کد خبر:88681
پ
terem-thum

تصویر قدیمی: ساخت طاق نصرت در ورودی روستای ترم ساری در قبل از انقلاب

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: تصویری قدیمی از ساخت طاق نصرت در ورودی روستای ترم ساری در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی.ترم روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان ساری می باشد. طاق نصرت . [ ق ِ ن ُ رَ ] (ترکیب اضافی ، اِ مرکب ) کازه و تالار و عمارت چوبی و غیره که […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: تصویری قدیمی از ساخت طاق نصرت در ورودی روستای ترم ساری در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی.ترم روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان ساری می باشد.

طاق نصرت . [ ق ِ ن ُ رَ ] (ترکیب اضافی ، اِ مرکب ) کازه و تالار و عمارت چوبی و غیره که برای سرداران و پادشاهان پیروز هنگام بازآمدن از سفر یا جنگ آذین بندی کنند. خوازه بستن . قوس النصر. طاق پیروزی . کوپله . خوازه . گنبد. قبه : مجلس سنا رأی دادکه شکرانه ٔ خدای را بجا آرند، برای قیصر مقرر داشت مجسمه هائی بسازند، طاقهای نصرت بنا کنند، و او چندین دفعه پی در پی بسمت قنسولی انتخاب شود. و نیز مقرر داشتند که روز فتح ، روز اعلان فتح و روز گذشتن آن را در دستور از اعیاد بدانند. (ایران باستان ص ۲۴۳۸).

بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دهه فجر برای بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در وردودی شهرها و روستاهای مازندران طاق نصرت بنا می کردند و با  عکس امام و شهدا  آن را تزیین می کردند.  اما در سال های اخیر ساخت طاق نصرت در دهه فجر کاهش پیدا کرده است.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید