پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نمدمالی رامسر دارای نشان یونسکو است

0

به گزارش خبرنگار مهر، نادر سحرخیز پیش ازظهر جمعه در نشست با هنرمندان نمدمال دهکده نمدمالان با بیان اینکه نمد شهر رامسر دارای نشان جهانی یونسکو بوده و باید به نقاط مختلف دنیا عرضه و معرفی شود، بر ضرورت ساماندهی و معرفی این دهکده تاکید کرد و افزود: البته این موضوع در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته و به علت چرخه اقتصادی ضعیف جوانان از ادامه فعالیت در این هنر اصیل خودداری کرده‌اند.

سحرخیز تصریح کرد: تلاش برای پیوستن محله‌های فرهنگی شهر رامسر در محلات هدف براساس طرح بازآفرینی شهرداری می‌تواند در رونق نمدمالی تأثیرگذار باشد و برای این موضوع در طرح بازآفرینی شهر رامسر محله‌های هدف شناسایی و به شهرداری معرفی شده است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر اظهار کرد: با فعال سازی دهکده صنایع دستی نمدمالان شهرستان رامسر می‌توان این نقطه از شهرستان را به جاذبه گردشگری شهر زیبای رامسر تبدیل کرد

وی گفت: البته در این راستا باید کارگاه‌های واقع در دهکده نمدمالان شهر رامسر تقویت و زمینه بازدید مشتریان از روند تولید این هنرصنعت فراهم شود.

سحر خیز همچنین افزود: در همین راستا ضرورت دارد تا نسبت به معرفی و عرضه این محصولات تولیدی مهم به گردشگران و مسافران داخلی و خارجی ورودی به شهر گردشگری رامسر برنامه ریزی و اقدام شود.

کد خبر 4964676
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.