پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جاده ی ساری – کیاسر شناخته شده توسط مسافران فراموش شده توسط مسئولان

مازندران از جمله استان هایی است که به واسطه ارتباط با پایتخت جزو پرتردد ترین استان های کشور محسوب می شود. هم به واسطه اتصال به تهران و هم قرار گرفتن در مسیر مشهد مقدس سبب شده است تا هر ساله میلیون ها نفر برای تفریح یا به قصد رفتن به زیارت مسیر شمال را انتخاب کنند تا به قول معروف هم فال باشد و هم تماشا.

3

 

پایگاه خبری چهاردانگه: مازندران از جمله استان هایی است که به واسطه ارتباط با پایتخت جزو پرتردد ترین استان های کشور محسوب می شود. هم به واسطه اتصال به تهران و هم قرار گرفتن در مسیر مشهد مقدس سبب شده است تا هر ساله میلیون ها نفر برای تفریح یا به قصد رفتن به زیارت مسیر شمال را انتخاب کنند تا به قول معروف هم فال باشد و هم تماشا.

 

 IMG14502275

اما آنچه را که باید مورد توجه قرار دارد کیفیت پایین جاده ها ،کمربندی ها و خیابان های درون شهری در استان مازندران است.

 IMG14502275

متاسفانه کیفیت راه های استان در مقایسه با دیگر استان ها به هیچ وجه قابل قیاس نیست و این پرسش بوجود می آید که چگونه  استانی که بیشترین حجم مسافر را در طول سال پذیرا است و میلیون ها تردد را شاهد است از چنان حجم وسیعی از بی سامانی و خرابی در جاده های خود رنج میبرد؟ در کنار سطح نازل راه های داخل استان ما شاهد امنیت پایین و خطرناک بودن گردنه ها و محورهای کوهستانی مازندران هم هستیم که هر ساله هزاران نفر را به کام مرگ فرو می برد.

 

 

 IMG14502275

 

به ویژه در زمستان که گردنه های برفگیر از دید کافی هم برخوردار نیستند شاهدیم که علی رقم تلاش راهداری سطح خدمات مورد توجه و رضایت مردم نیست.همین چند روز پیش و با اینکه هواشناسی از قبل هشدار های لازم را داده بود و با بارش نخستین برف قابل توجه پائیزی دیدیم که اداره راه و شهرسازی کاملا غافلگیر شد و خودروهای بسیاری به مدت طولانی در کوهستان های هراز ، سوادکوه و کندوان زمینگیر شدند.در این میان یک محور مهم اما مغفول مانده هم داریم که متاسفانه نه پلیس راه و نه راهداری در سخنانشان آنچنان که باید برای دیگران تبیین و توجیه نکرده اند.

 

محور مواصلاتی ساری _ دامغان یکی از مهمترین راه های مواصلاتی مازندران است که در چند سال گذشته مورد توجه ویژه مسافران و گردشگران قرار گرفته است و با اینکه محدودیت تردد برای تریلی ها و برخی دیگر از ماشین های سنگین برایش وضع شده است باز هم به نسبت شاهد تردد بسیار بالای مسافران نواحی مرکزی ایران به مازندران و گذر از شمال برای رسیدن به مشهد مقدس است.

 

 IMG14502275

 

در کمال تاسف این محور مهم ارتباطی استان شاهد کمترین توجه و بیشترین حادثه در طول سال است.

 IMG14502275

به سبب رانشی بودن و همچنین کوهستانی و جنگلی بودن این جاده مهم استان مازندران مخصوصا در فصل زمستان حوادث ناگوار فراوانی را شاهدیم که بخش بزرگی از آن (جدای از عدم رعایت مقررات رانندگی توسط مردم) بازمیگردد به تجهیز و پوشش حداقلی این جاده توسط اداره راه و شهرسازی استان. محور ساری – دامغان که به عبارتی طولانی ترین جاده جنگلی کشور است

 IMG14502275

 

نیاز به توجه بیشتر و بالارفتن سطح خدمات دارد چرا که چه اداره راه و دیگر ارگان ها این مسئله را به رسمیت بشناسند و چه به رسمیت نشناسند مردم ایران با این جاده آشنا شده اند و روز به روز بر حجم استفاده از آن افزوده می شود بنا براین بهتر است تا با پیشنهادات مناسب و تدوین برنامه های کاربردی برای آینده این جاده پر اهمیت مازندران و همچنین ایمن سازی بقیه راه های استان و تسریع در ساخت آزاد راه تهران شمال و بزرگراه هراز و فیروزکوه اقدام فوری صورت پذیرد./ وارش نیوز

 

IMG14502275

 

 

 

3 نظرات
 1. حسین اسماعیلی می گوید

  با سلام
  من اخرش نفهمیدم که نگارش متن های اینچنینی چه مشکلی از جاده کیاسر حل میکند. سعی در معروف کردن جاده مرگ چه خدمتی به مردم میکند. قرار دادن صحنه های تصادف محورهای دیگر در لابلای مطالب مربوط به جاده کیاسر یعنی چه .کدامیک از تصاویر بالا مربوط به محور کیاسر به ساری است؟ ریزش سنگ جاده هراز ؟؟؟؟؟ سقوط اتوبوس جاده هراز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ ترافیک جاده کندوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ریزش جاده محور بلبل اباد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شنیدی که مطلب جذاب و جالب مینویسند که اثر کهکشانی دارد اما راهش این نیست برادر من.
  ————————–
  پایگاه خبری چهاردانگه:اگر دقت می فرمودید موضوع این متن کل جاده های مواصلاتی مازندران می باشد، پایگاه خبری چهاردانگه بر حسب رسالت خود جاده ساری کیاسر را در این نوشته برجسته کرده است.
  رسالت رسانه تذکر مشکلات و کاستی ها آن هم به کررات می باشدف تا شاید دل مسئولان از این همه مرگ در جاده های مازندران به درد آید و وجدانشان بیدار شود.

  1. علی علی نژاد تیلکی می گوید

   با سلام، بهتر بود در کنار هر عکس، نام جاده مربوطه هم ذکر میشد تا دوستان به اشتباه نیفتند. تشکر فراوان

 2. حسین اسماعیلی می گوید

  برادر من تیتر شما جاده ساری-کیاسر هست .حالا یکی که از این جاده نرفته یا دقیقا نمیشناسه اومده این صفحه شما را باز کرده .چه چیزی در خاطرش باقی میماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  وقتی تیتر محور ساری – کیاسره چه ربطی داره عکس جاده هراز کندوان فیروزکوه بلبل اباد ابراهیم کلا دیوار محله گذاشته بشه؟ که مثلا خیلی جذاب بشه ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.