پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

لکه گیری جاده کیاسر؛ انجام وظیفه یا رفع تکلیف

13

 

شکی نیست که جاده ساری به کیاسر و سمنان این روزها بار سنگین ترافیک جاده ای استانهای مرکزی به شمال کشور را بر دوش می کشد. بارها نوشته ایم و کارشناسان و مسئولان نیز اذعان داشته اند که جاده کیاسر نه استاندارد است و نه توانایی کشش حجم سنگین تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین را دارد. از این روی با توجه به زیرساخت ضعیف، در جای جای این جاده در حوزه استحفاظی استان مازندران به طول 130 کیلومتر، رانش زمین، شکستکی و تخریب رویه آسفالت و ده ها اشکال دیگر مشاهده می شود که بالقوه می توانند عامل تصادفات مرگباری برای رانندگان به ویژه کسانی که با این جاده آشنایی چندانی ندارند، گردد.

 

حمل روزانه 350 تن زباله های ساری به دورترین نقظه استان مازندران در بخش چهاردانگه و هم مرز با استان سمنان، تردد کامیونهای حمل شن و ماسه و سیمان و کامیونهای ترانزیتی دیگر، دمار از روزگار این جاده در آورده و باعث تخریب آسفالت بی کیفیت و نیز شکستگی زیرسازی آن شده است.

 

چندی پیش که گزارشی در باره وضعیت نامناسب جاده کیاسر در سایت چهاردانگه نیوز منتشر کرده بودیم، مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران نیز به تکاپو افتاده و دستور لکه گیری را صادر کرده اند که از حسن توجه و پیگیری آنها سپاسگزاریم. اما وقتی نتیجه مرمت و لکه گیری را ببینید قضاوت دیگری خواهید کرد. در روزهای گذشته تعدادی از خبرنگاران سایت چهاردانگه نیوز و هم چنین رانندگان مسیر، مشاهدات خود را با عکسهایی برای ما فرستاده اند که ما نیز بر اساس وظیفه رسانه ای اقدام به انتشار آنها کرده ایم.

 

در این عکسها مشاهده می شود که پیمانکار مربوطه به جای استفاده از آسفالت گرم که قابلیت ترمیم و ماندگاری بیشتری نیز دارد، اقدام به لکه گیری با آسفالت سرد نموده است که این نوع آسفالت به هیچ وجه مناسب لکه گیری جاده پر ترددی چون جاده کیاسر نبوده و پس از چند روز و با جدا شدن دانه های شن از قیر، وضعیت آسفالت ترمیمی به مراتب بدتر از قبل شده و خود عاملی دیگر برای بروز تصادف می شود.

 

هم چنین مشاهده شده که در چند جای از چاله های آسفالت مسیر، با گِل و خاک پُر شده است که گفته می شود رانندگان مسیر با توجه به بی توجهی اداره کل راه استان مازندران نسبت به ترمیم جاده، به این روش اعتراض خود را اعلام داشته اند تا هم از آسیب رسیدن به وسیله نقلیه خود و مردم جلوگیری کنند و هم مانع تصادفات مرگباری شوند که در چند ماه گذشته به فراوانی شاهد آن بوده ایم.

 

به راستی اداره کل راه استان مازندران به دنبال انجام وظیفه ذاتی خود در نگهداری و ترمیم جاده کیاسر هست و یا اینکه با لکه گیری های غیراستاندارد و غیراصولی و عدم نظارت بر پیمانکار به رفع تکلیف و منت گذاشتن بر مردم هست؟

 

چرا اداره کل راه استان در برابر ده ها گزارشی که در باره وضعیت بسیار خطرناک و اسفبار جاده کیاسر که به «جاده مرگ» مفتخرش کرده اند، پاسخگو نیست؟

 

این بار انتظار داریم اداره کل راه استان مازندران در مقام پاسخگویی و انجام وظیفه بر آمده و نسبت به ترمیم اصولی جاده کیاسر اقدام و بر حسن انجام کار پیمانکار نظارت نماید.

 

هم چنین از آقای امینی بخشدار چهادرانگه بعنوان بالاترین نماینده دولت در بخش چهاردانگه و آقایان دکتر شجاعی و مهندس دامادی به عنوان وکیل مردم چهاردانگه و ساری در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم نسبت به پیگیری اینگونه کم کاری و تخلفات مسئولان اداره کل راه و شهرسازی مازندران که مستقیماً با جان و مال رانندگان سر و کار دارد، و رفع تمامی مشکلات جاده کیاسر اقدام کرده و نتیجه را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم برسانند.

