کد خبر:130917
پ
۳۵۲۷۵۱۹.jpg

لزوم برخورد جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل هادی نژاد بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در مازندران با بیان اینکه همه سازوکارهای مورد انتظار وزیر کشور برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شکل گرفته است تا جلوی این اتفاقات گرفته شود، افزود: از فرمانداران انتظار می‌رود به صورت جدی و مرتب جلسات […]

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل هادی نژاد بعدازظهر چهارشنبه در کارگروه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در مازندران با بیان اینکه همه سازوکارهای مورد انتظار وزیر کشور برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز شکل گرفته است تا جلوی این اتفاقات گرفته شود، افزود: از فرمانداران انتظار می‌رود به صورت جدی و مرتب جلسات برخورد با ساخت و سازه‌های غیرمجاز را برگزار کنند.

وی با تقدیر از عملکرد معاون عمرانی استاندار مازندران در بحث مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: تمام فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران در برخورد با متخلفین جدی‌تر باشند زیرا بی‌تفاوتی و کوتاهی مسئولین در بحث برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست.

بازرس ویژه وزیر کشور ادامه داد: در راستای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، مسئولینی که کم‌کاری کنند، به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد

مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران نیز با تاکید براینکه هیچ گونه کم‌کاری در موضوع مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز را نمی‌پذیریم، افزود: در حال حاضر عزم جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان مازندران وجود دارد.

رازجویان با تاکید بر اینکه مازندران نقش پررنگی در بحث امنیت غذایی کشور دارد، افزود: اراضی و زمین‌های کشاورزی، امانتی است که باید به درستی از آنها محافظت کنیم و انتظار می‌رود با افراد متخلف در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز، جدی‌ترین برخوردهای قانونی شود.

رازجویان از شهرداران و دهیاران خواست تا در شناسایی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، جدی‌تر ورود کنند و برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز نیاز به همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مربوطه است.

رازجویان تاکید کرد: نباید اجازه دهیم اراضی کشاورزی باقی‌مانده در استان مازندران به خانه دوم دیگر هموطنان تبدیل شود زیرا استان مازندران یکی از مقاصد اصلی سفر سایر هموطنان بوده اما نباید اجازه دهیم حضور مسافرین در نهایت باعث دست‌درازی به زمین‌های کشاورزی در استان شود.

وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی با حمایت بیشتر از کشاورزان می‌تواند مانع فروش زمین‌های کشاورزی و باغات و در نهایت تغییر کاربری آنها شود.

رازجویان تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از روستاییان تولیدکننده را یکی از راه‌های جلوگیری از فروش اراضی کشاورزی دانست و ادامه داد: حفظ اراضی و زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی از تأکیدات مقام معظم رهبری است لذا کوتاهی هیچ مسئولی را نخواهیم پذیرفت.

وی ادامه داد: در سال جهش تولید انتظار می‌رود با حفظ زمین‌های کشاورزی، میزان تولیدات کشاورزان و باغداران افزایش یابد نه اینکه این اراضی جای خود را به ویلاها بدهند.

معاون استاندار مازندران ده‌گردشی را یکی از ضروریت‌های شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و افزود: دهیاران علاوه بر محدوده روستا، باید بر حاشیه روستاها نیز نظارت داشته باشند.
 

کد خبر ۵۰۳۱۳۷۸

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید