پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

۵۰۰ هزار نفر از مازندرانی‌ها هنوز برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نکردند

0

علی رجبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۸۳ درصد از مردم استان کارت هوشمند ملی دارند که بقیه شهروندان هم باید هرچه زودتر برای دریافت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کارت ملی قدیمی از اعتبار برخوردار نیست و نمی‌توانند خدمات لازم را از دستگاه‌های مختلف دریافت کنند، گفت: افرادی فاقد کارت ملی هوشمند اگر بخواهند از دستگاه‌های اجرایی و دولتی خدمت دریافت کنند باید تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند خود را انجام دهند تا بر اساس کد رهگیری که دریافت می کنند، بتوانند خدمات لازم را داشته باشند.

وی توضیح داد: به محض اینکه افراد برای دریافت کار ملی هوشمند ثبت نام می کنند، شمار ه بارکدی به آنها داده می شود که می‌توانند تا پیش از صدور کارت ملی هوشمند از خدمات مختلف بهره مند شود.

رجبی با اعلام اینکه جمعیت شرق مازندران کمترین استقبال را از کارت هوشمند ملی داشته‌اند، گفت: در نشست‌های مختلف با استاندار، فرمانداران، بخشداران و دهیاران این موضوع مورد تاکید قرار گرفت.

مدیر کل ثبت احوال مازندران از فعالیت ۱۱ ایستگاه سیار کارت ملی هوشمند در شهرهای مازندران خبر داد و افزود: این پایگاه با هدف تسهیل در صدور کارت ملی هوشمند و صرفه جویی در وقت شهروندان فعال است و افرادی مانند سالمندان، معلولان و جانبازانی که توان حرکت ندارند، می‌توانند از طریق این ایستگاه‌ها برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کنند.
صدور کارت ملی هوشمند در کشور از سال ۹۴ آغاز شد و بر اساس قانون تمامی افراد بالای ۱۵ سال واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند. زمان دریافت این کارت با چند بار تمدید برای آخرین بار پایان خرداد ماه امسال تعیین شده بود.

۶۹۹۰/‏۱۶۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.