پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

مازندران میزبان پنجمین جشنواره فرهنگی دانشجویی ققنوس شد

0

ایسنا/مازندراندبیر جشنواره ققنوس مازندران از میزبانی پنجمین جشنواره فرهنگی دانشجویی ققنوس در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، محمد قاسم کریمی در نشستی با خبرنگاران از پنجمین جشنواره فرهنگی، هنری و دانشجویی ققنوس به میزبانی بسیج دانشجویی مازندران خبر داد و گفت: امسال پنجمین جشنواره قفنوس در اسفند 98 برگزار می‌شود و عمق‌ بخشی به فعالیت‌های هنری در دانشگاه‌ها از برنامه و اهداف جشنواره است.

وی تصریح کرد: تا دی‌ماه امسال زمان فراخوان دریافت آثار به جشنواره فرهنگی، هنری و دانشجویی ققنوس است و از اوایل اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره ققنوس مازندران با بیان اینکه تعدد دانشگاه‌ها برای شرکت در جشنواره در جشنواره قبلی ارزشمند بوده است، اظهار کرد: استقبال هنرمندان با سلایق مختلف در ارائه آثار انقلابی و ارزشی چشمگیر بوده است.

کریمی با اشاره به اینکه حضور کمرنگ‌تر برخی دانشگاه‌ها از نقاط ضعف جشنواره قبلی ققنوس بوده است، افزود: اطلاع‌رسانی برای برگزاری جشنواره پنجم به منظور فعال‌تر شدن رشته‌های مرتبط با هنر در جشنواره امری ضروری است.

وی با بیان اینکه با شعار هنر برای هنر موافق نیستیم و در دنیا هنر در خدمت دستگاه استکبار است، خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی باید مبلغ هنرمتعهد باشد تا بتواند در جشنواره ققنوس موفق عمل کند.

وی ادامه داد: ارزش هنری شهدای هنرمندی مثل شهید آوینی را درک کنیم و افکار عمومی را به نوعی جهت داده تا افق نگاه هنرمندان را تغییر دهیم.

دبیر جشنواره ققنوس مازندران یادآور شد: ادبیات، موسیقی، هنرهای تجسمی، ادبیات نمایشی، استندآپ کمدی، مداحی، پژوهش‌های هنری از موضوعات پنجمین جشنواره فرهنگی، هنری و دانشجویی ققنوس در این استان است.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، در این مراسم با حضور مهدیه رمضانی لاریمی از شاعران بانوی مازندران و فرزند سردار شهید رمضانی از پنجمین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس رونمایی شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.