کنونی به آن توجه کرد.

دکتر فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ بیمار جدید بستری و ۵۱ بیمار هم  ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۵۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۲۴۹ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و ۴۲۶  بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

 /۸۶۰۳۴/ج
 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.