پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ثبت نام حجت الاسلام تیموری امام جمعه چهاردانگه در مجلس خبرگان

حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی تیموری امام جمعه بخش چهاردانگه، به عنوان کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان گلستان ثبت نام کرد.

2

 

اختصاصی پایگاه خبری چهاردانگه: به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی تیموری امام جمعه بخش چهاردانگه، به عنوان کاندیدای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان گلستان ثبت نام کرد.

 

امام جمعه بخش چهاردانگه، با حضور در فرمانداری شهرستان قم و ثبت نام در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان گلستان وارد این رقابت شدند.

 

 حجت الاسلام والمسلمین  یوسفعلی تیموری  یانسری، از ۶ بهمن ۱۳۹۱ به امامت نماز جمعه بخش چهاردانگه منصوب شد و هم اکنون در این مسئولیت در حال خدمت به مردم محروم بخش چهاردانگه می باشد.

 

این روحانی وراسته ضمن حضور در بخش محروم چهاردانگه که به علت کم توجهی مسئولان، لقب منطقه محروم را یدک می کشد ، در صورتی که سرشار از مواهب خدادادی می باشد، زبان گویای مردم این دیار می باشند، که بارها در مناسبت های مختلف در حضور مسئولان استانی و کشوری، مشکلات این منطقه را با صدای رسا مطرح نموده است.

 

حضور در روستاهای بخش، دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری مراسم های باشکوه مدهبی و…  از دیگر فعالیت های ایشان در چهاردانگه می باشد.

 

زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین  یوسفعلی تیموری  یانسری

حجت الاسلام والمسلمین  یوسفعلی تیموری  یانسری در تاریخ  ۱۱ تیرماه ۱۳۲۹ در روستای یانه سر از توابع شهرستان بهشهر استان مازندران در خانواده ای کاملا مذهبی و دینی دیده به جهان گشود. ایشان در سال ۱۳۴۱ در روستای سرکلاته کردکوی دروس مقدماتی حوزه را خدمت حجت الاسلام والمسلمین شیخ جعفر لیاقتی کسب فیض نمودند در سال۱۳۴۳ به شهر مقدس قم عزیمت کرده و دروس  حوزوی را نزد استاد و دایی بزرگوارش حجت الاسلام والمسلمین  شیخ محمدرضا تیموری تلمذ نمودند.

 

 سپس به مدرسه فیضیه رفته و دروس سطوح مختلف حوزه علمیه  نظیر صرف و نحو را محضر آیت الله فشارکی ،  منطق را محضر حضرت آیت الله ممدوحی و جلیلی دروس معالم و قوانین را محضر حضرت ایت الله بنی فضل، لمعه جلد اول محضر حضرت آیت الله صلواتی، جلد دوم  محضر حضرت آیت الله علوی گرگانی، مکاسب را محضر حضرت آیت الله ستوده ،رسائل را محضر حضرات آیات سبحانی و اعتمادی ،کفایه را محضر حضرت آیت الله فاضل لنکرانی، کتاب کشف المراد فی شرح تجرید را محضردومین شهید محراب حضرت آیت الله مدنی، دروس اقتصاد اسلامی کتاب اقتصادنا را خدمت آیت الله هاشمی شاهرودی و کتاب فلسفتنا را محضر ایت الله فیاضی کسب فیض نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین  تیموری یانسری بمدت هشت سال درس خارج فقه را محضر آیت الله فاضل لنکرانی و چند سالی هم محضر آیت الله وحید خراسانی  و فلسفه و شرح اشارات خواجه نصیر طوسی را بمدت چهار سال نزد علامه حسن زاده آملی و دروس اخلاق را در محضر آیات عظام نوری همدانی و علوی گرگانی تلمذ نموده.

 

 تالیفات ایشان

رساله سطح ۴ حوزه علمیه با موضوع ( رساله فی دیه الجنین و دراسته اقوال من الفقها والمجتهدین )با راهنمایی آیت الله محمد فاضل که در مرداد ماه ۱۳۷۵ دفاع شد

تلخیص کتاب ادیان بزرگ

شرح دعاهای روزهای ماه مبارک رمضان

تفسیر سوره حمد

و چندین مقاله نمونه و ممتاز با موضوعات مختلف داشته اند

حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی   تیموری یانسری در سال ۱۳۶۱ به مدرسه عالی قضایی قم رفته و در مدت دو سال موفق به اخذ مدرک تحصیلی لیسانس علوم انسانی گردید. ودر سال ۱۳۶۷ به بندر عباس رفته در در مدت سه سال به عنوان استاد رسمی حوزه، مرکزتربیت معلم و همچنین در نیروی دریایی، هوای ارتش ونیروی انتظامی و قرارگاه مهندسی نوح نبی الله بندرعباس به تدریس پرداختند.

 

http://www.4dangehnews.ir/wp-content/uploads/emam-jomae-1.jpg 

فعالیت های انقلابی

ایشان در سال ۱۳۵۱ جهت تبلیغ به خرم آباد (علی گودرز) رفته  و به علت سخنرانی انقلابی و کوبنده خود بر علیه رژیم شاهنشاهی توسط ساواک دستگیر و بعد از مدتی آزاد شدند. در ۱۵ خرداد سال ۱۳۵۴ بعلت گرامیداشت شهدای ۱۵ خرداد در مدرسه فیضیه دستگیر شدند و توسط ساواک به زندان اوین منتقل شدند و مدت ۲۰ روز زیر شکنجه های سخت ساواک قرار گرفتند و به عنوان زندانی سیاسی به بیرجند و پادگان عشرت آباد تهران و  به سربازی اجباری به لشکر ۳۰ فعلی گرگان تبعید و در سال ۱۳۵۶ آزاد شدند.

