کد خبر:130493
پ
۱۳۹۹۰۶۲۵۰۰۰۹۴۴_Test_PhotoN.jpg

فارس من| ابهامات صدور مجوز‌های دامی به معنی تخلف نیست/ صدور مکانیزه جواز تاسیس‌ها اجازه تخلف را نمی‌دهد

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس مازندران در سامانه فارس من به وجود ابهامات و نواقص در سامانه صدور مجوزهای دامی مازندران  انتقاد داشته و خواستار پیگیری آن از سوی خبرنگار فارس شدند. برای پیگیری این موضوع با مسؤول نظام مهندسی کشاورزی مازندران گفت‌وگو کردیم. کاوه […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس مازندران در سامانه فارس من به وجود ابهامات و نواقص در سامانه صدور مجوزهای دامی مازندران  انتقاد داشته و خواستار پیگیری آن از سوی خبرنگار فارس شدند.

برای پیگیری این موضوع با مسؤول نظام مهندسی کشاورزی مازندران گفت‌وگو کردیم.

کاوه جعفری‌خورشیدی با اشاره به فعالیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران از سال ۱۳۸۰ اظهار کرد: نزدیک به ۱۸ سال از زمان فعالیت این مجموعه می‌گذرد، قوانین و مقررات موجود در سازمان از مرکز برای اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر نزدیک به ۳۰ مرکز و شعبه نظام مهندسی کشاورزی داریم که بر برآیند صدور مجوزها نظارت دارند، افزود: پنج شعبه نظام مهندسی که دومین دوره انتخابات را برگزار کردند و فعالیت آنها ۶ ساله است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: مراکز ما مراحل تشریفات صدور مجوز را انجام می‌دهند، ایجاد مراکز زمینه دسترسی افراد به شعبات و مراکز نظام مهندسی را راحت‌تر کرده است در حال حاضر نزدیک به چندین سال است که فعالیت از طریق دو سامانه انجام می‌شود که یکی از سامانه‌ها تحت عنوان پنجره واحد بوده و سامانه دیگر تحت عنوان سامانه سان‌کا که همه فعالیت‌ها مربوط به اعضا، مراکز و فعالیت صدور مجوز را انجام می‌دهد.

وی با اعلام اینکه همه فعالیت‌ها ما به صورت الکترونیکی است، گفت: پرونده فیزیکی را در سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان مازندان حذف کردیم، ناظران و بازرسان خود جهاد کشاورزی بر کلیه روندها اشراف داشته ومورد بررسی قرار می‌دهند.

جعفری‌خورشیدی ادامه داد: با مراکزی که ایجاد کردیم فرایند صدور مجوزها باید به صورت مستند انجام شود، نظارت‌های سازمانی انجام شده و میزان انحرافی که ممکن است از سوی کارشناسان انجام شود را به صورت جدی کاهش می‌دهد.

وی یادآور شد: کمیته بدوی انتظامی بررسی تخلفات اعضا سازمان نظام مهندسی را  در دستور کار خویش داشته این کمیته هر نوع انحرافی که در آئین‌نامه، دستورالعمل و مقررات وجود داشته و ممکن است کارشناس سهل‌انگاری در این حوزه انجام دهد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران درباره موارد مطرح شده مخاطبان فارس من، اظهار کرد: گزارشی در اردیبهشت ماه سال جاری در اختیار سازمان نظام مهندسی استان مازندران قرار گرفته و پیرو این نامه در تاریخ ۲۲/ ۵/ ۹۹ طی نامه‌ای به سازمان اعلام شده که برخی ابهامات و نواقصی در سامانه صدور مجوزهای دامی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در نامه اول مواردی از ابهامات  در شهرهای چالوس، ساری، بابل، آمل و محمودآباد ابهاماتی وجود داشته که در این نامه این موارد ذکر شده که در کدام نقطه چه فرایندی صورت گرفته و به استناد نامه‌ای که معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی برای ما ارسال کرده مکابتاتی با مسؤولان مراکز در این شهرها انجام دادیم.

