کد خبر:127398
پ
۱۳۹۹۰۵۱۲۰۰۰۱۰۸_Test_PhotoN.jpg

پیگیری تخلف مدعیان درمان کرونا با شربت گیاهی در هیأت بدوی

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: خبرگزاری فارس از مازندران؛ سرویس اجتماعی: تولید شربت کرونا موضوعی بود که دو هفته پیش در استان مازندران مطرح شد که معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره تولید شربت کرونا در مازندران عنوان کرده بود؛ تا زمانی که مطالعات این شربت کامل نشود و با نتایج علمی به […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

خبرگزاری فارس از مازندران؛ سرویس اجتماعی: تولید شربت کرونا موضوعی بود که دو هفته پیش در استان مازندران مطرح شد که معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره تولید شربت کرونا در مازندران عنوان کرده بود؛ تا زمانی که مطالعات این شربت کامل نشود و با نتایج علمی به اثبات نرسد، بنده نمی‌توانم در این باره اظهارنظر کنم.( بیشتر اینجا بخوانید)

محمدرضا شیران معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز چند روز گذشته در جمع خبرنگاران از فروش شربت گیاهی ادعا شده برای درمان کرونا توسط دو پزشک خبر داده است و عنوان کرد: این دو پزشک به دلیل عدم تأیید دارو توسط وزارت بهداشت، متخلف تشخیص داده شدند؛ همچنین این افراد دارو را با قیمت‌های مختلف ۲ تا ۴ میلیون تومان به مردم می‌فروختند.

وی درباره چگونگی شناسایی این متخلفان نیز گفت: دو خانواده که نسبت به خرید این شربت اقدام کرده و از مؤثر نبودن آن گلایه داشتند، شکایت خویش را تقدیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران کرده‌اند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تأکید بر اینکه اگر افراد دیگری هم شکایتی از این دست دارند به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران مراجعه کنند، در ادامه خاطر نشان کرد: پرونده این دو پزشک به مراجع قانونی سازمان نظام پزشکی و تعزیرات حکومتی مازندران ارسال شده است.

محمد خورشیدی رئیس سازمان نظام پزشکی مازندران در این زمینه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: نامه این تخلف در هیأت بدوی نظام پزشکی استان مازندران دریافت شده است.

وی در پاسخ به این سوال که وقتی پرونده‌ای قرار است به هیأت بدوی ارسال شود، موضوعش متفاوت است، ادامه داد: اگر پرونده وارد نظام پزشکی استان شود در دادستانی نظام پزشکی تحقیقات لازمه انجام می‌شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی مازندران اضافه کرد: وقتی پرونده مستقیم وارد دادگاه می‌شود قاضی در محل حضور دارد و به صورت کلی فرقی نداشته اما این پرونده یک مرحله جلوتر رسیدگی می‌شود ولی در نهایت باید در دادستانی نظام پزشکی مورد رسیدگی قرار گیرد.

خورشیدی عنوان کرد: به صورت کلی پرونده باید اصولی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی یادآور شد: برای اینکه پرونده اصولی تشکیل شود دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرونده را تکمیل و در اختیار دادستانی نظام پزشکی  قرار داده و اگر نقصی وجود داشته باشد کامل کرده و برای دادگاه بدوی ارسال می‌شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: در حال حاضر نامه این تخلف قرار در هیأت بدوی دریافت شده و یک مرحله جلوتر است و امروز در دادگاه بدوی رسیدگی می‌شود.

خورشیدی در پاسخ به این سوأل که این پرونده چه زمانی رسیدگی می‌شود، افزود: بستگی به وزن و سنگینی پرونده دارد.

 /۳۱۴۱/ج


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید