کد خبر:18560
پ
majles

کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی از بخش چهاردانگه

اسفند ماه 1394 شاهد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم. با توجه به شرایط خاص کشور، گروه ها و احزاب مختلف سیاسی هم اکنون اسب رهوار خویش را برای این انتخاب سرنوشت ساز زین کرده اند.

 

بخش چهاردانگه ساری از دیرباز در تاریخ این مرز و بوم نقش آفرین بود، گاهی با علما و شعرای نامدار و گاهی با هنرمندان و ورزشکاران خود درخشش بی نظیری داشت. گاهی رجال سیاسی تاثیرگذار آن  باعث تحول عظیم در تاریخ کشور ایران شدند. مانند علی اکبر داور که بنیان گذار قوه قضاییه نوین در ایران می باشد و گاهی مانند حسین قدس نخعی که خود ادیب و از رجال سیاسی می باشد دستور می دهد متعبرترین تاریخ ایران به نام تاریخ کمبریج نوشته و به فارسی ترجمه شود.

 

 اسفند ماه 1394 شاهد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم. با توجه به شرایط خاص کشور، گروه ها و احزاب مختلف سیاسی هم اکنون اسب رهوار خویش را برای این انتخاب سرنوشت ساز زین کرده اند.

 

با شروع سال 1394 تب انتخابات کم کم بیشتر شده و هنوز ده ماه مانده به زمان انتخابات، افرادی به صورت رسمی و نیمه رسمی اعلام کاندیاتوری مجلس نموده و بعضی هم با چراغ خاموش و بی هیاهو، کار تبلیغات و یارگیری را شروع نمودند.

 

بخش چهاردانگه در 6 دوره از 9 دوره قبلی مجلس شورای اسلامی، صاحب کرسی نمایندگی از فرزندان این خطه بود. از جمله مرحوم آیت الله سیدحسن شجاعی در دوره های دوم، سوم، چهارم و هفتم و دکتر سیدرمضان شجاعی در دوره های هشتم و نهم نماینده مردم شهرستان ساری در مجلس شده اند.

 

majles

 

اما اکنون نیز تعدادی از فرزندان این دیار خود را برای کسب این کرسی آمده نموده و می خواهند شانس خود را در این آوردگاه سیاسی و در عرصه قانون گذاری بیازمایند.

در این مجال به بررسی کاندیدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی از  بخش چهاردانگه می پردازیم. گرچه نگارنده از اینکه این همه افراد توانمند در بخش چهاردانگه وجود دارند و در خود این بضاعت را می بینند که در این مبارزه سخت شرکت نمایند و ردای نمایندگی مرکز استان را بپوشند، خوشحالم و خداوند منان را سپاسگزار می باشم. اما این تذکر را می دهم رقابت سنگین اهالی این بخش خدای نکرده باعث کوتاه شدن دست این منطقه از نمایندگی مجلس نشود و پیشنهاد می دهم با جمع کردن تمام قوا و با تعداد کاندیدای کمتر در این رقابت شرکت نموده تا شانس خود را برای کسب نمایندگی بیشتر نماییم.

 

همچنین خاضعانه از هر نامزدی که در انتخابات رأی آورد، می خواهیم بخش محروم چهاردانگه را فراموش نکنند و وجود این همه افراد توانمند در این خطه، زیبنده و سزاوار نیست که چهاردانگه را هنوز منطقه محروم بنامند. فقط به رأی آنها فکر نکنیم بلکه به حل مشکلات آنها هم بیندیشیم.

 

…………………………………………………………………………………………

 

shojaei-kiasari

 

دکتر سید رمضان شجاعی: متولد ۱۳۴۴ در شهر کیاسر، دارای مدرک دکترای شرق شناسی از دانشگاه تاجیکستان، نماینده اصولگرا در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، نایب رییس شورای نظارت بر صدا و سیما، نماینده رییس مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، نائب رییس کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم و مدیر کلی (اسبق) صدا و سیمای مرکز مازندران را در کارنامه خود دارد. به نظر می رسد،، ایشان برای کسب رأی رقابت سنگینی با رقیبان خود از چهاردانگه داشته باشد. دکتر شجاعی با کوله باری از تجربه در عرصه سیاست امیدوار است بتواند برای بار سوم مسئولیت نمایندگی مردم مرکز استان مازندران را به دوش کشد.

 

…………………………………………………………………………………………

 

babaei-karnami

 

علی بابایی کارنامی: ایشان هنوز به طور رسمی اعلام نامزدی دوره دهم مجلس شورای اسلامی ننموده است و در حال بررسی اوضاع انتخابات و کاندیداهای دیگر از شهرستان ساری می باشد. علی بابایی کارنامی متولد روستای کارنام چهاردانگه، دارای مدرک فوق لیسانس اقتصاد با گرایش برنامه ریزی می باشد. در کارنامه بابایی بخشداری چهاردانگه، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان ساری، رییس سازمان همیاری های استان مازندران و مدیر کلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، رییس هیات بوکس استان و همچنین نمایندگی جامعه کارگری دیده می شود. علی بابایی کارنامی حساب ویژه ای بر روی آرای کارگران باز نموده است تا بتواند پیروز این انتخابات باشد.

