پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

سرریز سد شهید رجایی برای ششمین‌بار

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سد شهید رجایی ساری که چشم امید کشاورزان مازندران به آن دوخته شده برای ششمین بار امروز سرریز کرد.

در حالی شاهد سرریز شدن این سد هستیم که سال گذشته بعد از حسرت ۶ ساله اول ادبیهشت ماه سرریز شد و امسال نیز تکرار شد که کشاورزان را نسبت به آینده کشت و کار امیدوار می‌کند.

البته سرریز کردن این سد در سال گذشته بعد از گذشت ۶ سال مردم را غافلگیر کرد ولی مشاهده وضعیت آبی این سد در ماه‌های گذشته این نوید را به کشاورزان منطقه داده بود که این سد خیلی زود سرریز خواهد کرد.

ظرفیت آب سد شهیدرجایی ساری ۱۶۲.۵ میلیون متر مکعب است که سرریز کردن آن هم در این زمان از سال، سال پرآبی را برای کشاورزان رقم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز با تایید این خبر، گفت: حجم ذخیره آب در این سد ۱۶۲.۵ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر سرریز شد.

محمدابراهیم یخکشی افزود: وضعیت ذخایر آبی استان در شرایط خوبی قرار دارد که می‌توان گفت نگرانی کشاورزان برای آغاز فصل زراعی از بین رفت که این موضوع سبب نمی‌شود که کشاورزان بحث مدیریت مصرف را از یاد ببرند.

به گزارش فارس، این سد که از آن باعنوان سد سلیمان‌تنگه هم یاد می‌شود در 45 کیلومتری جنوب ساری در بخش کلیجانرستاق ساری واقع شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.