پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سمانه محسنی کیاسری بهترین کمک‌داور کنونی فوتبال مازندران

با ادله و نه به گزاف مدعی هستیم که استان ترکتاز در کورس افتخار آفرینی برای ایران اسلامی بوده و با لذت تمام و شوق وصف‌ناپذیر، حجم قابل ملاحظه‌ای از توفیقات را بر دوش می‌کشیم.

2

 

پایگاه خبری چهاردانگه: مازندرانی‌ها برای بدل شدن به یک قطب همیشگی بی‌آنکه برنامه‌ای در کار باشد و تنها بر اساس داشته‌های داخلی و کارکرد متفاوت معدود هیات‌های ورزشی که منتظر ننشسته و خود تکاپو دارند، در حال رشد است، در شرایطی که خودمان نیز حواس‌مان نیست!

 

برای رسیدن به یک سطح پایدار و غیرقابل توقف در مسیر به تعالی رساندن ورزش مازندران لازم است در تمامی وجوه مرتبط به یک اندازه رشد کرده و قابلیت‌های‌مان را در تمامی بخش‌ها وسعت بخشیم.

 

این اتفاق در حوزه بانوان سخت قابل لمس و رویت است، چون متأسفانه به شکل نامنصفانه‌ای توجهات معطوف به چند رشته خاص در مردان است، حال آنکه در چند وقت گذشته حال ورزش استان اگر خوب بوده، به‌واسطه نمایش پرشکوه خانم هاست.

جالب‌تر اینکه منظورمان صرفاً مدال آوری نیست بلکه داوران بانو هم پیش رفته‌اند و در میادینی جولان داده و تحسین‌ها را برانگیخته‌اند که باورنکردنی است.

عجیب است مسئولان ورزش استان نخواسته و شاید هم می‌دانند که چه رنسانی در حیطه بانوان روی داده، چون ندیدیم که حتی اظهار نظری شوق‌انگیز در این باره داشته باشند.

 

 davar

۳ داور بانوی استان در رقابت‌هایی برای نخستین‌بار قضاوت کرده‌اند که هیچ‌وقت گمانش را نمی‌بردیم، آنها فقط برای مازندران یگانه نیستند، چون تنها داور ایرانی حاضر در مسابقات معظم بوده‌اند که به معنای دستیابی به سطح ارتقایی بهت‌آور در پیکره داوری استان هستیم حتی اگر خودمان خبر نداشته و وقعی به آن نگذاشته باشیم!

 

* سمانه محسنی کیاسری

 

samane-mohseni-kiasari-1

 

بهترین کمک‌داور کنونی فوتبال مازندران یک بانوست که حتی خود مازندرانی‌ها خبر ندارند! سمانه محسنی‌کیاسری در مسابقات بین‌المللی زیادی به قضاوت پرداخته و این کار را تنها برای فوتبال بانوان انجام نداده بلکه در بخش مردان هم به قضاوت پرداخته است.

 

این بانوی ساروی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچئون کره‌جنوبی در چند مسابقه مردان کمک‌داور بود و همچنین در رده‌های سنی مختلف آسیا به قضاوت در کنار خط پرداخت.

 

اگرچه سطح داوری فوتبال استان بالاتر آمده اما هیچ داور مازندرانی مثل این خانم نتوانسته تداوم در حضور در میادین بین‌المللی داشته باشد.

 

او حتی در جدال‌هایی پرچم زده که تنها عضو ایرانی تیم داوری خودش بوده و با شهامت در یکی از سخت‌ترین بخش‌های ورزش رشدی درخشان داشته است، هرچند در استان خودش اصلاً شناخته‌شده نیست.

 

* آرزو مقدوری

 

s (4)

 

خودش قهرمان بوده و مربی هم هست اما هر چقدر در آن دو حوزه موفق بوده، کیفیت داوری‌هایش چندبرابر عرضه شده است.

 

تعریف و تمجیدها از نحوه قضاوت این بانوی بابلی در رقابت‌های جهانی کیک بوکسینگ ۲۰۱۵ اسپانیا به قدرت‌نمایی تیم ایران هم چربید، چون او اولین بانوی ایرانی بود که در این سطح از مسابقات رزمی قضاوت کرده و چنان با صلابت بوده که مورد توجه قرار گرفته است.

 

تا به حال داوران زن ایران در پیکارهای رزمی جهانی به قضاوت نپرداختند که آرزو مقدوری به این طلسم پایان داد.

 

او فقط یکی از داوران کنار نبود بلکه در چند مسابقه مهم و حتی فینال اوزان در وسط رینگ به داوری پرداخت که نشان‌دهنده توانایی دیده‌شده‌اش توسط کمیته داوری فدراسیون جهانی بود.

 

مقدوری در حال حاضر بهترین داور زن ایران است که حتماً در ادوار آینده نیز بر شایستگی‌های بارزش افزوده می‌شود.

 

 

* مریم ارم‌آبادی

 

۲

 

این بانوی چالوسی یک عنوان ماندگار را برای خودش ثبت کرد، نخستین داور زن کشتی در مسابقات جهانی!

 

ارم‌آبادی اخیر در رقابت‌های گراپلینگ قهرمانی ۲۰۱۵ جهان که در ترکیه برگزار شد داوری‌های بی‌نقصی را به نمایش گذاشته و با آرامش و دقت مسابقات مهم این سبک از کشتی را قضاوت کرد.

 

کار مطلوب ارم آبادی موجب شد تا اجازه قضاوت چند مسابقه مردان را هم دریافت کند و باز هم نمره قبولی بگیرد.

 

داوری‌های خوب ارم‌آبادی با تشویق نمایندگان اتحادیه جهانی کشتی مواجه شد تا او پاسخ روحیه بخشی با توجه به قضاوت‌های بی‌نقصش بگیرد.

 

قطعاً او می‌تواند باز هم در میادین جهانی داوری کرده و از ارزش‌های بانوان داور کشتی دفاع کند.

 

 

2 نظرات
  1. azad می گوید

    عکس ها غیر مشخص است؟!!!!!
    …………………………………………….
    پایگاه خبری چهاردانگه: اصلاح شد.

  2. موسی وسگر کیاسری می گوید

    امید وارم موفق باشند وهمچنان بدرخشند بانوی موفق کیاسری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.