کد خبر:16064
پ
th

گرامی باد یاد و خاطره سرو قامت همیشه جاوید چهاردانگه

بخش چهاردانگه در طول انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بیش از ۲۰۰ شهید به ایران اسلامی تقدیم نمود.

 

سلام بی پایان بر روح قدسی شهیدان گلگون کفن ایران ، سروقامتانی که قامت رشید خویش را در خون پاکشان تطهیر نمودند تا در برابر بیگانگان قامت خم ننماییم  و با بذل جان خویش مایه آرامش و آسایش  امروز ما شدند.

 

شهیدان شاهدی که سینه به گلوله های دشمن پلید سپردند تا خاک این دیار در دست دشمنان این مرز و بوم نباشد. بر ماست تا در همه جا و هر زمان یادی از آن پرستوهای خونین بال نماییم و آنها را ناظر بر کردار خود بدانیم. فضای دیار خود را با یاد آنها عطرآگین کنیم تا شمیم عطرشان نوازشگر روح و جان خسته ما باشد.

 

درود بر شهیدان سر افراز  منطقه چهاردانگه که حصار تن را شکستند و تا ملکوت اعلی پرکشیدند. شهیدانی که رفتن عاشقانه را بر ماندن ترجیح دادند. غیور مردانی که کوههای سر به فلک کشیده غرب و بیابان های گرم جنوب را محل اوج خود قرار داده وعروج ملکوتی خود را جشن گرفتند و جاودانه تاریخ  شدند. بر ما جاماندگان آن قافله عشق واجب است تا با زنده نگه داشتن یاد شهیدان در کوچه پس کوچه های محله مان ، زنگار دنیازدگی را از خود بزداییم .

 

داستانهای شجاعت  آن کبوتران سبکبال سبک خیز را برای فرزندانمان تعریف نماییم تا درس ایثار و شهادت را از آن ها بیاموزند و یاد آن ها بیمه کننده جوانان امروز و فرداهای ما باشد.

جوانان شهرها و روستاهای مختلف برای معرفی شهرها وروستای خود با تشکیل سایت و وبلاگ اقدام به معرفی آن پرداختند اما جای تاسف است که اکثر این سایت ها و وبلاگ ها به معرفی شهیدان محل خود که نماد ایثار و پایمردای هر محل می باشد نپر داخته اند.

 

ان شاء الله روزی فرا رسد که لگوی سایت ها و وبلاگ ها عکس های شهیدان ما باشد. شهرداران و دهیاران باید عکس  شهدا را در بهترین مکان ها نصب نمایند تا هر بامداد که از خانه بیرون می آییم، با دیدن عکس شهدا ، مظاهر فریبنده دنیا را فراموش نماییم و پاک بودن را از آنها بیاموزیم. آنهایی که از وجود خود برای بود ما مایه گذاشتند.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • امیر کیاسری ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۲:۲۲
    0 0

    خوشا به حال آنان که پروازشان اسیر هیچ قفس نشد و هیچ بالی اسیر پروازشان نساخت… خوشا به حال آنان که از رهایی رهیدند و بال وبال جانشان نشد خوشا به حال آنان.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید