پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

شهرستان ساری دارای بالاترین رتبه بیکاری در استان مازندران

فرماندار با تاکید بر اینکه بر اساس آمار سازمان برنامه ریزی این شهرستان بالاترین رتبه بیکاری و پایین ترین رتبه ایجاد اشتغال را در استان دارد، گفت: باید فضای رکود اقتصادی در استان شکسته شود.

0

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه نیوز به نقل از مهر،جواد واحدی جمعه شب در مراسم تقدیر از بانکهای عامل و یاوران اشتغال کمیته امداد در اعطاء تسهیلات اشتغال به مددجویان و ایجاد فرصت های شغلی با اشاره به اولویت مهم دولت تدبیر و امید در اشتغال تاکید کرد: تعامل دوسویه بین بانکها و این نهاد باعث کنترل و مهار نسبی بیکاری و کمک به اقتصاد خانواده ها و رونق اقتصادی جامعه می شود.

 

رئیس شورای اداری شهرستان ساری با اشاره به اینکه وام خود اشتغالی از راهبردهای مهم اشتغال است، اظهار داشت: با توجه به مشکلات در پیشبرد اهداف بنگاه های اقتصادی و رسیدن به اهداف مهم بهره وری و خروج از معضل بیکاری، ارائه تسهیلات اشتغال از راهکارهای مهم بشمار می رود.

 

وی با ضروری خواندن پرداخت وام به مددجویان گفت: پرداخت تسهیلات خود اشتغالی نقش موثری در کاهش محرومیت، ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و اشتغالزایی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان داشته است.

 

جواد واحدی در ادامه خاطرنشان کرد: در سایه تعامل و همکاری کمیته امداد و بانک های عامل شهرستان شاهد اشتغال مددجویان تحت پوشش با دریافت از تسهیلات کم بهره بوده و امید می رود شاهد رشد و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی باشیم.

 

فرماندار ساری تصریح کرد: با پرداخت تسهیلات به خانواده های تحت پوشش زمینه کسب و کار و اشتغال در بین این عزیزان فراهم شده و ازبروز بسیاری از آسیب ها جلوگیری می شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید فقر برچیده شود، عنوان داشت: قطعا با همدلی و همزبانی و با تدوین و تبیین در ارائه راهکارها، فضای آلوده اقتصادی و اجتماعی از بین خواهد رفت.

 

جذب ۹۵ درصدی اعتبارات اشتغال

محمد پرواسی رئیس کمیته امداد شهرستان ساری با بیان اینکه عملکرد بانک ها در جهت پرداخت تسهیلات ستودنی است، اعلام کرد: در سال گذشته با همکاری بانک ها ۹۵ درصد اعتبارات جذب شد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اعتبار تخصیص یافته برای اشتغال خانواده های کمیته امداد ۷۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال بوده است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۵۵۹ فقره وام اشتغال به مبلغ ۶۹ میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال به مدد جویان و معرفی شدگان پرداخت شد.

 

پرواسی با اعلام اینکه در کل ۵۸۳ نفربرای تسهیلات وام معرفی شده بودند، گفت: ۲۴ پرونده وام به مبلغ ۶۳۱ میلیون ریال در حال تکمیل شرایط وام هستند.

 

رئیس کمیته امداد شهرستان ساری با بیان این مطلب که پرداخت تسهیلات به مددجویان مسیر حرکت خانواده ها به سمت خودکفاشدن را فراهم می کند، تصریح کرد: با اشتغال مددجویان همه جامعه بهره مند می شوند.

 

وی افزود: کمیته امداد با اجرای ارائه تسهیلات برای ایجاد فرصت شغلی نقش مهمی را در پایداری و استحکام به زندگی، توانمندسازی خانواده های تحت پوشش را دارد.

 

پرواسی در ادامه به بخشی از انتظارات و مشکلات مددجویان در ارائه ضمانت و همچنین پرداخت اقساط وام اشاره کرد و گفت: مددجویان و دریافت کنندگان وام بدلیل آسیبهای اجتماعی و عدم درآمد معین برای ارائه ضامن دچار مشکل هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.