پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

کتاب « کلکنار سرزمین آویشن » منتشر شد

9

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه ساری، «کتاب کلکنار سرزمین آویشن » تالیف دکتر همت  محمد نژاد منتشر و وارد بازار نشر شد.

11

دکتر همت محمد نژاد از اهالی روستای کلکنار بوده و این کتاب تحقیقی را در باره زاد گاه خود منتشر نموده است. کتاب اصول عکاسی ،  تولید برنامه های تلویزیونی ، روش های تدریس و شیوه تدوین و ارائه سمینار از این محقق چهاردانگه ای قبلا منتشر شده بود.

این کتاب که بارویکردی فرهنگی، اجتماعی وتاریخی و بانگاهی علمی به قلم دکترهمت محمدنژاد به زیور چاپ آراسته شده تلاش دارد تا از زاویه تازه ای رویدادها و ویژگیهای منحصر بفرد این روستا را بازگو کرده وتاریخ مرتفع ترین روستای ساری رابیان نماید.

دکتر محمدنژاد در کتاب « کلکنار سرزمین آویشن » ضمن معرفی  آداب ورسوم، ضرب المثلها و ریشه های بکر و تاریخی روستا به بیان پیوندهای مردم این منطقه پرداخته و با لحاظ قراردادن کارکردهای هویتی و زیست بوم شناسی این سرزمین در چاپ این اثر، الگوی خوبی برای سایر محققین و نویسندگان محلی رقم زده تا فضای نگارش و انتشار آثار مشابه را در روستاهای دیگر نیز پدید آورد.

نویسنده در این اثر با تکیه بر قالبی آوانگارد که ویژگی بارز اکثر تالیفات این محقق به شمار میرود تلاش دارد تا ضمن بازخوانی پیشینه تاریخی و قوم شناسی روستای کلکنار امتیازات جالب توجه اقلیمی این روستا را با هدف آشنایی  مخاطبان و ایجاد انگیزش برای بهره گیری از ظرفیت های بالقوه توسعه بازشناسی نموده و مورد واکاوی قرار دهد.

kalkenar-book

دکتر همت محمدنژاد کارشناسی مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی، کارشناشی ارشد علوم تربیتی- مدیریت آموزشی،دکترای علوم تربیتی-تکنولوژی اموزشی و عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه ازاد اسلامی  واحد ساری.

امید است دیگر محققین بخش چهاردانگه در باره زادگاه خود تحقیق جامع انجام داده و به عنوان سند تاریخی منتشر نمایند تا به عنوان میراث گرانباه در خدمت آیندگان قرار گیرد.

9 نظرات
 1. سید روح الله شجاعی می گوید

  باسلام و احترام خدمت دوست خوبم آقای خلیلی بیشتر تو این مطلب آقای محمد نژاد معرفی شدن تا کتابشون!!! البته ما خدمت ایشون سالهاست ارادت داریم. بهتر بود کمی بیشتر در مورد کتاب مخاطبین رو آگاه می ساختید.
  ممنون از زحمات شما
  ————————————–
  سلام جناب آقای شجاعی عزیز ، هدف بنده علاوه بر معرفی کتاب ، آشنایی مخاطبین با نویسنده کتاب بوده است.تا انشا الله کتاب را تهیه و استفاده نمایند

 2. مطلع می گوید

  آقای محمد نژاد کمی هم به فکر دانشجوی با سواد باشند در دانشگاه آزاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. رضا می گوید

  سلام یکی از دانشجوهای دکتر محمدنژادم باکمک ایشون الان دانشجوی دکتری هستم از همین اینجا لازم می بینم ازایشون تشکر کنم وازاینکه کتاب فوق رو با نگاه علمی هدیه کردند به مردم کلکنار و چهار دانگه تشکر می کنم

 4. هستی می گوید

  با سلام و آرزوی بهترینها برای آقای دکتر محمدنژاد !!!
  میخواستم بدونم آیا در حال حاضر گیاه آویشن در اونجا به راحتی یافت میشه؟ آخه تو کار گیاهان دارویی هستم.

  1. به تو چه می گوید

   اَندِه آویشن هم دَرِه اِسا بِئین وِرِه خاشک هاکِنین
   .
   .
   .
   .
   ‌تشکر از هِمِت نونوا

  2. کلکنار می گوید

   برای اطلاعات بیشتر به وبلاگ روستای کلکنار رجوع کنید.

 5. علي می گوید

  بالاخره كلكنار هم صاحب كتاب شد . شوخي كردم اميدوارم اين مثل را اقاي دكتر در كتابش اورده باشد

 6. نسترا می گوید

  باسلام خدمت استادگرانقدرجناب آقای دکترمحمدنژاد،ازاینکه باوجودتمام مشغله کاری درفکرروستای خودتان هستیدوبرای معرفی آن قلم می زنید صمیمانه تشکرمی کنم.امیدوارم نخبگان دیگرمنطقه نیزدرمعرفی منطقه زیباوتوریستی چهاردانگه همت کنند.آرزوی توفیق روزافزون برای شماوخانواده محترمتان دارم.(شهرمن کیاسر)

 7. رضا مهرلوس کلکناری می گوید

  سلام لطفا کتاب «نامهای ماندگار» کار جدید دکتر محمدنژاد رو بهش بپردازین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.