 

گزارش: عین الله آزموده

 

Jaddeh-Kiasar-(1)

  آسفالت سرد ریخته شده در چاله ها با خاک روکش میشود تا با حرکت خودروها بر روی آن، کوبیده شود!

 

Jaddeh-Kiasar-(2)

 چاله های شکستگی آسفالت که بدون ترمیم رها شده است

 

Jaddeh-Kiasar-(4)

 چاله های شکستگی آسفالت که بدون ترمیم رها شده است

 

Jaddeh-Kiasar-(7)

 چاله ها و شکستگی آسفالت نامرغوب که می تواند باعث آسب دیدگی شدید جلوبندی خودروهای سواری شده و در هنگام فرار راننده ها از این چاله ها، چه بسا منجر به تصادف شود.

 

Jaddeh-Kiasar-(5)

 چاله هایی که بجای آسفالت، با خاک و گِل پُر شده است!

 

Jaddeh-Kiasar-(13)

 چاله هایی که بجای آسفالت، با خاک و گِل پُر شده است!

 

Jaddeh-Kiasar-(6)

 ترمیم بخش وسیعی از آسفالت.

 

Jaddeh-Kiasar-(8)

 بخشی از چاله های بزرگتر آسفالت ترمیم و بخشهایی دیگر رها شده است. واقعاً نظارت بر عملکرد درست پیمانکار بر عهده کیست؟

 

Jaddeh-Kiasar-(9)

 چاله های شکستگی آسفالت که بدون ترمیم رها شده است

 

Jaddeh-Kiasar-(10)

 چاله هایی که قبلاً نیز با آسفالت سرد و نامرغوب پُر شده بود و این بار نیز بصورت ناقص ترمیم شده! تو خود حدیث مفصل بخوان از این آسفالت!

 

Jaddeh-Kiasar-(11)

 ترمیم بخش وسیعی از آسفالت.

 

Jaddeh-Kiasar-(12)

  ترمیم ناقص بخش وسیعی از آسفالت و رها کردن بخشی دیگر.

13 نظرات
 1. سلمان می گوید

  واقعا که افتحاضه … همش همینه … کی اومدن یه کار اصولی انجام بدن؟ خرج کردن کمتر به (….) بیشتر !!! این تبدیل به اصلی شده در اداره جات کل استان. خواهشتون از کیه؟ از نمایندگان؟ واقعا(…..) دست مریزاد به آقایون …
  تا کی میخاد این وضع ادامه داشته باشه ؟ (….)
  جاده ای که هر هفته خیل عظیمی از مردم جهت گذران اوقات فراغت ازون رفت و آمد می کنن باید وضعش اینگونه باشه؟ کاش …. کمی به فکر بیان و….
  ……………………………………………………….
  چهادرانگه نیوز: مطالب داخل (….) بخاطر مغایرت با قانون و داشتن بار حقوقی و قضایی پاک شده است.
  از خوانندگان گرامی برای چندمین بار درخواست میشود در نوشتن دیدگاه خود موارد حقوقی و قانونی را رعایت کنند و از نام بردن افراد حقیقی و حقوقی،اهانت، تهمت و … به اشخاص و ادارات خودداری کنند و توقع نداشته باشند هر چه نوشته اند را منتشر کنیم. تایید اینگونه یادداشتها مصداق جرایم مطبوعاتی و نشر اکاذیب و تشویش افکار عمومی می باشد و ما نیز از تایید یادداشت هایی که حاوی مطالب مجرمانه و خلاف قانون باشد معذور هستیم؛ زیرا مسئولیت قضایی تایید چنین یادداشتهایی مستقیماً بر عهده مدیران سایت چهاردانگه نیوز می باشد.

 2. اصغري می گوید

  وضعيت جاده از كياسر تا تلمادره واقعا غيرقابل تحمل است.

