کد خبر:127291
پ
3510928.jpg

موج دوم کرونا سبب همه گیری بیماری شده است

فرهاد باقریان در گفتگو با خبرنگار مهر از وخیم‌تر شدن حال بیماران اورژانسی غیرکرونایی در صورت عدم مراجعه به موقع به بیمارستان‌ها به جهت ترس از کرونا خبر داد و اظهار داشت: موج دوم کرونا باعث ایجاد همه گیری در سطح شهر با آماری به مراتب بالاتر از موج اول شده و حدود ۴۰ درصد […]

فرهاد باقریان در گفتگو با خبرنگار مهر از وخیم‌تر شدن حال بیماران اورژانسی غیرکرونایی در صورت عدم مراجعه به موقع به بیمارستان‌ها به جهت ترس از کرونا خبر داد و اظهار داشت: موج دوم کرونا باعث ایجاد همه گیری در سطح شهر با آماری به مراتب بالاتر از موج اول شده و حدود ۴۰ درصد بیمارستان‌های سطح شهر از بیماران کرونایی پر شده است.

وی گفت: بیماران اورژانسی نیازمند به بستری با علائمی غیر از کرونا از ترس وجود کرونا متأسفانه به بیمارستانها مراجعه نمی‌کنند و عواقب وخیمی در منزل برایشان رخ می‌دهد.

متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: باید با کمک هم از پیشرفت زنجیره انتقال با راهکارهای ساده ای که وجود دارد جلوگیری کنیم و تا آنجایی که ممکن است در تمام موارد از ماسک استفاده کنیم.

باقریان با اشاره به اینکه شست و شوی دست با آب و صابون و مواد ضدعفونی کننده فراموش نشود، ادامه داد: از تجمعات و از سفرهای بی مورد و ازمراجعه به بیمارستان‌ها در صورتی که بیماران نیاز به بستری اورژانسی ندارند، خودداری کنند.

وی ادامه داد: اگر علائم خفیفی وجود دارد باید در منزل ماند و قرنطینه خانگی را رعایت کرد و در صورت وجود علائمی مثل تب بالا، سرفه‌های خشک و تنگی نفس با مشاوران پزشکی تماس گرفته شود.

کد خبر 4989033

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید