پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

لزوم آگاهی‌بخشی مردم در مبارزه با مواد مخدر در مازندران

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران بر ضرورت هزینه هدفمند اعتبارات اجتماعی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید و اظهار کرد: اجرای طرح یاریگران زندگی باید با قوت و کیفیت بهتر عملیاتی و اجرا شود و آموزش و پرورش در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی افزود: در حوزه کاهش آسیب و ساماندهی مناطق آلوده و آسیب زا  اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در این راستا دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود در حوزه مناطق آسیب‌زا عمل کنند، آغاز فعالیت انجمن معتادان گمنام و کنگره ۶۰ با شیب ملایم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویروس کرونا و استفاده از فضاهای مناسبتر و بزرگ‌تر را داریم.

استاندار مازندران گفت: پنجم تیرماه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در پیش است و هفته مباررزه با مواد مخدر فرصت ارزشمندی برای بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها، رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی برای آگاهی‌بخشی و اطلاعات مردم در این حوزه است.
 
این مسؤول تقویت فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت و حضور جدی مردم در پیشگیری از اعتیاد را یادآور شد و گفت: کمیته‌های زیر مجموعه شورا به کارهای اساسی و مهم بپردازند و ارزیابی شهرستان‌ها برای شناسایی کارهای مؤثر مورد توجه قرار گیرد.

حسین‌زادگان خواستار افزایش ظرفیت مرکز ماده ۱۶، هماهنگی لازم برای جمع‌آوری معتادان متجاهر با تشکیل کمیته تخصصی برای تصمیم‌گیری در این موضوع، توجه ویژه به مقوله پیشگیری، توجه ویژه صدا و سیما به مقوله پیشگیری از اعتیاد، تبلیغات محیطی مناسب توسط شهرداران و کمک شهرداران با تقویت پایش تصویری در مراکز آسیب‌زا شد.

احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران هم در این جلسه بیان کرد: کشف ۴۵۳ کیلو انواع مواد مخدر در دو ماه گذشته در استان و رشد ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در اردیبهشت ۱۳۹۹ را داشتیم، طی در دو ماه گذشته با اجرای ۵۰۲ طرح و عملیات ۱۰ باند قاچاق مواد مخدر در مازندران شناسایی و متلاشی شد و دو هزار و ۲۷ نفر هم در این رابطه دستگیر شدند که ۵۷ نفر آنان زن بودند.

 /۸۶۰۴۸/ج


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.