کد خبر:127990
پ
shavilasht-24-550×367

کرونا سنت چند صدساله عزاداری در منطقه شویلاشت چهاردانگه را تعطیل کرد

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، یکی از مراسم با شکوه عزاداری ایام دهه اول محرم در بخش  چهاردانگه، عزاداری  روستاهای منطقه شویلاشت می‌باشد. منطقه شویلاشت شامل روستاهای سرخ ولیک، الیرد، خالخیل و کرسام می‌باشد. این مراسم باشکوه در سال های اخیر مورد توجه ویژه مردم بخش چهاردانگه و دیگر نقاطایران قرار گرفته است. در […]

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، یکی از مراسم با شکوه عزاداری ایام دهه اول محرم در بخش  چهاردانگه، عزاداری  روستاهای منطقه شویلاشت می‌باشد. منطقه شویلاشت شامل روستاهای سرخ ولیک، الیرد، خالخیل و کرسام می‌باشد.

این مراسم باشکوه در سال های اخیر مورد توجه ویژه مردم بخش چهاردانگه و دیگر نقاطایران قرار گرفته است.

در دهه اول محرم در منطقه شویلاشت چهاردانگه بر اساس رسم چند صد ساله، چهار روستای شویلاشت در هفتم محرم در روستای سرخ ولیک، هشتم محرم در روستای الیرد روز تاسوعا در روستای خالخیل و در روز عاشورا در روستای کرسام اجتماع نموده با حضور جند هزار نفری اقدام به عزاداری برای ابا عبدالحسین می نمایند. می‌نمایند.

 این مراسم با شکوه معنوی شامل دسته روی از این روستا به روستای میزبان و ایجاد تجمع عطیم، نوحه خوانی ، سینه زنی،  تعزیه و پذیرایی همگانی اهالی روستای میزبان می‌باشد.

امسال با توجه به شیوع ویروس کوید ۱۹ و بیماری کرونا و ممنوعیت دسته روی و پذیرایی در ایام محرم طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا،  دسته روی و اجتماع  در این روستاها را نخواهیم داشت و هر روستا با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اقدام به عزاداری می نمایند.

این مراسم معنوی و کهن برای اولین بار است که با شیوع کرونا تعطیل می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید