کد خبر:136023
پ
هشدار افزایش محسوس دما در آسمان مازندران

هشدار افزایش محسوس دما در آسمان مازندران

احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: امروز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی بیشینه دما در طول روز و همچنین تدوام شب‌های سرد و یخبندان در استان مازندران هستیم. وی با اشاره به آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه […]

احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: امروز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی بیشینه دما در طول روز و همچنین تدوام شب‌های سرد و یخبندان در استان مازندران هستیم.

وی با اشاره به آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما و وزش باد در آسمان مازندران، افزود: روز پنج‏‌شنبه با شکل‌گیری و تقویت جریانات گرم جنوبی شاهد افزایش محسوس دما و به‌ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات با وزش باد گرم پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه روز جمعه آسمان مازندران همراه با وزش باد گرم در ارتفاعات و دامنه‌ها، شدید همراه خواهد بود، تصریح کرد: این وضعیت تا پایان روز جمعه ۱۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

اسدی تصریح کرد: باتوجه به وزش باد شدید جنوب تا جنوب‌غربی، احتمال ریزش سنگ، سقوط بهمن در محورهای کوهستانی و افزایش پتانسیل آتش‌سوزی در مناطق جنگلی و مراتع وجود دارد که تاکید بر رعایت نکات ایمنی در موقع تردد در جاده‌ها و محورهای کوهستانی است.

وی بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی،  ازبعدازظهر جمعه با افزایش ابر در ارتفاعات غربی با بارش باران و برف و از شب همراه با وزش باد شمالی و احتمال رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: روز شنبه آسمان مازندران نیمه‌ابری تا ابری همراه با کاهش دما ، وزش باد نسبتا شدید گاهی با بارندگی و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران طی ۲۴ ساعت آینده به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود.

 /۸۶۰۳۴/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194