پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

برپایی یادواره شهدای کلیجانرستاق ساری با محوریت شهیدان مدافع حرم

یادواره سرداران و ۱۴۶ شهید بخش کلیجانرستاق ساری با محوریت شهیدان مدافع حرم , ۳۰ اردیبهشت با سخنرانی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روستای آبکسر این شهرستان برگزار می شود.

0

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه به نقل از ایرنا، دبیر ستاد یادواره سرداران و ۱۴۶ شهید بخش کلیجانرستاق روز شنبه در یک نشست خبری با اعلام این خبر , برگزاری یادواره های شهدا را یک اقدام فرهنگی عنوان کرد.

سرهنگ پریز شعبانی اظهار داشت: یادواره شهدای این بخش هر ساله در این منطقه برگزار می شد که امسال با وجود شهدای مدافع حرم، این یادواره با محوریت این شهدای گرانقدر برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: شهیدان رادمهر و اسدی که چند روز گذشته به همراه ۱۱ هم استانی دیگر در خان طومان سوریه به شهادت رسیده اند، از روستاهای پهنه کلا و امره بخش کلیجانرستاق هستند و این امر تکلیف ما را در برگزاری یک یادواره پرشورتر دو چندان کرده است. این ستاد برای دعوت و حضور از خانواده های این شهدا نیز برنامه ریزی کرده است.

شعبانی افزود: در این یادواره سردار سلامی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران اسلامی سخنرانی و محسن بنی فاطمی مداحی می کند.

** رونمایی از کتاب ‘کاشفان معدن صبح’

دبیر ستاد نوزدهمین یادواره شهدای بخش کلیجانرستاق ساری از رونمایی یک کتاب با عنوان ‘کاشفان معدن صبح’ در این یادواره خبر داد و گفت: وصیت نامه ۱۴۶ شهید این منطقه، وضعیت اجتماعی، سیاسی، اقتصادی روستا و معرفی بخش کلیجانرستاق مطالب درج شده در این کتاب است که فرزندان همین منطقه آن را تدوین کردند.

وی با بیان اینکه حضور شش هزار مهمان برای نوزدهمین یادواره شهدای کلیجانرستاق پیش بینی می شود، گفت: این یادواره از ساعت ۱۰ تا ۱۴ روز پنج شنبه سی ام اردیبهشت در منطقه ییلاقی آبکسر برگزار می شود.

شعبانی افزود: این روستا اگر چه از حیث مادی ضعیف اما از حیث معنوی غنی است و شهدای زیادی تقدیم انقلاب ونظام کرد.

به گفته وی، مردم روستا با همت خود و بدون تحمیل هزینه ای به دولت، گلزار شهدا را ساماندهی و همچنین آب شرب سالم برای اهالی فراهم کردند.

دبیر ستاد یادواره شهدای بخش کلیجانرستاق با بیان اینکه سه دستگاه اتوبوس برای رساندن مهمانان به یادواره تعبیه شده است، گفت: این اتوبوس ها مقابل مسجد شکوهی واقع در بلوار کشاورز مهمانان را به محل یادواره می رسانند و به هم محلی ها نیز گفته شده درصورت مشاهده مهمانان در مسیر، آنان را به محل برگزاری یادواره هدایت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.