پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مدرسه آتش‌گرفته دودانگه در اجاره دهیاری بود

0

عسگری نیکزاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مدرسه «قائم» روستای «وزملا» بخش دودانگه ساری حدود ۱۵ سال پیش به علت کاهش تعداد دانش آموزان و ادغام مدارس، تعطیل و از آن پس به عنوان ملک اجاره ای در اختیار شورای محل و دهیاری جهت استفاده قرار داده شد.

وی با بیان اینکه اجاره بر اساس اختیار رسمی و به صورت قانونی بود، ادامه داد: آموزش و پرورش هیچ دخالتی در امور آن نداشته و فقط اجاره بها دریافت می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش زمان آتش سوزی این مدرسه را شب گذشته عنوان کرد و گفت: بنا به گزارش محلی آتش سوزی سقف مدرسه یا به عبارتی ساختمان شورا و دهیاری کنونی را کاملا تخریب کرده است.

نیکزاد افزود: بر اساس قرارداد و اجاره نامه میان آموزش و پرورش و شورای محل، آنها موظف به مرمت و تعمیر خسارت وارده هستند و در زمان اتمام اجاره باید ساختمان به شکل اولیه تحویل شود.

وی در مورد علت حادثه نیز گفت: هنوز گزارش رسمی از علت آن به دست آموزش و پرورش نرسیده است، اما شنیده ها حاکی است که تاسیسات برقی منجر به ایجاد آتش شده است و به دلیل چوبی بودن سقف بنا آتش سوزی در آن تشدید شد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ساعات اولیه، آتش سوزی با همکاری مردم محلی و عوامل آتشنشانی مهار شد.

پیش از این در فضای مجازی با انتشار ویدئوهای آتش سوزی مدرسه مذکور، برخی دست به گمانه زنی در مورد استاندارد نبودن مدارس مازندران زدند.

وزملا از توابع دهستان «بنافت» منطقه دودانگه ساری است. از شمال به رودخانه کسلیان، از جنوب به پوشش های جنگلی و از شرق به روستاهای درزیکلا و سنگده محدود می شود.

ارتفاع روستا از سطح دریا ۱۲۵۰ متر و آب وهوای روستا در زمستان سرد و برفی و در تابستان خنک و ییلاقی است.

این روستا که در حدود یک دهه پیش میزبان ۴۰ خانوار بود، اکنون با ورود غیر بومیان بیش از ۱۰۰ خانوار ساکن و غیرساکن با جمعیت بیش از ۷۰۰ نفری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.