 

حجت الاسلام والمسلمین حاج  یوسفعلی  تیموری یانسری علی رقم شکنجه های شدید ساواک همچنان به فعالیت های خود ادامه دادند و با ارتباط با  بزرگان و روحانیون قم به صورت گسترده ای نوارهای صوتی و اعلامیه های حضرت امام (ره) را پخش نموده و به سخنرانی های انقلابی در قم و شهرهای گوناگون می پرداخت و ماه ها در تهران و شهر های گوناگون متواری بودند. ایشان در ایام ماه صفرالمظفر سال ۱۳۵۷ جهت تبلیغ به خمین رهسپار شدند و همزمان با اتمام تبلیغ، با آگاهی از اینکه امام در حال بازگشت به میهن است باتفاق ۱۶ نفر از چهره های انقلابی خمین به تهران عزیمت کردند و هنگامی که بختیار، نخست وزیر وقت اجازه ورود به امام  را نداد از روز ۷ بهمن ۵۷ برای تحسن تا روز ۱۲ بهمن در دانشگاه تهران به سایر علما ملحق شدند.

 

حضور در جبهه

ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به آغاز جنگ تحمیلی بصورت داوطلبانه در مهر ۵۹  با لشکر ۷۷ خراسان به جبهه های حق علیه باطل اعزام و بیش از یکسال را در مناطق جنوب و غرب همچون طلائیه و سر پل ذهاب و همچنین مدت شش ماه از طرف سازمان تبلیغات اسلامی قم به مناطق عملیاتی جنوب و خرمشهر اعزام شدند.

 

فعالیت های فرهنگی سیاسی اجتماعی

ایشان در سال ۱۳۷۱ به شهر بندرگز عزیمت کرده و به عنوان مدرس رسمی حوزه علمیه و دبیر آموزش پرورش خدمت نمودند و از سال ۱۳۸۴ به عنوان استاد رسمی دانشگاه آزاد  واحد بندر گز  و دانشگاه پیام نور مشغول به تدریس شدند.

و همچنین از۶ بهمن ۱۳۹۱با پیشنهاد شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران به عنوان امام جمعه شهر کیاسر بخش چهار دانگه شهرستان ساری مشغول به خدمت می باشند.

حجت الاسلام یوسفعلی تیموری یانسری در مدت ۲۰ سال زندگی در شهرستان بندرگز فعالیت های گسترده فرهنگی اجتماعی داشتند که در ادامه به آن اشاره می شود.

۱- نمایندگی ولی فقیه و مسئول فرهنگی جهاد سازندگی شهرستان کردکوی و بندرگز

۲-      مدرس بصیرتی و عقیدتی سیاسی در سپاه و نیروی انتظامی شهرستان بندگز

۳- امام جمعه موقت شهرستان بندرگز

۴- سر مربی طرح مقدس شجره طیبه صالحین

۵- رئیس شورای حل اختلاف شهرستان بندرگز

۶- رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان بندرگز

۷- برگزاری مراسمات باشکوه  یادمان امام و شهدای یانه سراز سال ۱۳۸۳ که هم اکنون هم ادامه دارد

۸- عضو شورای مرکزی فرهنگی ستاد فجر انقلاب اسلامی

۹- سخنرانی در نشت های بصیرتی در ایام فتنه ۸۸ در شهرستان کردکوی با میزبانی سپاه ناحیه کردکوی

۱۰ – روحانی کاروان های زیارتی حج عمره و عتبات عالیات

۱۱- سرمربی طرح شجره طیبه صالحین شهرستان ساری

۱۲- شخصیت برتر فرهنگی شهرستان در همایش سراسری شورای فرهنگ در سال

۱۳- امام جمعه بخش چهاردانگه از ۶ بهمن ۱۳۹۱ تا کنون

 

پایگاه خبری چهاردانگه ضمن ارج نهاد به تصمیم مهم حجت الاسلام یوسفعلی تیموری امام جمعه معزز  بخشش چهاردانگه که در رقابت پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت نموده اند، با افتخار در خدمت ایشان می باشند.

 

2 نظرات
  1. زینب می گوید

    ما به داشتن امام جمعه ای همانند ایشان که انسانی وارسته و اخلاق مدار هستند افتخار می نماییم.

  2. وطنم کیاسر می گوید

    ماهم به نوبه خودمون تبریک می گیم به دکتر تیموری
    واقعا انسانی متواضع و محترمی هستند انشالله خداوند معتال بر توفیقاتشون بی افزاید و از همین جا درخواست داریم از ایشان که برای سه سال آینده در شهر ما بمانند و باعث افتخار ما باشند و پیشنهاد می کنم به چهار دانگه نیوز کمپین حمایت از ایشان و در خواست از این بزرگوار داشته باشند برای ماندن .و تمید حکم در منطقه چهار دانگه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.