 

…………………………………………………………………………………………

 

 naghib

 

مهندس فرامرز نقیبی: مهندس فرامرز نقیبی از اولین کسانی بود که اعلام کاندیداتوری دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را نموده است. نقیبی مرد اول آرای مردم شهر ساری در شورای شهر بوده که دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران و رئیس سابق شورای شهر ساری و شورای شهرستانهای استان مازندران می باشد. مرد اول شوراهای مازندران که پس از حمایت از مهدی عبوری برای شهردار شدن ساری، نقیبی کرسی ریاست را از دست داد. نقیبی مرد محبوب و خوش اخلاق جنوب شهر ساری و مورد توجه اکثر مردم قسمت جنوبی این شهر می باشد و حداکثر آرای خود از از این منطقه در دو دوره حضور در شورای شهر کسب نموده است و باز هم امیدوار به رأی همین مردم خونگرم می باشد.

 

…………………………………………………………………………………………

 

 yousefi

 

کوروش یوسفی ساداتی: کوروش یوسفی ساداتی در سال  1351 روستای سادات محله چهاردانگه متولد شده و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت می باشد. یوسفی کارشناس ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران، رییس آموزش و پرورش بخش چهاردانگه و نمایندگی مردم در شورای شهر ساری را در کارنامه خود دارد. یوسفی که به علت روابط عمومی خوب خود در دل فرهنگیان  بخش چهاردانگه نفوذ کرده، و در اولین حضور خود در عرصه انتخابات توانست به شورای شهر ساری برسد اکنون   امیدوار است بتواند در اولین حضورش در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی  اعتماد مردم شهرستان  ساری را برای مجلس شورای اسلامی  کسب نماید.

 

…………………………………………………………………………………………

 

 shojaei.kiasari.ahmad

 

سیداحمد شجاعی کیاسری: سیداحمد شجاعی کیاسری متولد ۱۳۴۶ و اقتصاددان و فرزند ارشد مرحوم آیت الله سیدحسن شجاعی کیاسری می باشد. ایشان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با شعار «بومی سازی اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان ساری و میاندرود» اعلام کاندیداتوری نموده است. سیداحمد شجاعی اما بر خلاف پدر نامدار خویش در سطح شهرستان ساری شناخته شده نیست و امیدوار است اعتماد مردم شهرستان ساری نسبت به پدرش به مددش در این انتخابات بیاید.

 

…………………………………………………………………………………………

 

 shakhi

 

فضل الله شیخی کیاسری: فضل الله شیخی کیاسری متولد شهر کیاسر، عضو شورای شهر کیاسر و عضو شورای شهرستان ساری می باشد. ایشان بعد از کسب رأی در شورای شهر کیاسر حالا کسب کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را در ذهن خود می پروراند. با توجه به شرایط حاکم بر انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان ساری و حضور افراد نامدار در عرصه این رقابت، راهی دشوار در پیش خواهد داشت.

 

 

دیدگاه کاربران 11 دیدگاه
 • اصغری 28 اردیبهشت 1394 / 1:15

  پست بسیار عالی ای بود. بنظر من حتما باید از دودانگه و چهاردانگه لااقل یک نماینده داشته باشیم. البته اگر مثل دور قبل شود که ترکاندیم و هر دو نماینده را از میان خود مان (دودانگه ایها و چهاردانگه ایها) انتخاب کردیم عالی میشود. امیدوارم شمار نامزدهای چهاردانگه کاهش بیابد و حتی الامکان به اجماعی دست یافته شود چون با بالا بودن شمار نامزدها امکان پراکندگی و تفرق بالا میرود و شانسمان کمرنگ میشود. من شخصا دامادی و کورش یوسفی را مردمی تر از باقی نامزدها میدانم.

 • اصغری 28 اردیبهشت 1394 / 1:24

  راستی زادگاه فرامرز نقیبی ده سالست که جز کلیجان رستاک شده. فکر هم نمیکنم
  ایشان برعکس بچه محلهایشان تعلق خاطر ی به چهاردانگه داشته باشند.
  ———————–
  حامد خلیلی: ایشان هنوز هم خودشان را از چهاردانگه می داند و نمونه بارزش حضور تمام وقت در مراسم حسینیه چهاردانگه ای ها و سعی وافر ایشان در ساخت حسینیه چهاردانگه ای های ساری نمونه بارز علاقمندی ایشان به بخش چهاردانگه می باشد. جدایی ظاهری مرزها هیچ وقت باعث جدایی قلب ها نخواهد شد.