 3. بزرگ مرد می گوید

  با درود . مسئولین راهسازی! از پشت میزتون پاشید و سوار بر خودروی اداره یه سری به جاده ساری به کیاسر و کیاسر به تلمادره بزنید. ببینم که میتونید بگید که اینجا جاده میباشد! میتوانید اسمی دیگری راانتخاب کنید مثلاً چال سرویس و یا …. خلاصه نمیدونم؛ اسم دیگری براش انتخاب کنید. جاده غیراستاندارد. نداشتن ایمنی کافی. دارای سراشیبی بسیار تند. و پیچ و خم فوق العاده زیاد.
  ببخشید مردم چهاردانگه! دیگه از نوشتن کامنت هم خسته شدم. چون گوش شنوا وجود نداره. باید سوخت و ساخت. نه! ببخشید! باید سوخت و سوخت…

 4. میلاد می گوید

  با سلام جاده کیاسر یکی از ضعیفترین جاده ها در جهان میباشد که متاسفانه فراموش شده است و هر از گاهی کاری کوچک برای این جاده انجام می شود این جاده به علت وجود کارخانه ها و مسیر توریستی و رفت و آمد بالا نیاز به باسازی اصولی دارد . چرا اسم نفراتی که این جاده را درست کرده اند اعلام نمی شود ..جاده ای بدون چراغ بدون تلفن بدون مراکز تفریحی جاده ای که حتی یک بیلبورد تبلیغاتی در آن نصب نیست جاده سکوت تاریکی وحشت ….و رسیدن به ساری .
  البته در یکماه گذشته حرکتی از راهبند ساری آسفالت شدن انجام شده امیدواریم به کیاسر برسد

 5. منتقد دلسوز می گوید

  این جاده رو برای کم کردن وظایف عزراییل ساختن !!
  چه بد مصیبتی بر ملتی که در درازای همین مسیر و نه کمی دورتر, ژرف تر و رهاتر از این مسایل روزمره میخکوبش کرده اند و دلخوشی اش به گرفتن تکه ای از نان شب, شایدم لکه ای از آسفالت کف خیابان در هم تنیده !!

 6. بزرگ مرد می گوید

  متاسفم برات چهاردانگه نیوز. پایگاه خبری که نتونه حرف دل مردم رو به نمایش بزاره و فقط و فقط فیلتر میکنه ……….دوستان و همشهریهای عزیز کیاسری دیگر هیچ کامنتی در چهاردانگه نیوز نخواهم گذاشت و برای همیشه خدانگهدار
  ……………………………………………..
  چهاردانگه نیوز. با سلام خدمت بزرگمرد دیارمان. بارها اعلام کرده ایم که از انتشار هر نوع یادداشتی که دارای بار مسئولیت حقوقی و قضایی مندرج در قانون مطبوعات و قانون جرایم فضای مجازی برای مدیران سایت چهاردانگه نیوز باشد (که یقیناً حضرتعالی از جزئیات آن بی اطلاع هستید) معذوریم و تبعیت از قانون، نامش فیلتر کردن نیست.
  امیدواریم ضمن احترام به قانون همچنان در چهاردانگه نیوز حضور موثری داشته باشید.

 7. 811 می گوید

  راس میگه اصلا انتقادهارو نادیده میگیرین

 8. اتابک می گوید

  با درود. بنده هم با نظر بزرگ مرد موافقم و متن توضیح چهاردانگه نیوز را قبول ندارم.
  ……………………………………….
  چهازدانگه نیوز: با سلام. مهم نیست که چه کسی با نظر خودش و یا نظر دیگران موافق هست یا مخالف. مهم نظر قانون است که ما بدان پایبندیم.

 9. اتابک می گوید

  بادرود . چهاردانگه نیوز همانطور که دوست داریداز قانون تبعیت کنید که این هم بخشی از وظایف شماست در عکس قضیه هم نظر همه کاربران محترم مهم میباشد هم برای خودشان وهم برای دیگران . در جوابیه کامنت .بنده خودتان دست خودتان را رو میکنید . ایا شما در جواب پیام مسولین میتوانید توضیح بالارابنویسید . پس نگویید قانون را رعایت میکنید چون قانون گفته توهین به هر شخص وگروه در هر پست ومقامی ممنوع میباشد . چهاردانگه نیوز هم نظر قانون مهم است وهم نظر درست ومنطقی کاربران. همین امروز که روز رحلت امام خمینی میباشد یاد این جمله از ایشان افتادم که میگفت مردم ولی نعمت ما هستند ولی شما در جوابیه مینویسید که نطر شما مهم نیست . بسیار بسیار ممنونم از پاسخ …………..شما

  1. حامد خليلي ازني می گوید

   دوست عزیز ، نظرات بازدید کنندگان محترم برای مدیریت سایت و پیشبرد اهداف آن قطعا مهم است.وجود سایت وقتی معنا پیدا می کند که بازدید کننده داشته باشد و مطالب مورد نیاز او انعکاس داده شود.
   از دوستان عزیز و فهیم خود انتظار داریم نقد خود را به موضوع با بکار بردن جملاتی غیر توهین آمیز بیان فرمایند. در بسیاری از موارد مشاهده می شود جملات بکار رفته مناسب نیست و یا انتقاد از کسی دیگر به شکل توهین آمیز بیان می شود که به موضوع مطلب سنخیت ندارد.
   جنابعالی از بازدید کنندگان پرو پاقرص این سایت هستید و این نشان دهنده آن است که به منطقه توجه ویژه دارید و قلبتان برای پیشرفت و آبادانی منطقه می تپد.لذا از جنابعالی انتظار داریم با بیان نظرات سازنده خود کمک کار ما و مسئولین محترم باشید.

