کد خبر:107599
پ
مردم-نقش-فارغ‌التحصیلان-را-در-زندگی-روزه‌مره-حس-نمی‌کنند.jpg

مردم نقش فارغ‌التحصیلان را در زندگی روزه‌مره حس نمی‌کنند

دکتر سورنا ستاری روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: نیروی انسانی در دانشگاه های به عنوان زیر ساخت توسعه بدرستی دیده نشده است و آموزش در این بخش ها متناسب با ظرفیت ها انسانی نیست. وی ادامه داد: این که مسئولان استانی نسبت به این نیروی انسانی قوی حساس بشوند، باید […]

دکتر سورنا ستاری روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: نیروی انسانی در دانشگاه های به عنوان زیر ساخت توسعه بدرستی دیده نشده است و آموزش در این بخش ها متناسب با ظرفیت ها انسانی نیست.

وی ادامه داد: این که مسئولان استانی نسبت به این نیروی انسانی قوی حساس بشوند، باید  محیطی ایجاد شود تا نیروی انسانی همین خطه در اینجا مشغول به کار شوند تا توسعه را شاهد باشیم.

ستاری با تاکید بر این که مفهوم توسعه یک مقوله درون زا است چرا که امکان ندارد کسی از بیرون این استان یا خارج از کشور بیاید تا توسعه را به وجود بیاورد، گفت: در واقع برای توسعه باید بر روی نیروهای جوان تحصیل کرده داخل استان تاکید کنیم و باید فرق جوان دارای ایده واختراع  با آدمی دیگری که این قابلیت ها را ندارد، دیده شود.

وی با اعلام این که دانشگاهها محور توسعه هستند اما زیرساخت های فعلی جوابگو  نیست، به مشکلات بیکاری فارغ التحصیلان اشاره کرد و توضیح داد: اولین سئوال جشن فارغ التحصیل دانشگاه این است که می خواهند چه کاره  شوند، شما چندین هزار دانشجو در این استان دارید ، داشتن دانشگاه ، اساتید و هیات علمی ، دانشجو و فارغ الحتصیل در استان باید در زندگی روز مره مردم احساس شود.

ستاری گفت: باید آموزش هایی تعریف شود که واقعا جامعه را متحول و مشکلات مردم را حل کند، افراد زیادی در دانشگاه و مدارس دولتی درس خواندند تا مشکل آنان حل شود چرا که از پول مالیات مردم این افراد در این مراکز دولتی درس خواندند و طبیعی است که درس نخواندند تا بار جامعه باشند.

وی افزود: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در دولت تبدیر و امید به دنبال  زیست بوم کردن رویکرد تحصیلات در استان ها است و توسعه پارک و  شرکت های دانش بنیان را در استان ها را مورد توجه قرار دادیم.

ستاری از مازندران با ۲ نوع اکو سیستم غرب و  شرق متفاوت در حوزه گردشگری و کشاورزی بی نظیر توصیف کرد و گفت: این استان دارای پتانسیل بالایی در این ۲ حوزه دارد که باید از نیروهای انسانی آن نیز استفاده کرد.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر این که مازندران توانایی کشاندن نیروهای انسنانی  قوی را از دیگر نقاط کشور بویژه تهران دارد، افزود: برای جوانان استان مازندران باید کاری کنیم و اقتصاد جدیدی را درحوزه کشاورزی و گردشگری به وجود بیاوریم.

وی ادامه داد: از همه مسئولان و ائمه جمعه نیز در ایجاد  فضای کسب و کار جدید  تقاضای همکاری داریم تا پایه توسعه استان مازندران را به سمت نیروی انسانی ببریم، چرا که آدم ها باعث تحول و نوآوری می شوند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صبح امروز وارد مازندران شد و در نخستین ایستگاه سفرش به آمل به شهرستان آمل رفت و  از شرکت های دانش بنیان در شهرک صنعتی بابکان این شهرستان دیدن کرد. 

وی همچنین از مراکز رشد پارک علم و فناوری دانشگاه مازندران در بابلسر و مرکز رشد مستقر در دانشگاه آزاد قائمشهر نیز بازدید کرد. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین در ساری مرکز مازندران ساختمان مرکز نوآوری و فناوری و شبکه نوآوری و فناوری را افتتاح می کند . 

ستاری همچنین بازدید از مرکز رشد پارک علم و فناوری ساری و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بازدید کرده و در کارگروه رونق تولید و اقتصاد دانش بنیان استان حضور می یابد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194