پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ثبت‌نام 1600 مازندرانی در مسابقات قرآن کریم اوقاف

0

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در گفت‌وگویی از آغاز مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم در استان خبر داد و اظهار کرد: چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف مازندران با تغییراتی نسبت به سالهای گذشته در استان آغاز شده است.

وی افزود: سال‌های گذشته این مسابقات از مرحله شهرستانی آغاز و تا مرحله استانی، کشوری و بین‌المللی ادامه پیدا می‌کرد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت نکات بهداشتی و جلوگیری از برگزاری تعداد مراسمات، چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به صورت منطقه‌ای برگزار و سپس منتخبان هر منطقه به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از ثبت‌نام هزار و ۶۰۰ مازندرانی در چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن خبر داد و گفت: مازندران جزو استان‌های برتر کشور در برگزاری مسابقات قرآنی به‌شمار می‌رود و مسابقه دهندگان آن همه ساله حائز رتبه‌های برتر در مسابقات کشوری و بین‌المللی می‌شوند.

حیدری‌جناسمی تصریح کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته مسابقات منطقه‌ای قرآن کریم در شهرستان‌های تنکابن و ساری برگزار شد که در آن شرکت‌کنندگان شهرستان‌های نوشهر، تنکابن، رامسر و عباس‌آباد، ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه و میاندورود با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی گفت: شرکت‌کنندگان چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بالای ۱۸ سال می‌باشند و زیر ۱۸ سال در قالب مسابقات دانش‌آموزی برگزار خواهد شد.

 /۸۶۰۳۱/غ


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.