کد خبر:104710
پ
نصب-۲۸۵-پنل-خورشیدی-در-مناطق-عشایری-مازندران.jpg

نصب ۲۸۵ پنل خورشیدی در مناطق عشایری مازندران

سید صمد کاظمی روز سه شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هزینه اجرای هر پنل خورشیدی را ۴۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت که این پنل ها طی دو سال گذشته در مناطق مختلف عشایری استان توزیع و راه اندازی شد. وی افزود: به منظور رفاه حال عشایر و گسترش استفاده از انرژی‌های […]

سید صمد کاظمی روز سه شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هزینه اجرای هر پنل خورشیدی را ۴۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت که این پنل ها طی دو سال گذشته در مناطق مختلف عشایری استان توزیع و راه اندازی شد.

وی افزود: به منظور رفاه حال عشایر و گسترش استفاده از انرژی‌های نوین مانند انرژی خورشیدی و حذف تدریجی استفاده از سوخت فسیلی و کاهش شکستن درخت به عنوان هیزم ، نصب پنل های خورشیدی از برنامه های مهم امور عشایر استان است.

کاسمی گفت : با ورود پنل های خورشیدی برای تولید برق مورد نیاز چادرهای عشایری ، زمینه  افزایش امنیت، حفظ محیط زیست و در نهایت رفاه این قشر زحمتکش  فراهم شده است.

هر پنل خورشیدی به طور متوسط امکان ذخیره برق مورد نیاز برای چهار شبانه روز هر خانوار عشایری شامل روشنایی چهار شعله لامپ ، یک دستگاه یخچال و تلویزیون را دارد.

طبق آمار رسمی سه هزار و ۸۰۰ خانوار عشایر بومی و یک هزار و ۶۰۰ خانوار عشایر غیر بومی  با حدود ۲ میلیون ۴۰۰ هزار واحد دامی سبک و سنگین در استان مازندران زندگی می کنند.

۶۹۹۰/۱۶۵۴

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194