کد خبر:114887
پ
چهار-اجرای-جشنواره-موسیقی-فجر-برای-خبرنگاران-مازندرانی-رایگان-شد.jpg

چهار اجرای جشنواره موسیقی فجر برای خبرنگاران مازندرانی رایگان شد

عباس زارع روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به میزبانی مازندران از پنج گروه حاضر در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: فعالان رسانه‌ای استان به عنوان بخشی از جامعه فرهنگی جدا از رویدادهای فرهنگی و هنری نیستند و معتقدیم که باید شرایط را برای حضور آنان در رویدادهایی مانند این جشنواره‌ها تسهیل […]

عباس زارع روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به میزبانی مازندران از پنج گروه حاضر در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر گفت: فعالان رسانه‌ای استان به عنوان بخشی از جامعه فرهنگی جدا از رویدادهای فرهنگی و هنری نیستند و معتقدیم که باید شرایط را برای حضور آنان در رویدادهایی مانند این جشنواره‌ها تسهیل کرد. به همین منظور پس از رایزنی با برخی اهالی رسانه استان، تصمیم گرفته شد که خبرنگاران مازندران برای تماشای اجراهای دو روز از جشنواره موسیقی فجر در ساری بدون نیاز به تهیه بلیت بتوانند وارد سالن شوند.

وی افزود: روز نخست جشنواره در مازندران دوشنبه ۲۸ بهمن است که در دو نوبت گروه موسیقی پاپ با خوانندگی «شهاب مظفری» روی صحنه می‌رود ، اما در روزهای دوم و سوم ، ۴ گروه دیگر روی سن سالن هلال احمر ساری به اجرای موسیقی خواهند پرداخت که حضور خبرنگاران و خانواده‌های آنان در این اجراها رایگان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن گروه سنتی تنبور دالاهو به سرپرستی هوشنگ امیریان به اجرای موسیقی نواحی کردهای غرب کشور می‌پردازد و ساعت ۲۱ گروه موسیقی محلی مازرون به سرپرستی رضا دیوسالار موسیقی مازندرانی را اجرا می‌کند. چهارشنبه ۳۰ بهمن نیز در آخرین روز برگزاری سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، ابتدا گروه موسیقی اقوام «کایر» به سرپرستی سید جمال محمدی روی صحنه می‌رود و در نوبت دوم گروه سنتی «اقبال آذر» به سرپرستی سبحان مهدی‌پور از استان البرز به اجرای موسیقی اصیل ایرانی خواهد پرداخت.

زارع خاطر گفت : خبرنگاران و اصحاب رسانه مازندران می‌توانند با ارائه کارت خبرنگاری متعلق به خانه مطبوعات یا کارت مربوط به رسانه‌ای که در آن فعال هستند و یا با معرفینامه از طرف رسانه به همراه خانواده‌های خود از ۴ اجرای روزهای دوم و سوم به طور رایگان دیدن کنند.

وی افزود: یکی از حلقه‌های مفقوده حوزه فرهنگ و هنر در مازندران ارتباط رسانه‌ها با اهالی فرهنگ و هنر استان است که تلاش می‌کنیم این ارتباط را با برخی برنامه‌ریزی‌های اینچنینی تقویت کنیم. ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر نیز امسال برای نشان دادن اهمیت این ارتباط، جایزه‌ای به نام «موسیقی و رسانه» را ایجاد کرد تا تمرکز و توجه به کارکردهای رسانه در حوزه موسیقی افزایش یابد.

به گفته زارع امسال با برنامه‌ریزی ستاد برگزاری سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر هشت استان برای میزبانی از گروه‌های این جشنواره انتخاب شدند که مازندران یکی از این استان‌هاست.

سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر به دبیری «شاهین فرهت» از ۲۴ بهمن در تهران و برخی مراکز استان‌ها آغاز شد و تا ۳۰ بهمن ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید