- پايگاه خبري چهاردانگه - https://4dangehnews.ir -

وضعیت چالوس عادی است – ایسنا

فرماندار چالوس گفت: در حال حاضر وضعیت چالوس عادی است.

محمدناصر زندی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بارندگی شب شنبه و روز یکشنبه۲۰ و ۲۱ مهر ماه در مازندران و شهرستان چالوس، اظهار کرد: با توجه به میزان زیاد بارش باران در مدت چند ساعت، حجم رودخانه‌ها افزایش یافت اما خوشبختانه به مرحله سیلابی نرسید.

وی با اشاره به آبگرفتگی معابر در سطح شهر چالوس و هچیرود تصریح کرد: در روستاهای تجن کلا، مهدی آباد و نجارکلا و چند روستای دیگر بخش مرکزی چالوس نیز آبگرفتگی شدت بیشتری داشت و حتی موجب آبگرفتی تعدادی از واحدهای مسکونی شد.

فرماندار چالوس خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر آبگرفتگی معابر و همچنین شدت بارندگی، همه مدارس ابتدایی شهرستان صبح روز یکشنبه تعطیل اعلام شد.

زندی ادامه داد: بر اثر بارندگی برخی کانال‌ها و رودخانه‌های شهرستان و چند پروژه دیوارکشی بنیاد مسکن و امور آب که در مجاورت رودخانه بودند دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه از میزان دقیق خسارت ریالی این بارندگی اطلاعات دقیقی در دست نیست، افزود: بخشی از زمین‌های کشاورزی و سردهنه‌های زراعی سنتی نیز دچار خسارت‌هایی شده است.

فرماندار چالوس با اشاره به اینکه خسارات احتمالی در این شهرستان در دست بررسی است، یادآور شد: در حال حاضر وضعیت شهرستان در حالت عادی قرار دارد و اعضای ستاد بحران نیز از ساعات اولیه امروز پای کار بودند.

انهتای پیام