  2. عين الله آزموده می گوید

   جناب اتابک. سلام. وقتی برای چندمین بار یادآوری می کنیم که رعایت مسایل قانونی را در نوشتن یادداشت بنمایید، نباید انتظار داشته باشید هر آنچه را نوشتید با نام «احترام به نظر همه کاربران» تایید کنیم. حتی اگر حضرتعالی نام و فامیلی واقعی خود را هم بنویسید ولی یادداشت شما مغایر با قانون باشد، مجاز به انتشار آن نمی باشیم و مسئولیت و پیگرد قانونی آن مستقیماً متوجه مدیران چهاردانگه نیوز می باشد.
   امیدواریم کاربران گرامی در نوشتن یادداشت و بیان دیدگاه، رعایت مسایل قانونی را بنمایند تا چهاردانگه نیوز بتواند به دور از حاشیه و حاشیه پردازی همچنان به وظیفه اطلاع رسانی در چهاردانگه ادامه بدهد.
   با احترام.

 10. ابراهیم طالبی کیاسری می گوید

  با درود. آقای آزموده! سایت چهاردانگه نیوز حتی یک مرتبه هم به بنده راجع به. کامنت های من هشدار نداده است چون بنده خیلی معتقد به این هستم که همه انسانها در هر پست و مقامی باید به هم نوع خوداحترام بگذارند. در هر کامنتی که نیاز بود اسم حقیقی خودم را نوشتم چون در کامنتهای خودم سعی کردم جز حقیقت چیز دیگری ننویسم برای همین ایمیل بنده که در دسترس شما می باشد نام واقعی بنده هست در کامنت اول بنده اگر مطالعه کرده باشید بنده گفتم که با نظر بزرگ مرد موافقم و با توضیح چهاردانگه نیوز مخالف. کجای این کامنت حرف غیرقانونی می بینید؟ ولی شما در جواب کامنت بنده که احتمالاً از گفتن این جمله که توضیح شمارا قبول ندارم ناراحت شده و گفتید که نظر شما چه موافق و چه مخالف مهم نیست مهم نظر قانون است. نظر قانون آنجایی مهم میباشد که خلافی و یا توهینی صورت پذیرد. بنده نه توهینی کردم و نه شما دفعات قبل بارها و بارها هشدار داده اید.

 11. عين الله آزموده می گوید

  جناب آقای طالبی عزیز سلام
  وقتی اعلام می فرمایید که با نظر چهاردانگه نیوز (که نص صریح قانون را یادآوری کرده) مخالف هستید در حقیقت با قانون مخالف هستید و وقتی اعلام می کنید با نظر بزرگمرد موافق هستید (که مخالف حذف یادداشت های خلاف قانون هستند) یعنی با بی قانونی موافق هستید.
  بارها به دوستان گرامی خواننده تذکر داده ایم که از تایید دیدگاه هایی که خلاف قانون و بار حقوقی برای ما داشته باشد معذوریم.
  بعنوان مثال یک خواننده می نویسد که «فلان مسئول لیاقت و مدیریت ندارد» در نگاه اول این یادداشت نه توهین هست و نه تهمت. حتی واقعیت هم هست. از نظر قانون این جرم است و آن مسئول می تواند علیه ما اقامه دعوی کرده و حتی ما را محکوم نیز کند.
  یک یادداشت دلسرد کننده می تواند باعث دلسری عده ای دیگر از جمله مسئولان شود. هر چند مسئولان در برابر مردم باید پاسخگو باشند اما نحوه پرسشگری نیز مهم است.
  بگذارید خبرگزاری چهاردانگه نیوز به عنوان نماینده امین مردم چهاردانگه و یار درستگوی مسئولین بخش چهاردانگه در انعکاس کاستی ها و مشکلات مردم و پیگیر رفع این مشکلات از مسئولین باشد.
  امیدواریم دوستان گرامی نیز در نوشتن یادداشت، قانون را رعایت کرده و ما را نیز یاری نمایند.
  با احترام/ آزموده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.