کد خبر:127432
پ
۳۴۷۴۲۶۰.jpg

غدیر سند تشیع و امامت است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی صبح چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی جشن ولایت و غدیر در ساری با اشاره به اهمیت غدیر از جهات مختلف گفت: محتوا و پیام غدیر، سند بودن غدیر و ریشه داشتن در نظام سیاسی اسلام موجب شد تا غدیر برای ما مهم باشد. وی با اعلام […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی صبح چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی جشن ولایت و غدیر در ساری با اشاره به اهمیت غدیر از جهات مختلف گفت: محتوا و پیام غدیر، سند بودن غدیر و ریشه داشتن در نظام سیاسی اسلام موجب شد تا غدیر برای ما مهم باشد.

وی با اعلام اینکه غدیر سند تشیع و امامت و ولایت است، یادآور شد: برای حفظ این مهم باید بکوشیم زیرا واقعه غدیر با حضور ۱۰۰ هزار نفر جمعیت برگزار شد و برای همه انسان‌ها بیانگر مهم بودن این واقعه است و ربطی به دین ندارد.

آیت الله محمدی لائینی بر اینکه نظام سیاسی اسلامی ریشه در جریان غدیر دارد تاکید کرد و گفت: توجه به ولایت در غدیر لازمه اعتقاد امروز ما به امامت و ولایت شد و اگر غدیر نبود ولی فقیه معنا نداشت.

نماینده مقام معظم رهبری در مازندران متذکر شد: در حوزه غدیر باید به جریان سازی و تألیف آثار توجه شود چرا که بازخوانی این حادثه برای نسل‌های بعد لازم است، وغدیر باید در کوچه و بازار ملموس باشد و کودکان و نوجوانان با غدیر آشنا باشند.

وی با اشاره به کلمه شیاع، گفت: گوش و چشم‌های مردم باید با واژه غدیر آشنا باشد از این‌رو غدیر را باید مردمی کرد، و همه همت کنیم تا غدیر احیا شود.

وی اذعان داشت: درست است که تفاسیر گوناگون از غدیر وجود دارد ولی مهم این است که غدیر عامل تفرقه و جنگ نباشد و باید عامل وحدت باشد زیرا همه ما مدیون غدیر هستیم.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم، درخواست کرد یک شب از این شب‌ها را با نام غدیر احیا کرده و گرامی بداریم.

کد خبر ۴۹۹۱۴۷۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید