پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ثبت تصاویر شگفت انگیز از تنوع زیستی کم نظیر در پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)، دوربین های تله ای تعبیه شده توسط گروه چکاد ساری در پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه (کیاسر) تصاویر شگفت انگیزی را از حیات وحش این منطقه به ثبت رسانده اند.

این تصاویر شامل گونه های ارزشمندی چون پلنگ، مرال، شوکا، کل و بز وحشی و گراز با توجه به شناخت گروه چکاد سارى از منطقه توسط سه دوربین و تنها ظرف مدت ۶۰ روز در زمستان سال جاری به ثبت رسیده است.

البته این منطقه یکی از بهترین زیستگاه های خرس قهوه ای نیز به شمار میرود اما با توجه به خواب زمستانی خرس ها در این زمان از سال تصویری از این گونه به ثبت نرسیده است.

این گروه با این اعتقاد که “بومیان منطقه بهترین حافظان هستند” در سال جاری پنج عضو جدید ( امیرحسین گوهردهی – محسن یساری – اسحاق ساداتی – امین گنجیان – پرستو اسدی ) که همانند اعضای قبلی از اهالی بومی منطقه میباشند پذیرفته است که دوربین گذاری اخیر آغاز همکاری آنها بوده است.

با تشکر و سپاس فراوان از ریاست اداره محیط زیست کیاسر و محیطبانان دلسوز منطقه که با تلاش بی وقفه امنیت مناسبی را برای بقای این تنوع زیستی کم نظیر فراهم آورده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.