پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

نامه سرگشاده رئیس مجمع نمایندگان مازندران به رئیس جمهور در خصوص انتقال آب دریای مازندران

نامه سرگشاده رئیس مجمع نمایندگان مازندران به رئیس جمهور در خصوص انتقال آب دریای مازندران/ پروژه ای مردود و آسیب زا با هدف تامین نان برای شرکت ها و اهداف سیاسی محلی‼️

0

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از پایگاه روابط عمومی های استان مازندران، قاسم احمدی لاشکی رئیس مجمع نمایندگان مجلس در مازندران و نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رئیس جمهور خواستار توقف سریع و مانع اجرای پروژه انتقال آب دریای مازندران به فلات مرکزی شد.

 

احمدی لاشکی از پروژه انتقال آب دریای مازندران بعنوان پروژه مردود و آسیب زا بدون تامین “آب”برای مردم و صرفا در جهت تامین “نان” برای برخی شرکت ها و اهداف سیاسی محلی و منطقه ای یاد کرد.

 

در نامه سرگشاده رئیس مجمع نمایندگان مجلس در مازندران به رئیس جمهور آمده است:

 

جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام؛

 

همانگونه که مستحضرید پروژه انتقال آب دریای مازندران به فلات مرکزی ایران از سال ۱۳۹۰ کلید خورد و سپس در مواجهه با مخالفت های گسترده کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی به حال خود رها گردید . این طرح در دولت تدبیر و امید مجددا مطرح گردیده و مورد حمایت قرار گرفته است.

 

جناب رئیس جمهور ، ابعاد فاجعه بار محیط زیستی و اجتماعی این طرح آنچنان آشکار است که علاوه بر مخالفت سازمان محیط زیست ، سازمان جنگل ها ، بخش اعظم و قاطع کارشناسان مستقل و اساتید برجسته ،سازمان های مردمی و بسیاری از دلسوزان کشور مخالف اجرای این پروژه هستند.

 

آقای رئیس جمهور ،بر هیچ کارشناس مستقل و دلسوزی پوشیده نیست که نیاز آبی فلات مرکزی ایران را می توان از راههایجایگزین و با هزینه های بسیار کمتر برآورده نموده و این پروژه نه با هدف تامین آب برای مردم که با هدف تامین نان برای برخی شرکت ها و اهداف سیاسی محلی ،منطقه ایی و کوتاه مدت است.

 

جناب رئیس جمهور : نمایندگان ،کارشناسان ،مسئولین و مردم این استان به هیچ وجه در ارتباط با همچین موضوع مهمی مورد مشورت و نظرخواهی قرار نگرفتند که اگر امر مشورت و اصل مشارکت مورد توجه قرار میگرفت ،قطعا چنین پروژه آسیب زایی در همان گام اول مردود اعلام میشد لذا مجمع نمایندگان استان مازندران بعنوان نمایندگان مردم سلحشور این استان مخالف قاطع خود را با اجرای این پروژه اعلام میدارد و از جنابعالی میخواهد که با درایت و تدبیر و لازم ، مانع از اجرای آن شوید.

 

قاسم احمدی لاشکی
رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران

 

nameh

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.