پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ظرفیت مازندران برای فعالیت در حوزه تولید دارو بسیار بالاست

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرفیت مازندران برای فعالیت در حوزه تولید دارو بسیار بالا است و می‌تواند بخشی از نیاز دارویی کشور را تامین کند.

بهرام عین‌اللهی در سفر به مازندران امروز جمعه در نشست مشترک معاونان و مدیران وزارت بهداشت و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری ‌با بیان اینکه اگر در تمام کشور صنایع دارویی فعال شود، افزون بر تامین نیاز داخلی به صادرکننده قوی تبدیل خواهیم شد، گفت: ظرفیت مازندران برای فعالیت در حوزه تولید دارو بسیار بالا است و می‌تواند بخشی از نیاز دارویی کشور را تامین کند.

عین‌اللهی، عملکرد آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را درخشان توصیف و بیان کرد: در دولت مردمی، اقدامات این دانشگاه در حوزه های مختلف موثر و مفید بوده است.

در این نشست گزارش‌های مختلفی از بازدیدهای نظارتی از سوی معاونان و مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران، عملکرد و نیازمندی های حوزه سلامت این استان مطرح و تصمیم لازم اتخاذ شد.

در همین راستا، سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی صبح امروز جمعه در بازدید از طرح های درمانی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: دولت سیزدهم ۲۱۳ مرکز درمان ناباروری در کشور با برنامه ریزی اصولی راه اندازی کرده که از این تعداد حدود ۸۷ مرکز ناباوری سطح ۲ و ۱۲۶ مرکز سطح سه در کشور هستند.

کریمی یکی از سیاست‌های اصلی دولت و وزارت بهداشت را تقویت خدمات برای بانوان به‌ویژه تحقق رشد جمعیت و اجرای قانون جوانی جمعیت عنوان کرد و افزود: برای خدمات درمان ناباروری سرپایی و بستری ۹۰ درصد و دیگر خدمات ۷۰ درصد تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.