پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

۱۳ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی است

0

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان صبح دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در استانداری اعمال هرگونه محدودیت را صرفاً در راستای مراقبت از سلامت و جان مردم دانست و یادآور شد: ما شرایط و مختصات اقتصاد مازندران را کاملاً درک می‌کنیم و وضعیت سخت معیشتی مردم را می‌فهمیم ولی اگر دستورالعمل‌ها رعایت نشود و جان و سلامت مردم به خطر بیفتد، ناگزیر به اتخاذ تصمیماتی هستیم که خوشایند ما نیست.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه اکنون قریب ۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز بسر می‌برند، گفت: جلسات استانی و شهرستانی بصورت مستمر برگزار می‌شود و نظارت‌ها و قرارگاه نظارت شدیداً فعال است و در صورتی که اماکنی با رفتارهای تهدید آمیز سلامت مردم را به مخاطره اندازند، برخورد قضائی صورت می‌گیرد.

استاندار با بیان اینکه شیوه نامه‌هایی برای بخش‌های مختلف از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده است، عنوان کرد: برای تعیین وضعیت شهرها، رنگ بندی صورت گرفته است و در مورد شهرهای قرمز برای بستن مکان‌هایی که امکان درگیری مردم در آنجا بیشتر است الزام داریم.

حسین زادگان همچنین از اتخاذ تصمیمات خاص در شرایط غیرقابل کنترل سخن گفت و افزود: اکنون یک سوم کارکنان دولت دورکاری می‌کنند و افراد دارای شرایط خاص و پرخطر الزامی برای حضور در ادارات ندارند، ضمن آنکه به کار مردم رسیدگی کامل می‌شود.

استاندار مازندران از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد تخلف ضمن تماس با شماره‌های ۱۱۰ و ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند و گفت: از تلاش رسانه‌ها به خاطر اطلاع رسانی بهنگام و حضور در روند مقابله با کرونا قدردانی می‌کنم و انتظار دارم در این شرایط در جهت تقویت حساسیت در میان مردم بیش از پیش همراهی کنند.

احمد حسین زادگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مقابله با کرونا و تلاش برای رقم زدن برخی اتفاقات بزرگ تولیدی و اقتصادی در استان، نماد و نتیجه همدلی، وفاق و همراهی است و در یکی دو سال اخیر شاهد اقدامات خوبی در استان بوده‌ایم، اظهار داشت: متأسفانه سال‌ها مازندران به خاطر مسائل زیست محیطی و برخی کم توجهی‌ها از برخی صنایع بسیار مهم محروم ماند، لیکن امروز بین حفظ محیط زیست و توسعه صنعتی؛ پیوندی در جهان بوجود آمده است.

حسین زادگان با اشاره به اینکه در یکسال اخیر؛ پیگیری‌های لازم برای احداث پتروشیمی مازندران صورت گرفته و با حمایت دولت، تدابیر لازم فراهم آمده است، عنوان کرد: پتروشیمی مازندران با حجم سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیون دلار ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه برای فاز نخست این پروژه عظیم، تولید ۱۲۰ هزار تن پروپیلن هدف گذاری شده است، افزود: تکمیل بخش نخست این پروژه ۴ سال زمان می‌برد و همچنین در سوادکوه، صنایع فولاد را دنبال می‌کنیم که تحقق این پروژه‌ها بسیار در اشتغال و اقتصاد استان مؤثر خواهد بود.

حسین زادگان با بیان اینکه با بسترسازی دولت و نقش آفرینی بخش خصوصی، اتفاقات خوبی در استان در حال شکل گیری است، ابراز داشت: کلید واژه هر اقدام خوب در استان، همدلی و وفاق است.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه خوشبختانه، منطقه آزاد مازندران در مرحله رفع ابهام برای شورای نگهبان است، بیان کرد: زراعت چوب، اسکله‌های تفریحی گردشگری، پایانه‌های صادراتی، آببندان ها و … از جمله اقداماتی است که در دستور کار استان است.

کد خبر 4978413
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.