کد خبر:107366
پ
تروریسم-بهانه-دخالت-آمریکا-در-کشورهای-دیگر.jpg

تروریسم بهانه دخالت آمریکا در کشورهای دیگر

علی اکبر سلیمانی روز سه شنبه در همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی که به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد ، گفت: آمریکا چندین دهه است که به بهانه تروریسم به کشور های دیگر لشگرکشی و یا آنها را مورد تحریم اقتصادی و سیاسی قرار می دهد در حالیکه خود متهم ردیف اول حمایت […]

علی اکبر سلیمانی روز سه شنبه در همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی که به میزبانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد ، گفت: آمریکا چندین دهه است که به بهانه تروریسم به کشور های دیگر لشگرکشی و یا آنها را مورد تحریم اقتصادی و سیاسی قرار می دهد در حالیکه خود متهم ردیف اول حمایت از گروه های تروریستی همچون داعش است. 

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا و متحدان منطقه ای آن در بعضی کشورهای منطقه از جمله عراق و سوریه موجب چه ویرانی ها و کشتاری شده اند. 

معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع گفت: حمله آمریکا به عراق و افغانستان و دخالت در کشورهای غرب اسیا نشان می دهد که این کشور به دنبال تحمیل نظم مطابق با میل خود در این منطقه است. 

سلیمانی تاکید کرد : حوادث ناشی از بلایای طبیعی و حوادث چند روز اخیر در کشور سبب شده تا ما با توجه به این تهدیدات در منطقه و در کشورهای همسایه لزوم توجه به ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری مناطق جمعیتی و زیرساخت حیاتی و مهم کشور را در اولویت خود قرار دهیم .

وی پدافند غیرعامل را یکی از راهبرد کلیدی کاهش میزان آسیب‌پذیری دانست و افزود : پدافند غیر عامل این توانایی رادارد که بازدارندگی در برابر تهدیدات را افزایش دهد.

معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع اظهار داشت: برای استقرار استاندارد پدافند غیر عامل باید بر افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن تاکید کرد.

سلیمانی با بیان اینکه پدافند غیرعامل نقش مهمی در تامین امنیت پایدار در کشور دارد گفت: وجود زیرساخت مقاوم در برابر تهدیدات ستون فقرات کشور بوده و اختلال در عملکرد آنها می‌تواند پیامدهای ناخوشایند گسترده‌ای به همراه داشته باشد.

به گفته وی زیرساخت حیاتی گسترده بوده و از اجزای پیشرفته تشکیل شده و اقدامات یک جانبه برای مقابله کافی نیست و تدوین ساختار عملیاتی نقش مهمی در حفاظت از زیرساخت حیاتی دارد.‌

همایش ملی حفاظت از زیر ساخت های حیاتی با هدف بررسی آخرین وضعیت پدافند غیر عامل امروز سه شنبه با حضور مسئولان کشوری و با همکاری دانشگاه مالک اشتر و دانشگاه مازندران در بابلسر شروع به کار کرد و فردا عصر پس از برگزاری نشست های تخصصی به کار خود پایان می دهد.

در این همایش از طرح جامع پدافند غیر عامل استان مازندران نیز رونمایی شد. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194