 • علی‌سلیمانی‌کیاسری 28 اردیبهشت 1394 / 22:45

  بِسمِ‌ٱللّٰهِ‌ٱلرَّحمٰنِ‌ٱلرَّحیٖمِ
  بامید انتخاب اصلح‌ترین فرد(البته از ۴دانگه)

 • آهنگری 29 اردیبهشت 1394 / 22:47

  باسلام اینهمه سال نماینده از منطقه چهاردانگه بوده خیرش به جیب ما زیاد رفت باز هم باید انها را تحمل کنیم واویلا …….

 • اهنگري 30 اردیبهشت 1394 / 8:20

  درود بر نخبگان سياسي ديارمان كه با شجاعت خود را كانديداي خدمت به همنوعان مي كنند .

 • شریعت نژاد کیاسری 30 اردیبهشت 1394 / 21:26

  اونوقت این اساتید که منت سر ما گذاشتند و لطف کردند اعلام کاندیداتوری کردند ( کلمه رو داشتین چقد با کلاس بود : کاندیداتوری) ما هم وظیفه شرعی و ملی داریم که بهشون رای بدیم بعد از اینکه مورد عنایت خداوند قرار گرفتند و در عرصه خدمت به خلق الله از هیچ تلاشی روی گردان نیستند و بالاخره چهار سال دیگه باز توفیق نصیبشون شد این ملت مادر مرده چه عایدی نصیب سفره محقرشان خواهد شد؟
  تصدیق بفرمایید که در تیر اندازی هم بعد از سه تیر نشانه اگر چهارم به خطا رفت پس پنجم و ششم و الی ما شاء الله به خطا خواهد رفت چون اساسا اسلحه مورد نظر مشکل داره و از این اسلحه نباید تیری شلیک بشه
  با عرض پوزش اگر در طنز تلخ حقیر اثری از گستاخی و جسارت بوده

  • یوسفی 1 خرداد 1394 / 13:18

   با تشکر واقعاً درست فرمودید , گستاخی وجسارت نیست, واقعیت است .مردم همچنان در رنج وگرفتاری به سر می برند و روز به روز وضعیت مردم وجامعه از هرنظر نگاه می کنی بدتر می شود به خصوص منطقه ی چهاردانگه ودودانگه که باید از نمایندگان پرسید چند دوره نمایندگی چه قدمی برداشتند؟

 • سعيدي کياسري 3 خرداد 1394 / 13:46

  مردم فهیم میدانند که چه کسی اصلح است و قطعا به او رای خواهند داد و آن کسی که رای می آورد یقینا دارای صلاحیت های لازم می باشد یادمان باشد صلاحیت این عزیزان قبل از ما توسط شورای نگهبان تایید خواهد شد
  تمام این بزرگوارا خوبند
  اما مشکل کار جای دیگری است مشکل از زمانی آغاز می شود که یک نفر رای می آورد و دیگران رای نمی آورند آن فردی که رای آورد در پی له کردن رقیبان دیروز است و آنان که رای نیاوردند در پی تخریب پیروز
  و مشکل اصلی از آنجایی شروع می شود که انسانهای خیرخواه و مردم دوست از یاری نماینده منتخب بوسیله حامیان پول پرست با مکر ودسیسه کنار گذاشته می شوند و آنان می مانند و یک نماینده ذینفوذ و به کمک او برجها ساخته می شود – مشکلات بیکاری حل می شود – امتیازات عالی گرفته می شود و هزاران نشد شد می شود و… مشکل همین جاست با یک اندسکوپی ساده قابل تشخیص است باور ندارید این توده را بردارید ببینید شهر گلستان می شود یا نه . آه ببخشید این کار از دست من و تو بر نمی آید این کار را باید یک دکتر , یک مدیر کل, یک مهندس و … انجام دهند ما چه کاره ایم
  راستی آب را گل نکنیم شاید در پایین دست مسئول دفتری می سازد برج یا فلانی برای خاندان پله های ترقی می سازد

  حاجی نان 500 تومانی کجا میفروشند
  یارانه ها واریز شد
  .
  .
  .

 • کیاسری 20 خرداد 1394 / 22:10

  خدا به داد مردم برسه معلوم نیست …. شاید رای بیاره

 • علی نقی زمانی 31 خرداد 1394 / 18:52

  به نظر می رسد کیاسر با تعداد ارای اندک خود در مجموع ارا چنگی به دل نمی زند. لذا اهمیتی برای دیگران ندارد به همین جهت از همه جا عقب افتاده تر است. زیاد حساب باز نکنید، جایی که در تمام دوران زندگی مجلس جز دو سه دوره نماینده داشته را با دیگر نقاط مقایسه بفرمایید روشن می شود که در کجا قرار داریم. حسب وظیفه رای می دهیم ولی امیدی به بهبود اوضاع کیاسر نداریم

 • علی رضا زمان پور کیاسری 27 مرداد 1394 / 0:55

  آیا مردم چهاردانگه به کسی چندین سال بوده است وهیچ کاری نکرده رای میدهند ؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194