پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تصاوير و جزئيات بيشتري از تصادف كاميون و پيكان وانت در محور كياسر

در پي حادثه وحشتناكي كه در محور كياسر به سمنان روي داد، يك دستگاه كاميون بر اثر تصدف واژكون شده و بر روي يك دستگاه پيكان وانت افتاد.

1

 

اختصاصي چهاردانگه نيوز : آقاي سيد عقيل ساداتي كه كمي بعد از وقوع تصادف در محل حادثه حضور داشت، در گفتگو با پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، گفتند: يك دستگاه كاميون بر اثر تصادف واژگون شده و به شكل وحشتناكي بر روي يك دستگاه پيكان وانت افتاد.

 

زمان اين حادثه در غروب روز 31 ارديبهشت 1393 و محل دقيق اين حادثه 200 متر بعد از عبور روستاي حاجي كلا در محور كياسر به سمنان بوده است.

 

در اين حادثه لغزنده بودن جاده كه مربوط به شيرابه هاي به جا مانده از ماشين هاي حمل زباله كه در اين مسير زباله هاي شهر ساري را به محل دپوي زباله در گويچاله حمل مي كنند مي باشد بي تاثير نبود. به دليل ريخته شدن شيرابه ي ماشين هاي حمل زباله، سمت راست محور ساري به كياسر و ادامه ي آن تا محل دپوي زباله رنگ تيره تري نسبت به سمت چپ اين محور دارد كه كاملاً مشهود است. به دليل بارش باران در زمان وقوع حادثه و وجود شيرابه ها در سمت راست اين محور، جاده بسيار لغزنده شده و احتمال تصادف را افزايش مي دهد.

 

در اين حادثه حضور به موقع ماشين آتشنشاني و پليس راه كياسر خوب بوده و ماموران اين دو نهاد توانستند در زمان كمي از وقوع حادثه در محل حاضر شوند.

 

كاميون مورد نظر در حال حمل چندين راس گوسفند از استان مجاور به استان مازندران بود كه در پي اين حادثه تعداد حدود 10 راس گوسفند به دليل جراحت و جلوگيري از حرام شدن، توسط راننده كاميون ذبح شد.

 

راننده پيكان وانت هم اهل روستاي پركوه دودانگه بود كه به همراه همسر و 2 كودك خود از اين مسير عبور مي كرد كه خوشبختانه و به شكل معجزه آسايي هر چهار سرنشين خودرو جان سالم به در بردند و با جراحات سطحي و با پاي خود سوار آمبولانس شدند. برادر راننده پيكان وانت كه با اطلاع از تصادف سريعاً خود را به محل حادثه رسانده بود از سالم بودن برادر و برادر خانم و برادرزاه هايش بسيار خوشحال شده و خدا را شكر كرد.

 

يكي از موضوعات مهم اين حادثه اين بود كه به دليل اينكه كنترل مناسب در متوجه كردن خودروهايي كه از اين مسير عبور مي كردند وجود نداشت و خودروها با سرعت به محل حادثه نزديك مي شدند متاسفانه يك دستگاه پاترول به دليل سرعت زياد و عدم توانايي در كنترل خودرو با شدت به كاميون برخورد كرد، كه خوشبختانه به سرنشينان اين خودرو آسيبي نرسيد.

 

يكي از نكاتي كه در اين حادثه به چشم آمد اين بود كه با توجه به اينكه عبور تريلي در محور ساري به سمنان ممنوع مي باشد، در زمان توقف براي ارائه ي گزارش اين حادثه دو دستگاه تريلي در اين محور ديده شدند، كه اين موضوع مي تواند علاوه بر عوامل خطرآفرين ديگر، خداي ناكرده عامل تصادفات بيشتر و جبران ناپذير باشد. جا دارد كه قوانين وضع شده با جديت و كنترل بيشتري اجرا شوند.

 

بعد از حدود يك ساعت و نيم از وقوع اين تصادف با آمدن يك دستگاه جرثقيل، ابتدا كاميون را از زمين بلند كرده و سپس خودرو پيكان وانت كه آسيب فراواني ديده بود بر روي اين كاميون گذاشته شد و تا عبور روستاي حاجي كلا حمل شده و در آنجا قرار داده شد.

 

در اين بين آقاي ولاشي، رئيس شوراي بخش چهاردانگه نیز در محل خادثه حضور یافتند. ايشان تلاش و زحمت بسياري جهت هماهنگي هاي لازم در امداد رساني و كنترل جاده انجام دادند. پس از حضور ماشين آتشنشاني، آقاي ولاشي و همچنين مردمي كه در محل حادثه جمع شده بودند به راننده ي ماشين آتشنشاني اصرار كردند تا نسبت به شستشوي جاده اقدام كند كه با مخالفت راننده ي آتشنشانی مواجه شدند. ايشان گفتند كه با اين كار خطر لغزنده شدن جاده افزايش پيدا مي كند و براي اين كار بهترين چيز ريختن ماسه در مسير است.

با هماهنگي رئيس شوراي بخش، آقاي ولاشي، يك كاميون ماسه به محل آورده شده و در مسير جاده پاشيده شد. علاوه بر اين حادثه چند تصادف ديگر هم در همان شب در طول محور كياسر روي داد.

 

tasadof-kamion-peykanvanet-93-2-31

tasadof-kamion-peykanvanet-2-93-2-31

 

 

1 نظر
 1. sadati می گوید

  الحمدلله به خیر گذشت. در گزارش که به نقل از اینجانب نوشت شد در مجموع مورد تایید است چون خودم تا باز شدن جاده و برداشتن دو وسیله تصادف شده در آنجا حضور داشتم. اما به چند مورد اشاره مي كنم و آن اینکه:
  1- شیرابه زباله های شهری ساری در طول این چند سال که سطح جاده ساری به کیاسر به صورت سیاه و دوده مانند در آورده ، هر از چند گاه با ریزش باران نرم موجب لغزندگی و عدم تعادل وسایط نقلیه شده و خودم چندین مورد سراغ دارم که موجب مرگ انسانها شده است.
  2- حضور پلیس و نیروی انتظامی در صحنه بسیار چشمگیر و فعالانه بوده است. اما نباید اجازه تردد به عبور تریلی ها از مسیر سمنان به کیاسر داده می شد که در زمان تصادف نیز عبور دو دستگاه تریلی در مسیر مشاهده شده بود.
  3- ضمن اینکه از نیروهای آتشنشانی ساری تشکر می گردد ولی برخورد و گفتار آقای حسن نژاد در مورد اینکه مسئول بخش آقای ولاشی و مسول پلیس که جاده را باید توسط آب و صابون شسته شود، نادرست و کمی لجوجانه بوده است و تصادف بعدی در دویست متری این حادثه می تواند منشاء لغزندگی حاصله از ریختن گازوئیل و شیرابه زباله باشد.
  4- از حضور مسول شورای بخش چهاردانگه که مسولانه و مجدانه فعالیت داشت کمال تشکر را دارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.