کد خبر:2056
پ
tasadof-kamion-peykanvanet-2-93-2-31-thum

تصاویر و جزئیات بیشتری از تصادف کامیون و پیکان وانت در محور کیاسر

در پی حادثه وحشتناکی که در محور کیاسر به سمنان روی داد، یک دستگاه کامیون بر اثر تصدف واژکون شده و بر روی یک دستگاه پیکان وانت افتاد.

 

اختصاصی چهاردانگه نیوز : آقای سید عقیل ساداتی که کمی بعد از وقوع تصادف در محل حادثه حضور داشت، در گفتگو با پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، گفتند: یک دستگاه کامیون بر اثر تصادف واژگون شده و به شکل وحشتناکی بر روی یک دستگاه پیکان وانت افتاد.

 

زمان این حادثه در غروب روز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ و محل دقیق این حادثه ۲۰۰ متر بعد از عبور روستای حاجی کلا در محور کیاسر به سمنان بوده است.

 

در این حادثه لغزنده بودن جاده که مربوط به شیرابه های به جا مانده از ماشین های حمل زباله که در این مسیر زباله های شهر ساری را به محل دپوی زباله در گویچاله حمل می کنند می باشد بی تاثیر نبود. به دلیل ریخته شدن شیرابه ی ماشین های حمل زباله، سمت راست محور ساری به کیاسر و ادامه ی آن تا محل دپوی زباله رنگ تیره تری نسبت به سمت چپ این محور دارد که کاملاً مشهود است. به دلیل بارش باران در زمان وقوع حادثه و وجود شیرابه ها در سمت راست این محور، جاده بسیار لغزنده شده و احتمال تصادف را افزایش می دهد.

 

در این حادثه حضور به موقع ماشین آتشنشانی و پلیس راه کیاسر خوب بوده و ماموران این دو نهاد توانستند در زمان کمی از وقوع حادثه در محل حاضر شوند.

 

کامیون مورد نظر در حال حمل چندین راس گوسفند از استان مجاور به استان مازندران بود که در پی این حادثه تعداد حدود ۱۰ راس گوسفند به دلیل جراحت و جلوگیری از حرام شدن، توسط راننده کامیون ذبح شد.

 

راننده پیکان وانت هم اهل روستای پرکوه دودانگه بود که به همراه همسر و ۲ کودک خود از این مسیر عبور می کرد که خوشبختانه و به شکل معجزه آسایی هر چهار سرنشین خودرو جان سالم به در بردند و با جراحات سطحی و با پای خود سوار آمبولانس شدند. برادر راننده پیکان وانت که با اطلاع از تصادف سریعاً خود را به محل حادثه رسانده بود از سالم بودن برادر و برادر خانم و برادرزاه هایش بسیار خوشحال شده و خدا را شکر کرد.

 

یکی از موضوعات مهم این حادثه این بود که به دلیل اینکه کنترل مناسب در متوجه کردن خودروهایی که از این مسیر عبور می کردند وجود نداشت و خودروها با سرعت به محل حادثه نزدیک می شدند متاسفانه یک دستگاه پاترول به دلیل سرعت زیاد و عدم توانایی در کنترل خودرو با شدت به کامیون برخورد کرد، که خوشبختانه به سرنشینان این خودرو آسیبی نرسید.

 

یکی از نکاتی که در این حادثه به چشم آمد این بود که با توجه به اینکه عبور تریلی در محور ساری به سمنان ممنوع می باشد، در زمان توقف برای ارائه ی گزارش این حادثه دو دستگاه تریلی در این محور دیده شدند، که این موضوع می تواند علاوه بر عوامل خطرآفرین دیگر، خدای ناکرده عامل تصادفات بیشتر و جبران ناپذیر باشد. جا دارد که قوانین وضع شده با جدیت و کنترل بیشتری اجرا شوند.

 

بعد از حدود یک ساعت و نیم از وقوع این تصادف با آمدن یک دستگاه جرثقیل، ابتدا کامیون را از زمین بلند کرده و سپس خودرو پیکان وانت که آسیب فراوانی دیده بود بر روی این کامیون گذاشته شد و تا عبور روستای حاجی کلا حمل شده و در آنجا قرار داده شد.

 

در این بین آقای ولاشی، رئیس شورای بخش چهاردانگه نیز در محل خادثه حضور یافتند. ایشان تلاش و زحمت بسیاری جهت هماهنگی های لازم در امداد رسانی و کنترل جاده انجام دادند. پس از حضور ماشین آتشنشانی، آقای ولاشی و همچنین مردمی که در محل حادثه جمع شده بودند به راننده ی ماشین آتشنشانی اصرار کردند تا نسبت به شستشوی جاده اقدام کند که با مخالفت راننده ی آتشنشانی مواجه شدند. ایشان گفتند که با این کار خطر لغزنده شدن جاده افزایش پیدا می کند و برای این کار بهترین چیز ریختن ماسه در مسیر است.

با هماهنگی رئیس شورای بخش، آقای ولاشی، یک کامیون ماسه به محل آورده شده و در مسیر جاده پاشیده شد. علاوه بر این حادثه چند تصادف دیگر هم در همان شب در طول محور کیاسر روی داد.

 

tasadof-kamion-peykanvanet-93-2-31

tasadof-kamion-peykanvanet-2-93-2-31

 

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
 • sadati ۲ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۲:۰۶
  0 0

  الحمدلله به خیر گذشت. در گزارش که به نقل از اینجانب نوشت شد در مجموع مورد تایید است چون خودم تا باز شدن جاده و برداشتن دو وسیله تصادف شده در آنجا حضور داشتم. اما به چند مورد اشاره می کنم و آن اینکه:
  ۱- شیرابه زباله های شهری ساری در طول این چند سال که سطح جاده ساری به کیاسر به صورت سیاه و دوده مانند در آورده ، هر از چند گاه با ریزش باران نرم موجب لغزندگی و عدم تعادل وسایط نقلیه شده و خودم چندین مورد سراغ دارم که موجب مرگ انسانها شده است.
  ۲- حضور پلیس و نیروی انتظامی در صحنه بسیار چشمگیر و فعالانه بوده است. اما نباید اجازه تردد به عبور تریلی ها از مسیر سمنان به کیاسر داده می شد که در زمان تصادف نیز عبور دو دستگاه تریلی در مسیر مشاهده شده بود.
  ۳- ضمن اینکه از نیروهای آتشنشانی ساری تشکر می گردد ولی برخورد و گفتار آقای حسن نژاد در مورد اینکه مسئول بخش آقای ولاشی و مسول پلیس که جاده را باید توسط آب و صابون شسته شود، نادرست و کمی لجوجانه بوده است و تصادف بعدی در دویست متری این حادثه می تواند منشاء لغزندگی حاصله از ریختن گازوئیل و شیرابه زباله باشد.
  ۴- از حضور مسول شورای بخش چهاردانگه که مسولانه و مجدانه فعالیت داشت کمال تشکر را دارم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید