پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

همزمان با مقابله کرونا به فکر درمان معنوی جامعه باشیم

0

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی پیش ازظهر یکشنبه در آئین توزیع بسته‌های معیشتی رزمایش ضیافت همدلی در بابل با بیان اینکه در کنار مبارزه با ویروس کرونا باید به فکر درمان معنوی جامعه باشیم، افزود: رزمایش ضیافت همدلی و کمک مومنانه اقدام ارزشمندی است که فرمان آن از سوی مقام معظم رهبری صادر شده و در استان مازندران به خوبی در حال اجراست.

وی با تاکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان نباید به نیازمندان سخت بگذرد، خاطرنشان کرد: واقفان خیراندیش چندین سال گذشته اموال خود را برای امور خیریه وقف کردند و ثمرات آن همچنان قابل بهره‌گیری است و برای جامعه خیر و برکت دارد.

توزیع ۱۲ هزار بسته معیشتی بین مددجویان

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در آئین توزیع بسته‌های معیشتی رزمایش ضیافت همدلی که با حضور امام جمعه بابل در آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) برگزار شد، اظهار کرد: اوقاف مازندران در نظر دارد در ایام ماه مبارک رمضان ۱۲ هزار بسته معیشتی را بین مددجویان استان توزیع کند.

وی افزود: افراد مددجو با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بسیج شناسایی شده و بسته‌های معیشتی در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران رزمایش ضیافت الهی را گامی مهم برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در کمک مومنانه به خانواده‌های نیازمند دانست و تصریح کرد: اوقاف مازندران با بسیج امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت اجتماعی بقاع متبرکه به جبهه محرومیت‌زدایی پیوسته و تلاش می‌کند گامی مهم و اثرگذار بردارد.

حیدری عنوان کرد: با توجه به بسته بودن درب مساجد و آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه باید از ظرفیت اجتماعی بقاع متبرکه برای محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کرد که این امر از طریق مراکز افق امامزادگان و رزمایش ضیافت همدلی در حال اجراست.

حسن برزگر رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابل نیز اظهار کرد: توزیع بسته‌های معیشتی در بابل تا پایان ماه مبارک رمضان در راستای رزمایش ضیافت همدلی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: مرحله نخست اجرای ضیافت همدلی در بابل انجام شده و مرحله دوم آن نیز در هفته دوم ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد

کد خبر 4910060
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.