کد خبر:104424
پ
کشف-سکه‌های-باستانی-در-میاندرود-ایرنا.jpg

کشف سکه‌های باستانی در میاندرود – ایرنا

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس ، سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در قاچاق و خرید و فروش اشیاء عتیقه در شهرستان میاندورود، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی آن شهرستان قرار گرفت . فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متهمان را […]

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس ، سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در قاچاق و خرید و فروش اشیاء عتیقه در شهرستان میاندورود، موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی آن شهرستان قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی متهمان را که با یک خودروی سرقتی در حال تردد در آن شهرستان بودند شناسایی و دستگیر کردند .

سردار میرفیضی از کشف یک عدد کوزه سفالی و ۱۰۰۰ عدد سکه با قدمت ۳ هزار ساله در بازرسی از خودروی متهمان خبر داد و اظهار داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و اشیاء عتیقه کشف شده نیز تحویل اداره میراث فرهنگی آن شهرستان شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که قاچاق اشیاء عتیقه و آثار باستانی تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود، از مردم خواست در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه مسائل امنیتی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

مازندران دارای ۱۵ موزه تاریخی – باستانی است که بیش از هشت هزار قلم آثار تاریخی در آن نگهداری می شود .

/۱۸۹۹/۶۹۹۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194