جعفری‌خورشیدی ادامه داد: به صورت جداگانه به مسؤولان مراکز در شهرها نامه‌ای ارسال کرده و به آنها اعلام کردیم که مستندات خودشان را برای رفع ابهام در اختیار سازمان قرار دهند.

وی یادآور شد: پاسخ نامه این مسئله را در تاریخ ۲۸ آبان‌ماه ۹۹ خطاب به صادر کننده نامه معاونت بهبود تولیدات دامی استان مازندران نوشتیم و مراکز خدمات کشاورزی ما شامل مسؤولان شهرهای ساری، آمل، بابل و سوادکوه دفاعیات خودشان را ارسال کردند و ما در پاسخ نامه نوشتیم که در صورت عدم کفایت پاسخ داده شده توسط مسؤولان مراکز مراتب را اعلام کنند تا در کمیته بدوی انتظامی را مورد بررسی قرار دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران یادآور شد: مواردی که مطرح شده ابهامات و نواقص بوده و به معنی تخلف نیست،ما مواردی که از طریق سامانه بارگزاری شده به استناد کارگزاری‌ها پروانه‌ای صادر ابهاماتی وجود داشته و تشخیص تخلف با کمیته بدوی و انتظامی است و در نهایت رای صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: در مدت یک سال گذشته یک مورد از این ابهامات در ارتباط با یکی از اعضای شورای نظام مهندسی که رئیس وقت بوده و چون در مقام رئیس سازمان حضور داشتند، صلاحیت بررسی آن باید در کمیته عالی انتظامی مورد بررسی قرار می‌گرفت که در دور روز گذشته پاسخ عالی انتظامی دریافت شده و اعلام کردند که همه جوانب را مورد بررسی قرار داده و رای بر برائت آن داده شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: آنچه که وجود دارد ابهامات بوده و در حال حاضر هم به صورت مرتب در حال دریافت گزارش هستیم و اگر موارد تخلفی وجود داشته باشد مسیر ابطال پروانه‌های صادر شده را هم پیگیری می‌کنیم.

به گزارش فارس، مخاطبان سامانه فارس من اعلام کردند که بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در سازمان نظام مهندسی کشاورزی موارد ابهام‌آمیزی در صدور مجوزهای دامی وجود دارد که همین موضوع باعث ایجاد تخلف و رانت در مجموعه شده است.

در کنار این موضوع، بسیاری از بهره‌برداران واقعی برای تمدید مجوزهای خویش دچار مشکل شده و از طرفی عده‌ای هم به ناحق به دلیل ارتباطی که با مجموعه عوامل داشتند از خدمات تعیین شده در قانون به صورت بیشتر برخودار شده و زمینه ایجاد رانت در این مجموعه فراهم شده است.

ارائه گزارش کارشناسی غیرقانونی تبدیل یک واحد مرغ تخمگذار به مرغ گوشتی در شهرستان بابل

صدور گواهی فعالیت واحد پرورش غیرمجاز بلدرچین در دفتر خدمات دامپروری شهرستان بابل

صدور کارت شناسایی پروا بندی بره در روستای پائین گلما شهرستان ساری

ارائه پیشرفت فیزیکی غیرواقعی برای یک مجموعه در روستای ولاآغوز ساری

صدور مجوز دامی در اراضی شالیزار ، سید محله، کلاگر محله، زرین آباد، سوته،عیسی خندق، روستای کچب آمل، روستای احمد چالی پی بابل و شهرستان محمودآباد

صدور مجوز تأسیس مرغ بومی در شهرستان ساری روستای مولا در حالی که صدور پروانه تأسیس مرغداری در مازندران ممنوع است.

تغییر نام مرغ گوشتی ۶۰ هزار قطعه‌ای در شهرستان بابل

اینها نمونه‌هایی از تخلفات انجام شده در نظام مهندسی کشاورزی است که انجام شده است.

 /۸۶۰۰۴/ج


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید